KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY SZKOLNE PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Teatr Szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka” został zorganizowany konkurs na plakat promujący szkolne przedstawienie teatralne.

Spektakl, przygotowywany za zajęciach Koła Teatralnego, przez uczniów klasy IIB gimnazjum oraz IV c szkoły podstawowej, to „Planeta Małego Księcia”, na motywach powieści A.de Saint-Exupery pt. „Mały Książę”. I właśnie do tego utworu chętni uczniowie z klas 7 PSP oraz II i III gimnazjum wykonali plakaty pod kierunkiem pań: Anny Kosiec i Beaty Rosińskiej, w których przedstawili własne wizje artystyczne i swoje przemyślenia w formie plastycznej. Powstała w ten sposób bardzo ciekawa wystawa prac, złożona z 36 wielkoformatowych plakatów, która była prezentowana na trenie szkoły w miesiącu czerwcu i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Spośród wystawionych prac komisja konkursowa w składzie: p. Małgorzata Wróbel, p. Zuzanna Dobkiewicz, p. Beata Rosińska, p. Anna Kosiec oraz delegacja uczennic z klasy 4c dokonała głosowania i wybrała najciekawsze prace. Wybór był trudny, ponieważ poziom wszystkich prac był bardzo wysoki.

I miejsce- Magdalena Wojcieszak kl. II c

II miejsce- Kamil Dąbrowski kl.7c

III miejsce- Klaudia Rosińska kl. II c

Wyróżnienia: Anna Legucka kl . III b oraz Zuzanna Golińska kl. III d

Wszyscy uczniowie otrzymali oceny celujące z przedmiotów artystycznych za aktywność. Dyplomy i upominki uczniowie otrzymają na uroczystości podsumowującej.

Opracowała: Anna Kosiec

Friday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.