Klasa sportowa

„Sport nie jest celem, ale środkiem, może stać się
czynnikiem współtworzącym cywilizację
i służącym prawdziwej rozrywce,
pobudzającym ludzi, by ujawnili swoje najlepsze strony.”

„Dziękuję tym wszystkim w naszej Ojczyźnie,
którzy dostrzegają piękno i szlachetność sportu
i starają się te wartości rozpowszechniać w społeczeństwie.”

Jan Paweł II

W dniach 22 – 26 września 2021 r. uczniowie klasy sportowej (7c) naszej szkoły wraz z opiekunami: p. R. Bieniek, p. M. Kaczmarskim i p. R. Koścem wzięli udział w obozie sportowym w Murzasichlu. Obóz był współfinansowany przez Gminę Wolanów.
Podczas pięciodniowego pobytu na Podhalu uczniowie klasy 7c ćwiczyli tężyznę fizyczną, rozgrywając mecze piłki siatkowej i piłki nożnej na hali sportowej szkoły podstawowej w Poroninie, pływając w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, zdobywając szczyt Sarniej Skały w Tatrach, wspinając się po skałach, aby ujrzeć wodospad Siklawica, oraz spacerując po Dolinie Białego i Dolinie Strążyskiej.
Zajęcia sportowe przeplatały się z wieloma atrakcjami, jedną z nich był pobyt w Izbie Regionalnej. Spotkanie u Adama Gąsienicy w tradycyjnej góralskiej chałupie pozwoliło uczestnikom obozu przez chwilę cofnąć się w czasie. Opowieści pana Adama o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, zbójnikach i góralskim stroju, urozmaicone góralskim humorem, muzyką na żywo pozwoliły uczniom i opiekunom lepiej poznać kulturę polskich górali.
Dużą atrakcją dla młodzieży był wjazd kolejką na Gubałówkę, podziwianie z jej szczytu panoramy Zakopanego oraz zjazd z Buforowego Wierchu w otoczeniu przepięknych krajobrazów.
Niezapomnianą atrakcją był wjazd kolejką krzesełkową na Wielką Krokiew i obserwacja skoków narciarskich na igielicie w wykonaniu zagranicznych sportowców.
Oprócz zajęć sportowych, podziwiania krajobrazów, poznawania góralskiej kultury pobyt na obozie był wspaniałym sposobem na integrację zespołu klasowego. Uczniowie spędzali mile czas przy ognisku - piekąc kiełbaski, śpiewając, grając w bilard, tenis stołowy, uczestnicząc w dyskotece.
Obóz sportowy w Murzasichlu to niezapomniana przygoda, która wszystkim uczestnikom pozostanie na długo w pamięci.

Renata Bieniek

gify linie

UWAGA!!!

W roku szkolnym 2016/17 planowane jest utworzenie klasy sportowej o profilu piłki siatkowej dziewcząt i piłki nożnej chłopców.
 Zainteresowanych szóstoklasistów prosimy o kontakt z Dyrekcją Szkoły, lub nauczycielami wychowania fizycznego
w celu zapoznania się z terminami i warunkami rekrutacji.

Ze sportowym pozdrowieniem:
Trener Grzegorz Pysiak
Trener Wojciech Burzyński

II turniej piłki nożnej halowej chłopców

W dniu 27. 01. 2015 roku został zorganizowany II turniej piłki nożnej halowej chłopców w Publicznym Gimnazjum w Wolanowie. W turnieju brały udział drużyny PG Zakrzew, PG Parznice, PG Przytyk, PG nr 2 w Pionkach oraz dwie nasze drużyny: ta składająca się z uczniów klasy sportowej i drużyna z uczniów 2 klas gimnazjum. Chłopcy z klasy sportowej po bardzo zaciętej rywalizacji zajęli bardzo dobre 2 miejsce.
Nasza drużyna wystąpiła w składzie:
Mateusz Mazurkiewicz, Kamil Kęska, Filip Bryśkiewicz, Mateusz Jastrzębski, Dawid Godek, Adrian Majewski, Damian Kęska, Jakub Bogatek, Albert Odzimek, Przemysław Sasin i Piotr Jastrzębski.

W roku szkolnym 2016/17 planowane jest utworzenie kolejnej klasy sportowej o profilu piłki nożnej chłopców.

Zainteresowanych szóstoklasistów prosimy o kontakt z Dyrekcją Szkoły lub z nauczycielami wychowania fizycznego w celu poznania terminów i warunków rekrutacji. Będzie to też okazja do zapoznania się z doskonałą bazą sportową naszego gimnazjum.

Ze sportowym pozdrowieniem:
Trener Wojciech Burzyński

Finał Powiatu

Absencja zawodniczek z powodów zdrowotnych i rodzinnych na finale powiatu spowodowała, że zajęliśmy trzecie miejsce  przegrywając z drużynami z którymi w ostatnim czasie wygrywaliśmy.
Postaramy się wykorzystać porażkę jako nauczkę i kolejne doświadczenie.