Konkurs ekologiczno - Edukacyjny „Edukacja antysmogowa w dolinie Radomki”

Organizatorem konkursu ekologiczno - edukacyjnego o tematyce antysmogowej była Lokalna Grupa działania „Razem dla Radomki”, a współorganizatorami: Związek Gmin „Radomka” oraz Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Radomka”. Konkurs współfinansowany był ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z obszaru działania Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”.

Konkurs Antysmogowy został przeprowadzony w PSP w Wolanowie w 4 kategoriach dla uczniów indywidualnych: praca plastyczna, hasło , piosenka i wiersz o tematyce antysmogowej. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Anna Kosiec, Monika Gibała, Beata Rosińska, Dorota Bujak i Lidia Gomuła.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 16 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w miejscowości Bielicha gmina Zakrzew.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali upominki, natomiast nagrody zdobyli:

Milena Sławińska kl. 5c – II miejsce w kategorii piosenka

Mateusz Kaleta kl. 6b -wyróżnienie w kategorii piosenka

Olga Orłowska kl. 6a – III miejsce w kategorii praca plastyczna

Łukasz Sadowski kl. 5a – wyróżnienie w kategorii hasło antysmogowe.

Opracowała: Anna Kosiec

Konkurs Filmowy pl. "Radomka - rzeka, która urzeka".

Został rozstrzygnięty Konkurs Filmowy pl.  "Radomka - rzeka, która urzeka". Uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie otrzymały nagrody:

1. Julia Parszewska
2. Gabriela Mordka
3. Anna Pączek

KONKURS NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Uczniowie z naszej szkoły w okresie przedświątecznym wzięli również udział w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową.
Celem konkursu było rozwijanie kreatywności wśród uczniów, podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych, współudział w tworzeniu dekoracji w szkole.
W dniu 20.12.2017 r. komisja konkursowa w składzie: p. dyr.Elżbieta Wertejuk, p.Jolanta Prawda, p.Monika Gibała oraz p.Anna Kosiec wybrała najciekawsze prace.
Zostały przyznane dwa pierwsze równorzędne miejsca dla Martyny Sambor z kl. IIIb oraz Patrycji Pękali z kl. III d oraz wyróżnienia dla: Julii Nowocień kl. VIa,  Jakuba Bednarka kl. II d, Gabrysi Mortki kl. III d, Frania Rubinkiewicza kl.II c, Izy Glibowskiej kl.VII c i Kingi Gutkowskiej kl.II d.

Wykonane przez uczniów ozdoby choinkowe zostały wyeksponowane na choince na holu szkolnym.

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK 2017

(etap szkolny)

W dniu 1 grudnia odbył się etap szkolny Konkursu Kolęd i Pastorałek.

W konkursie wzięło łącznie udział 58 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Prezentowali się zarówno soliści, jak i zespoły. Kolędy wykonywane były a’capella, z towarzyszeniem instrumentów i podkładów muzycznych. W repertuarze wykonawców znalazły się tradycyjne kolędy, ale uczniowie chętnie wykonywali również współczesne pastorałki. Wykonawcy oceniani byli przez komisję konkursową w składzie: Elżbieta Kazała, Anna Kosiec, Jolanta Prawda i Barbara Waśkiewicz.  Kryterium oceny stanowiły: wybór odpowiedniej kolędy, pastorałki, czystość i poprawność wykonania, poczucie rytmu oraz interpretacja utworu.

 WYNIKI KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK
(etap szkolny)

I miejsce -zespół: Julia Jagiełło, Ola Zborowska, Oliwia Bajer, Ola Hartwig, Patryk Pucuła
II miejsce- ex aequo: Natalia Grzywacz, Julia Siwak
III miejsce- ex aequo: Katarzyna Głogowska, zespół: Sara Wordingham, Daria Oparcik, Patryk Pucuła

Wyróżnienia:
Natalia Sadownik z zespołem
Zespół: Patrycja Kwiatkowska, Kasia Głogowska, Kamila Kowalczyk.

Do etapu gminnego, który odbędzie się 8 grudnia przechodzą: zespół z kl. III a, Natalia Grzywacz i Katarzyna Głogowska.

Anna Kosiec
Elżbieta Kazała

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK pt.”Raduj się świecie”

(etap gminny)

W dniu 8 grudnia 2017r. w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek pt.: „Raduj się świecie”.
W konkursie wzięli udział laureaci etapu szkolnego konkursu z naszej szkoły oraz innych szkół z terenu gminy Wolanów.
W drugim etapie konkursu wśród zwycięzców z PSP w Wolanowie znaleźli się:

I miejsce- Katarzyna Głogowska kl. II d gimnazjum
II miejsce – Natalia Grzywacz- kl. IV b PSP
III miejsce- zespół: Julia Jagiełło, Ola Zborowska, Oliwia Bajer, Ola Hartwig kl III a PSP, Patryk Pucuła kl. II gimnazjum.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody i paczki.

