PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA

W dniu 01.06.2021 r. grupa teatralna „TEATR z Klasą” z PSP w Wolanowie przygotowała niespodziankę dla młodszych kolegów i koleżanek z klas 0-3.
Uczennice z klasy 4a wystawiły spektakl „Ptasie radio” oraz projekt pt. „Szkolny savoir vivre”, w którym w formie czytania performatywnego zaprezentowały zasady właściwego zachowania w szkole.
Prezentacja była efektem działań powstałych w ramach koła teatralnego w roku szkolnym 2021/22, prowadzonego pod kierunkiem p. Anny Kosiec.

„CHŁOPCY Z PLACU BRONI” W TEATRZE POWSZECHNYM W RADOMIU

W dniu 26.02.2022r. 83 uczniów z PSP w Wolanowie z  klas 4a, 4b, 5a, 5b, 6 a , pod opieką nauczycieli: Anny Kosiec, Doroty Bujak ,Anny Klusek, Beaty Czerwińskiej i Małgorzaty Bisińskiej –Siary wybrało się do Teatru Powszechnego w Radomiu na przedstawienie „Chłopcy z Placu Broni”.
Spektakl został zrealizowany na podstawie ponadczasowej powieści- lektury szkolnej autorstwa Ferenca Molnara , opowiadającej o odwadze , przyjaźni i patriotyzmie.
Premiera spektaklu , która odbyła się w czerwcu towarzyszyła obchodom 45 rocznicy radomskich protestów robotniczych  z 1976 roku, a w treść przedstawienia zostały wplecione motywy Radomskiego Czerwca. Spektakl jest sygnowany przez Ministra Edukacji i Nauki.
Na scenie obejrzeliśmy aktorów grających dwie grupy chłopców toczących bitwę o Plac Broni, będący dla nich czymś więcej niż tylko placem zabaw. Drużyna pod dowództwem Jonasza Boki broni Placu Broni przed grupą Czerwonych Koszul, której przewodzi Feri Acz. Za obronę przekonań i swojej „małej ojczyzny” przyjdzie zapłacić najwyższą cenę- śmiercią jednego z bohaterów -Nemeczka.
Inscenizacja przedstawienia, jest współczesna. Oryginalną, efektowną, pełną ciekawych efektów wizualnych scenografię stworzył Michał Dracz, choreografię Michał Cyran, a muzykę Joanna Sówka. Spektakl wyreżyserował Michał Derlatka.
Uczniowie z uwagą obejrzeli spektakl, chłonąc ze sceny takie wartości jak przyjaźń, lojalność, honor i patriotyzm. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z aktorami grającymi w spektaklu, w składzie: Przemysław Bosek, Alan Bochniak, Piotr Kondrat, Adam Majewski, Łukasz Mazurek, Mateusz Michnikowski, Mateusz Paluch, Natalia Samojlik. Uczniowie mieli możliwość konwersacji z artystami, kontaktu na żywo oraz zadania pytań, które nasunęły się po obejrzeniu przedstawienia, jak i tych dotyczących pracy aktora. W ocenie uczniów i nauczycieli spektakl był bardzo ciekawy i wartościowy i dostarczył oglądającym wielu emocji i wzruszeń

Anna Kosiec

 

 

