Spektakl Teatru Internetowego „Akademia Pana Kleksa”

W dniu 19 marca 2019 r.o godz. 9.00 uczniowie wszystkich klas czwartych i 5a naszej szkoły wzięli w projekcie Internetowego Teatru TVP dla szkół i obejrzeli transmisję spektaklu „Akademia Pana Kleksa”, autorstwa Jana Brzechwy.

„iTeatr” to nowatorska inicjatywa wykorzystująca  technologię jako sposób dotarcia ze sztuką do młodej widowni. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkunastotysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Najciekawsze przedstawienia dla dzieci i młodzieży z teatrów są emitowane  na żywo w każdym miesiącu i dają możliwość regularnego kontaktu z kulturą wysoką bez ponoszenia nakładów finansowych i wyjeżdżania ze szkoły. Warunkiem jest dobra wola, chęć własnego rozwoju oraz kulturalne zachowanie podczas transmisji. Bo w teatrze, również tym internetowym, obowiązują zasady dobrego wychowania.

Opracowała: Anna Kosiec

Saturday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.