WYCIECZKA DO KIELC kulturalno- krajoznawczo- geologiczna

Drukuj

         W dniu 31 maja 2019r.chętni uczniowie z klas czwartych piątych i szóstych wraz z nauczycielami: p. Anną Kosiec i p. Konradem Gałką pojechali na wycieczkę do Kielc. Wycieczka miała charakter edukacyjny: krajoznawczo-geologiczny i kulturalny.

Rano zwiedziliśmy jaskinie. System w rezerwacie to Jaskinia Odkrywców, Prochownia i Szczelina. Jest to największy obiekt podziemny na kieleckiej Kadzielni. Podziemna trasa turystyczna, którą pokonaliśmy liczyła 140 m, poznaliśmy prahistorię tego terenu oraz formy i zjawiska charakterystyczne dla skał budujących wzgórze.

Dalsza część wycieczki przebiegała artystycznie. Obejrzeliśmy spektakl „Pięciu Nieudanych” w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Przedstawienie to pełna humoru, opowieść o własnych ograniczeniach, codziennych sukcesach porażkach, a także postrzeganiu siebie i innych oraz o tym, że receptą na problemy dnia codziennego jest wzajemna życzliwość, zrozumienie i przyjaźń. Po spektaklu odbyły się krótki warsztaty teatralne.

Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Geooedukacji. Została tam przygotowana niespodzianka w postaci upominków, które dzieci same wykonywały na warsztatach geologicznych. Uczestnicy przeszli w praktyce wszystkie etapy szlifowania minerałów i zabrali ze sobą do domu pięknie wypolerowane i błyszczące płytki wapienia świętokrzyskiego. Dzieci wzięły też udział w niezwykłej, przestrzennej grze, w której mogły w formie zabawy zmierzyć się z geologią świętokrzyską. GEO-GIGA-GRA czyli Geologiczna Gra Wielkoformatowa dostarczyła wielu atrakcji, uczestnicy współpracowali i rywalizowali ze sobą podczas wykonywania poszczególnych zadań. Pełni wrażeń, zadowoleni uśmiechnięci wrócili do domów.

Saturday the 21st. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.