BAJKOWE JASEŁKA

W dniu 21 grudnia 2018 r. odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe, zatytułowane „Bajkowe Jasełka” wystawione dla młodszych i starszych uczniów.

W spektaklu przygotowanym pod kierunkiem pań: Anny Kosiec, Elżbiety Kazały- Maziarz, Beaty Rosińskiej wystąpili uczniowie z klas 4-6 PSP oraz III gimnazjum, wprowadzając zebranych w niezwykłą, magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Nad nagłośnieniem oraz oprawą fotograficzną i filmową czuwał p. Konrad Gałka, a pomocą w przygotowaniach służył cały Zespół Katechetyczny. Uroczystość zakończyły życzenia świąteczne przekazane przez Dyrekcję dla wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły, ksiądz M. Chamerski wygłosił krótkie orędzie, a potem wszyscy zgromadzeni zaśpiewali wspólnie kolędę i podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia.

SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE KRAKOWSKIEGO TEATRU „KURTYNA”

W dniu 23 listopada gościł w naszej szkole Teatr „Kurtyna” z Krakowa z profilaktycznymi spektaklami.  I tak, najmłodsi uczniowie obejrzeli edukacyjną bajkę „Jestem królem zamku” i dowiedzieli się, że dobry król to taki, który cierpliwie słucha, co inni mają do powiedzenia, pomaga rozwiązywać zmartwienia i problemy innych, rozmawia ze swoimi poddanymi i na nich nie krzyczy, nie ucieka przed ludźmi i stara się swoim postępowaniem dawać dobry przykład. Uczniowie klas 4-7 mogli zobaczyć przedstawienie, zatytułowane „Moja historia”, w którym poruszono problemy budowania poczucia własnej wartości przez nastolatków. Główna bohaterka spektaklu podejmuje wyzwanie i zaczyna dążyć do realizacji słusznych celów w realnym świecie, akceptując stawiane wyzwania i odbudowując poczucie swojej tożsamości i miejsca w grupie rodziców, nauczycieli i przyjaciół. Natomiast uczniowie klas ósmych oraz gimnazjaliści obejrzeli przedstawienie pt. „Wyzwanie”, na podstawie którego mogli wnioskować, jak podejmować racjonalne decyzje w oparciu o posiadane informacje i ocenę skutków własnych działań. Przedstawienia, podobnie jak w poprzednich latach, dostarczyły sporej dawki emocji i przemyśleń potrzebnych w procesie kształtowania właściwych postaw i zachowań.

Wycieczka do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku (z teatralnym wątkiem)

W dniu 10.10.2018 r. chętni uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w wycieczce do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku pod opieką pań: Anny Kosiec i Jolanty Prawdy.

Na początku wycieczki uczestnicy obejrzeli wystawę „Dookoła Świata(i w zaświaty)”, na której wyeksponowanych zostało ponad 120 lalek z 15 spektakli Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, prezentujących różne techniki animacji, inspirowanych różnymi kulturami. W pokazanych na wystawie lalkach pojawiły się: wpływy arabskie, tematy zaczerpnięta ze Starożytnej Grecji, motywy żydowskie i romskie, inspiracje kulturą chińską oraz kulturą górali podhalańskich. Wystawa, która bardzo spodobała się młodym odbiorcom z Wolanowa stała się inspiracją do warsztatów, na których dzieci wykonały własne lalki - przytulanki.

Czytaj więcej...

SPEKTAKL „PLANETA MAŁEGO KSIĘCIA” W PSP W WOLANOWIE W WYKONANIU „TEATRU Z KLASĄ”

W dniu 11 czerwca 2018 r. został wystawiony spektakl pod tytułem „Planeta Małego Księcia”, przygotowany przez grupę uczniów z klasy IIB i II d gimnazjum oraz 4a szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Anny Kosiec. Przedstawienie oparte było na motywach znanego utworu A. de Saint- Exupery. Nad stroną techniczną czuwał pan Konrad Gałka.

Czytaj więcej...

KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY SZKOLNE PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

     W ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Teatr Szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka” został zorganizowany konkurs na plakat promujący szkolne przedstawienie teatralne.

Spektakl, przygotowywany za zajęciach Koła Teatralnego, przez uczniów klasy IIB gimnazjum oraz IV c szkoły podstawowej, to „Planeta Małego Księcia”, na motywach powieści A.de Saint-Exupery pt. „Mały Książę”. I właśnie do tego utworu chętni uczniowie z klas 7 PSP oraz II i III gimnazjum wykonali plakaty pod kierunkiem pań: Anny Kosiec i Beaty Rosińskiej, w których przedstawili własne wizje artystyczne i swoje przemyślenia w formie plastycznej. Powstała w ten sposób bardzo ciekawa wystawa prac, złożona z 36 wielkoformatowych plakatów, która była prezentowana na trenie szkoły w miesiącu czerwcu i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Czytaj więcej...

KONKURS LITERACKO - RECYTATORSKI „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

W maju 2018 r. został ogłoszony i przeprowadzony w naszej szkole konkurs literacko-recytatorski pt. „Moja Planeta” pod kierunkiem p. Anny Kosiec. Konkurs był częścią realizowanego w naszej szkole projektu „Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka”

Czytaj więcej...

XVIII MAZOWIECKI FESTIWAL TEATRÓW AMATORSKICH W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY „AMFITEATR” W RADOMIU

W dniu 17 maja 2018 r. odbył się w Kuźni Artystycznej półfinał XVIII Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich. Na przeglądzie zaprezentowało się sześć grup teatralnych, wśród nich również  „TEATR Z KLASĄ” z Wolanowa. Przedstawienie „Planeta Małego Księcia” zostało wystawione  przez dwudziestopięcioosobowy zespół złożony z uczniów klasy II b gimnazjum oraz czwartoklasistów, pod kierunkiem p. Anny Kosiec. Nad stroną techniczną czuwał p. Konrad Gałka.

Czytaj więcej...

SPEKTAKL „ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA” W TEATRZE RADOMSKIM

W dniu 09.05.2018 r. uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych pod opieką pań: Anny Kosiec i Lidii Gomuły wybrali się do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na przedstawienie „Ania z Zielonego Wzgórza” na kanwie powieści Lucy Maud Montgomery.

Czytaj więcej...

KONKURS WIEDZY O TEATRZE

       W dniu 27 marca 2017 r. został zorganizowany w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Teatrze, przy okazji obchodzonego w tym dniu Międzynarodowego Dnia Teatru.

       Na korytarzach szkolnych zostały przygotowane gazetki tematyczne przez panie: Anną Kosiec i Jolantę Prawdę, na których prezentowane były najważniejsze zagadnienia  dotyczące historii teatru, scenografii, charakteryzacji i form teatralnych, tak aby chętni uczniowie mogli czerpać wiedzę i informacje oraz przygotować się do testu .

       W konkursie wzięło udział 12 uczniów z PSP w Wolanowie, a zwycięstwo przypadło w udziale Aleksandrze Pachniak , która w teście wiedzy uzyskała 22 punkty na 26 możliwych. Na drugiej pozycji uplasowali się: Patrycja Durak i Maciej Goliński, którzy uzyskali po 21 punktów.

        Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Lidia Gomuła i Jolanta Prawda, a w teście wiedzy znalazły się pytania z zakresu historii teatru oraz podstaw wiedzy o teatrze.

Tuesday the 21st. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.