SZKOLNY DZIEŃ TALENTÓW

Drukuj

W dniu 21 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Talentów. Pierwszy Dzień Wiosny został zaplanowany i zorganizowany w ramach realizacji projektu „Teatr Szkolny- edukacja kulturalna młodego człowieka” tak, aby uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty artystyczne: muzyczne, plastyczne, teatralne lub inne dowolne formy estradowe. Przed publicznością złożoną z uczniów i nauczycieli młodzi artyści ze szkoły podstawowej i gimnazjum przedstawili bogaty repertuar swoich zdolności.

Z piosenkami wystąpili uczniowie: grupa teatralna z kl.4 a (Kowalska Julia, Milena Godek, Kozdrach Nina, Agata Godek, Maja Grzyb, Patrycja Zawadzka, Zosia Maciejewska, Kasia Łęcka, Łukasz Sadowski, Zuzia Szmyt, Kowalczyk Kalina, Roksana Kornafel, Szczęsna Julia), Natalia Grzywacz, Marysia Sukiennik i Szymon Lesiak z kl. 4 b, Milena Sławińska i Paulina Frąk z kl.4 c, Joanna Standowicz z kl.5 a, Kamila Kowalczyk z kl II d i Patrycja Kwiatkowska z kl. II b, Weronika Szatan, Kasia Głogowska i Anna Legucka z kl.III b. Królowały przede wszystkim piosenki: polskie i obcojęzyczne, w wykonaniu solistów oraz prezentowane grupowo. Zostało również wystawione przedstawienie „ Calineczka i baśniowy ambaras”, przygotowane przez grupę teatralną” Limaki”. Kilka słów do zgromadzonej publiczności wygłosił aktor- pan Kamil Woźniak. Imprezę błyskotliwie poprowadzili przedstawiciele Samorządu Szkolnego: Sandra Kumoch i Mikołaj Pikiewicz. W organizację zaangażowali się nauczyciele: Anna Kosiec, Jolanta Prawda, Beata Rosińska, Małgorzata Bisińska- Siara, Lidia Gomuła, Konrad Gałka, Beata Stanik i Anna Klusek. Wysiłek uczniów został nagrodzony brawami, głosami podziwu i zachwytu, co niewątpliwie było najwspanialszą nagrodą dla artystów. Występom estradowym naszych uczniów towarzyszyła wystawa prac uczniów z klas 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum p t: ”Mój ulubiony aktor”” przygotowana pod kierunkiem pań: Anny Kosiec i Beaty Rosińskiej oraz wystawa prac pt. „Planeta sztuki”, wykonanych przez uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej.

opracowała Anna Kosiec

 

Thursday the 17th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.