„WŁADZA ” W TEATRZE RADOMSKIM

W dniu 22.03.2018 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do Teatru Powszechnego w Radomiu. Wraz z opiekunami: A. Kosiec, J. Prawdą i B. Rosińską obejrzeli spektakl pt. „Władza”. Było to widowisko teatralne, w reżyserii Andrzeja Bubienia.

Tematyką spektaklu były czasy panowania Ludwika XIV. „Władza”- to opowieść o kulisach rządzenia, sile pieniądza i chęci dominacji człowieka nad człowiekiem.

Spektakl został zaprezentowany na dużej scenie. Aktorzy zachwycali nie tylko pełną profesjonalności i zaangażowania grą aktorską, ale także kostiumami. Stroje były dopasowane do tematyki przedstawienia i scenografii. Zajęła się tym pani Anita Bojarska.

Cały spektakl dopełniała muzyka, która oddawała nastrój tego widowiska. Zajął się tym pan Piotr Salaber. Oprócz aktorów pojawili się tancerze. Mieli oni równie widowiskowe stroje i charakteryzacje. Tancerze byli przygotowani pod kierunkiem pani Olgi Wąchały.

Spektakl był o trudnej tematyce. Mimo to, aktorzy zagrali go z lekkością. W dialogach nie raz pojawiły się dowcipy. Uważając na spektaklu, można było doznać wachlarza ekstremalnych uczuć. Całą projekcją spektaklu zajęła się pani Maria Porzyc.

Wszyscy uczniowie wiele dowiedzieli się o życiu, historii i grze aktorskiej. Wrócili uśmiechnięci i usatysfakcjonowani do domów, na pewno zapamiętają ten spektakl na długo.

opracowała Patrycja Kwiatkowska,

uczennica klasy II b gimnazjum

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.