KONKURS LITERACKO - RECYTATORSKI „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

Drukuj

W maju 2018 r. został ogłoszony i przeprowadzony w naszej szkole konkurs literacko-recytatorski pt. „Moja Planeta” pod kierunkiem p. Anny Kosiec. Konkurs był częścią realizowanego w naszej szkole projektu „Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka”

 

Zadaniem młodych literatów było przekazanie w formie poetyckiej własnego spojrzenia na otaczający świat, swoich przemyśleń o życiu, podzielenie się z innymi cząstką siebie i …zaproszenie odbiorców na „swoją planetę”. Inspirację dla uczestników konkursu stanowiły słowa z powieści Anthony de Saint - Exupery „Mały Książę” - „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Konkurs skierowany był do tych uczniów, którzy wykazują zdolności literackie, piszą wiersze i mają łatwość w przekazaniu swoich myśli w poetyckiej formie. Ponadto zadaniem uczestników było przygotowanie recytacji własnej poezji. Na konkurs wpłynęły wiersze napisane przez sześcioro młodych literatów.

Została przygotowana „Galeria Poezji”  na holu szkolnym, w której prezentowane są wiersze naszych uczniów. W dniu 6 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Uczniowie mieli możliwość osobistego zaprezentowania swojej twórczości przed komisja konkursową w składzie: p. J.Prawda, p. L. Gomuła, p. M. Bisińska - Siara, p.M.Gibała oraz p. A. Kosiec.

Zostały przyznane  dwie nagrody główne – dwa równorzędne pierwsze miejsca - dla Sandry Prażmowskiej z kl. III c za recytację oraz nagroda literacka dla Laury Kowalczyk z klasy 7 a.

Komisja jednogłośnie stwierdziła, że wszystkie utwory prezentowały wysoki poziom artystyczny i wszystkim uczestnikom należą się wyróżnienia. Wiersze naszych uczniów można przeczytać w „Galerii Poezji” na tablicy (na korytarzu, obok sali 13) oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce „Kącik Młodego Literata”.

                                                                                 Opracowała Anna Kosiec

Thursday the 17th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.