WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

W dniu 15 lutego 2018 r. odbyły się warsztaty dla nauczycieli: „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole?”

Warsztaty zostały zorganizowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego utworzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Działania warsztatowe zostały zrealizowane w duchu pedagogiki teatru, która polega na wprowadzeniu w świat teatru przy jednoczesnym wzmacnianiu kompetencji społecznych uczestników zajęć, takich jak umiejętność pracy w grupie, kreatywność, autoprezentacja, umiejętność krytycznego podejścia  do informacji.

Celem warsztatów było poznanie metod pedagogiczno- teatralnych oraz narzędzi umieszczonych na portalu  „Teatroteka Szkolna”, jak również przyjrzenie się , w jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych.

W warsztatach wzięło udział 21 nauczycieli ze szkół w:Wolanowie, Mniszku, Bieniędzicach i Sławnie.

Spotkanie przyczyniło się do lepszego poznania możliwości pracy w duchu pedagogiki teatru, wyzwalania kreatywności i aktywności twórczej oraz stało się pretekstem do integracji uczestników warsztatów.

Saturday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.