„Mój Teatr”

W roku szkolnym 2021/22 PSP w Wolanowie kontynuowane są działania teatralne
w ramach Mazowieckiego Funduszu Teatralnego – programu wspierającego edukacyjno artystyczną aktywność dzieci i młodzieży. Program „Mój Teatr” jest realizowany w PSP w Wolanowie od roku szkolnego 2019/2020 do chwili obecnej, z przerwą spowodowaną nauczaniem zdalnym związanym z pandemią wirusa Covid- 19 i.

Celem programu jest zwrócenie uwagi na skalę i znaczenia edukacji teatralnej dzieci i młodzieży, wspieranie działań o charakterze edukacyjno- artystycznym.
Działania w ramach programu w PSP w Wolanowie prowadzone są pod kierunkiem p. Anny Kosiec.
W szkole istnieje i działa grupa teatralna pod nazwą „TEATR Z KLASĄ”, w skład której wchodzi obecnie 8 dziewczynek z klasy 4a. Szkolny zespół teatralny objęty jest w tym roku opieką artystyczną  Pani Magdaleny Glapińskiej.
W dniu 24.09, w ramach wizyty Gości z MIK, odbyły się pierwsze z cyklu warsztatów z p. M. Glapińską. Gościem naszej szkoły była również Pani Anna Mizińska- koordynatorka Mazowieckiego Funduszu Teatralnego z ramienia Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie.
Prowadząca grupę - Anna Kosiec również uczestniczy w warsztatach  organizowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury, pod kierunkiem artystów: aktorów, reżyserów, choreografów, praktyków teatru, z zakresu reżyserii, zadań aktorskich, adaptacji tekstu, muzyki w teatrze i emisji głosu, świadomości ciała i ruchu scenicznego, min.: Magdaleny Warzechy, Jerzego Łazewskiego, Marka Ravskiego, Sławomira Krawczyńskiego, Bartłomieja Ostapczuka.

Opracowała Anna Kosiec

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.