Sprawozdanie z udziału w XXIX Przeglądzie Małych Form Teatralnych Inspirowanych Twórczością i Biografią B. Leśmiana.

W dniu 22 maja 2015 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum wzięli udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych, zorganizowanych w Domu Kultury w Iłży.

Celem tej imprezy była popularyzacja unikalnych walorów artystycznych twórczości B. Leśmiana. Miała ona charakter konkursowej prezentacji spektakli teatralnych inspirowanych twórczością B. Leśmiana.

Uczniowie klasy teatralnej- 2C, pod kierunkiem pań: A. Kosiec, J. Laskowskiej oraz J. Węglickiej przygotowali inscenizację jednej z klechd B. Leśmiana pt. „Podlasiak”. Scenariusz napisała uczennica tej klasy- Paulina Kłys. W ocenie prezentowanych występów jury wzięło pod uwagę kulturę słowa, stroje i ruch sceniczny wykonawców, stosowne rekwizyty, scenografię i muzykę.

Nasz spektakl został bardzo wysoko oceniony i zakwalifikowany do
I kategorii nagród za bardzo dobrą grę aktorską, charakteryzację, scenografię
i dobór postaci, leśmianowski klimat sztuki, a przede wszystkim za brawurowo napisany scenariusz. Członkowie jury byli pod wielkim wrażeniem, natomiast p. A. Krzemiński (prezes Stowarzyszenia Grupy Literackiej „Łuczywo”- Łaźnia) stwierdził, iż „uczennica posiada ogromną wyobraźnię i wielki talent, jeżeli potrafiła tak świetnie przekształcić bardzo trudny utwór Leśmiana w taki scenariusz”. Paulinka została osobno, poza konkursem, nagrodzona za swoją pracę. Uczniów zaproszono do prezentacji w występach laureatów w niedzielę 24 maja, gdzie otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez organizatorów imprezy.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z sukcesu:

Ewelina- „Poszło nam bardzo dobrze, jesteśmy zadowoleni z siebie i sukcesu”

Paulina- „Bardzo podobał mi się ten występ. Wszyscy świetnie grali..”

Kacper- „Bałem się, aby się nie pomylić, ale wszystko poszło tak, jak chciałem.

Jestem zadowolony.”

Ola- „ Cieszę się, że wzięłam udział w tym przedstawieniu i z tego, że tak się podobał. Staraliśmy się…..”

Karolina-„ Ja też uważam, że byliśmy dobrzy, może nawet najlepsi..?”

Komunikat z oceny form teatralnych oraz zdjęcia poszczególnych prezentacji można zobaczyć na stronie http://www.dkilza.pl/uncategorized/final-konkursow-lesmianowskich-niedziela-22-maja/

Opracowały:

Anna Kosiec

Janina Laskowska

Jolanta Węglicka

Tuesday the 23rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.