SPEKTAKL „ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA” W TEATRZE RADOMSKIM

W dniu 09.05.2018 r. uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych pod opieką pań: Anny Kosiec i Lidii Gomuły wybrali się do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na przedstawienie „Ania z Zielonego Wzgórza” na kanwie powieści Lucy Maud Montgomery.

Młodzi miłośnicy teatru z zainteresowaniem śledzili losy dziewczynki o niezwykłym charakterze, walczącej o swoje marzenia i roztaczającej wokół siebie wielką radość i miłość. Jej perypetie i przygody zaprezentowane na dużej scenie zachwycały i bawiły widownię. Sceny urzekały piękną scenografią, a także świetnym aktorstwem i piosenkami.

A tak opisali swoje wrażenia uczniowie klasy 4a, uczęszczający na zajęcia koła teatralnego prowadzonego przez p. Annę Kosiec. Oto fragmenty recenzji:

„…Przedstawienie to historia rudowłosej dziewczynki z bujną wyobraźnią o imieniu Ania…”- napisały Milena, Patrycja i Agata

„…To jest opowieść o dziewczynce, która przez przypadek trafia do domu Mateusza i Maryli Cuthbert  i wtedy zaczynają się jej niezwykłe perypetie…”- to słowa Kasi, Zosi i Kaliny

„…Reżyserem spektaklu jest Maciej Wojtyszko, muzykę skomponował Zbigniew Karnecki, a piosenki opracował Robert Ojcowski. Ania to rudowłosa dziewczynka, w której rolę wciela się Aleksandra Bogulewska. Jest bardzo wrażliwą i sympatyczną dziewczynką, ale bardzo denerwuje się ,gdy Gilbert nazywa ja „Marchewką…”- napisali Julia, Nina i Łukasz.

„…Przygody Ani są bardzo ciekawe i interesujące. Jeden z najbardziej wzruszających momentów przedstawienia, to scena, kiedy dziewczynka przybywa na Zielone Wzgórze i dowiaduje się, że nie może tam zostać, ponieważ nie jest chłopcem. Ale również wiele emocji wzbudziła  końcowa scena, kiedy dorastająca Ania dostaje stypendium, lecz umiera jej opiekun- Mateusz…”- tak oceniły spektakl: Zosia, Kasia i Kalina.

Wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, że spektakl bardzo się im podobał. Pewnie z równie wielką przyjemnością przeczytają książkę o tym samym tytule, która będzie ich lekturą.

Opracowała: Anna Kosiec

Friday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.