 

KONKURS PLASTYCZNY „ORZEŁ BIAŁY- NASZA DUMA”

(etap szkolny)

Uczniowie naszej szkoły, w odpowiedzi na propozycję Senatu Polski, wykonali  prace plastyczne, których motywem przewodnim był orzeł symbolizującego wszystkie okresy trwania polskiej państwowości od Mieszka I do czasów współczesnych.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania znaczeniem polskich symboli narodowych wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja wiedzy i świadomości o godle, jako jednym z  symboli państwa polskiego, motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych i artystycznych, zaangażowanie nauczycieli, dzieci i młodzieży w propagowanie pozytywnego wzorca nowoczesnego patriotyzmu.

Czytaj więcej...

Festiwal

Uczennice klasy IIC naszego gimnazjum- Anna Wabik, Natalia Jaskot, Oliwia Wójcik, Maja Mazurkiewicz, Wiktoria Florczak i Sandra Prażmowska- które realizując projekt edukacyjny, przygotowaly fragmenty „Zemsty” A. Fredry pod kierunkiem pani Jolanty Węglickiej, wystąpiły  w finale I Mazowieckiego i Warszawskiego Festiwalu Fredrowskiego w dniu 28 maja 2017 roku o godzinie 15.00 w Domu Kultury PROM na Saskiej Kępie przy ulicy Brukselskiej 23 w Warszawie.

Czytaj więcej...

XXIII Przegląd Małych Form Teatralnych

26 i 27 maja 2017 roku odbył się w Iłży XXIII Przegląd Małych Form Teatralnych Inspirowanych Twórczością i Biografią Leśmiana. Sześć uczennic klasy IB naszego gimnazjum- Zuzanna Kubiak, Patrycja Kwiatkowska, Natalia Szczytowska, Natalia Siara, Julia Kądziela i Mariola Rzeszot - przygotowało przedstawienie pt.”Łąka” pod kierunkiem pani Jolanty Węglickiej. Strojami na występ zajęły się mamy uczennic. Za zaszczytne II miejsce dziewczynki otrzymały plecaki turystyczne i dyplomy, a nasza szkoła również dyplom i puchar.

Jolanta Węglicka

 

 

Zwycięstwo PG w Wolanowie!

W dniu 19 maja 2017 roku w szkole w Przytyku został rozstrzygnięty Konkurs Fotograficzny pt. „Odnawialne Źródła Energii w dolinie rzeki Radomki”.  Jego organizatorem był Związek Gmin „Radomka”. Każda szkoła z terenu objętego działalnością Związku mogła zgłosić prace 10 uczniów w kategoriach: energia słoneczna, wiatrowa i wodna. Konkurs miał na celu przede wszystkim podnosić poziom wiedzy młodych ludzi o odnawialnych źródłach energii, jak również rozbudzać ich zainteresowania, uczyć dostrzegania piękna w najbliższym otoczeniu.

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Wolanowie chętnie wzięli udział w konkursie.  6 z 10 zdjęć zyskało aprobatę jury. Oto lista nagrodzonych:

  1. Nikola Berlińska kl.1d – wyróżnienie
  2. Izabela Banaszek kl.2c- wyróżnienie
  3. Mateusz Pączek kl.3a – wyróżnienie
  4. Julia Parszewska kl.2d – II miejsce (kat. Woda)
  5. Kamil Sułecki kl. 2c – I miejsce (kat. Woda)
  6. Karolina Kowalczyk kl. 3d- I miejsce (kat. Słońce)

Spośród jedenastu szkół biorących udział w konkursie nasza wyróżniła się dużą ilością prac nagrodzonych, dzięki czemu w klasyfikacji końcowej uzyskaliśmy I miejsce!

Wszystkim uczniom gratulujemy!

„Treasure Island” R.L. Stevenson

12 maja w Publicznym Gimnazjum w Wolanowie odbył się konkurs z języka angielskiego przygotowany przez: Elżbietę Kacprzycką, Marlenę Stanik i Magdalenę Zarębską.  Miał na celu propagowanie czytelnictwa w języku angielskim. Szesnastu uczniów z I, II i III klas po przeczytaniu książki „Treasure Island” R.L. Stevenson odpowiadało na pytania ze znajomości lektury na zasadzie popularnego programu telewizyjnego „Jeden z Dziesięciu”. Każdy z nich miał na wstępie trzy szanse, które stopniowo tracił po złej odpowiedzi. Szczególnych emocji dostarczyła trzecia runda, w której uczniowie wyznaczali kolejną osobę do odpowiedzi. W finale znalazły się trzy osoby z klasy III D, które zostały zwycięzcami konkursu i  otrzymali dyplomy i nagrody:

I miejsce – Natalia Stani
II miejsce – Zofia Żurek i Bartosz Krzysztoszek

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Saturday the 21st. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.