GALA MAZOWIECKIEGO FUNDUSZU TEATRALNEGO W MAZOWIECKIM INSTYTUCIE KULTURY W WARSZAWIE

W dniu 11 grudnia 2021 r. w Warszawie odbyła się Gala Mazowieckiego Funduszu Teatralnego.
Wydarzenie to było podsumowaniem dwóch lat pracy instruktorów i prowadzonych przez nich grup teatralnych w ramach projektu „Mazowiecki Fundusz Teatralny- Mój Teatr”.
Wzięło w niej udział 12 zespołów teatralnych wraz z opiekunami.
Grupy teatralne zaprezentowały krótkie spektakle, a instruktorzy wykonali pięć etiud scenicznych, które powstały pod okiem wykładowców: Magdaleny Warzechy, Sławomira Krawczyńskiego, Jerzego Łazewskiego, Bartłomieja Ostapczuka i Marka Ravskiego.
Zespół teatralny z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie, w składzie: Izabela Adamczyk, Łucja Augustyniak, Agata Jasińska, Lena Kalita, Maja Korgul, Julia Lożyńska, Maja Markowska, Hanna Popis wystawił przedstawienie przygotowane na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt. ”Ptasie radio”, wyreżyserowane w ciekawy i niebanalny sposób. Opiekunem Artystycznym grupy była wybitna aktorka Pani Magdalena Glapińska. Grupę teatralną prowadzi p. Anna Kosiec.

Czytaj więcej...

WARSZTATY TEATRALNE PRZEDPREMIEROWE

W dniu 10 grudnia 2021 odbyły warsztaty, czwarte, ostatnie z cyklu w ramach Mazowieckiego Funduszu Teatralnego. Opiekun artystyczny grupy – Pani Magdalena Glapińska miała możliwość obejrzeć i podsumować dotychczasowe efekty pracy grupy teatralnej, udzielała wskazówek, jak dopracować poszczególne sceny, wydobyć charakter granych postaci, dokonywała ostatnich szlifów reżyserskich. Dokonano ostatnich szlifów reżyserskich, odbyły się próby wieńczące realizowany od projekt.

Czytaj więcej...

WARSZTATY TEATRALNE Z PANIĄ MAGDALENĄ GLAPIŃSKĄ

W ramach Mazowieckiego Funduszu Teatralnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie odbywały się warsztaty teatralne ,które zostały poprowadzone przez opiekunkę artystyczna naszej grupy teatralnej z ramienia Mazowieckiego Instytutu Kultury – PANIĄ MAGDALENĘ GLAPIŃSKĄ.
Opiekunka Artystyczna „Teatru z Klasą” to  aktorka teatralna i filmowa, znana z takich filmów i seriali, jak „Barwy Szczęścia”, „M jak Miłość”,  „Ojciec Mateusz”, ”Plebania, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej”, „Kasia i Tomek”, „Klan” i wielu innych.
To również wybitna pedagożka  - twórczyni Pracowni Teatralnej  dla dzieci i młodzieży, w której podejmowane aktywności oparte są na pedagogice teatru, dramie i kreatywnym myśleniu.

Czytaj więcej...

„Mój Teatr”

 

W roku szkolnym 2021/22 PSP w Wolanowie kontynuowane są działania teatralne
w ramach Mazowieckiego Funduszu Teatralnego – programu wspierającego edukacyjno artystyczną aktywność dzieci i młodzieży. Program „Mój Teatr” jest realizowany w PSP w Wolanowie od roku szkolnego 2019/2020 do chwili obecnej, z przerwą spowodowaną nauczaniem zdalnym związanym z pandemią wirusa Covid- 19 i.

Czytaj więcej...

„KRÓLOWA ŚNIEGU”- PREZENTACJA SPEKTAKLU LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI

W dniu 05.02.2020 r. został wystawiony spektakl „Teatru z Klasą” pt. „Królowa Śniegu”, który obejrzeli rodzice , a dzień później przedstawienie zostało ponownie zaprezentowane dla wszystkich uczniów z PSP w Wolanowie. Spektakl teatralny został przygotowane przez 26 uczniów z koła teatralnego z klas 6a, 5a i 5b pod kierunkiem p. Anny Kosiec w ramach programu „Mój Teatr”.
Spektakl bardzo się podobał. Uczniowie zebrali pochlebne opinie publiczności- zarówno rodziców, jak i kolegów i koleżanek z innych klas oraz nauczycieli i dyrekcji szkoły.
Scenografia do przedstawienia została przygotowana przez panie: Annę Kosiec i Beatę Rosińską, a nagłośnieniem i fotografią zajmował się pan Konrad Gałka.

Anna Kosiec

 

Część I          Część II

Tuesday the 9th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.