Bezpiecznie w Internecie

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2017 jest Facebook. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską, Minister Cyfryzacji Annę Streżyńską, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcina Cichego.

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 7 lutego 2017 r. pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podczas 13. edycji wydarzenia w Polsce organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Czytaj więcej na oficjalnej stronie DBI

W ramach tego przedsięwzięcia każda klasa w naszej szkole podjęła aktywność związaną z przypomnieniem zasad bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych.

• Dla klas I-III nauczyciel zajęć komputerowych przeprowadził zajęcia w oparciu o materiał multimedialny „Sieciaki”, "Owce w sieci” oraz „Zuzia i Tunio poznają Internet”. Podobnie w klasach IV-VI w ramach zajęć komputerowych przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystaniem materiałów otrzymanych z Polskiego Centrum Programu Safer Internet: „3… 2… 1… Internet”, „Lekcja bezpieczeństwa” i „Gdzie jest Mimi?”, „Internet bez hejtu”.
  • Na tablicach w pracowni komputerowej i przed pracownią znajdują się zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, tak, aby uczniowie pracując w Sieci pamiętali o ich przestrzeganiu.
  • Na stronie internetowej szkoły umieszczono materiały i linki do stron z informacjami dla rodziców.
  • Na zajęciach dodatkowych "Mistrzowie kodowania" uczniowie przygotowali w aplikacji Scratch prezentacje na temat bezpiecznego korzystania z internetu.

Thursday the 28th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.