KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK 2017

(etap szkolny)

W dniu 1 grudnia odbył się etap szkolny Konkursu Kolęd i Pastorałek.

W konkursie wzięło łącznie udział 58 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Prezentowali się zarówno soliści, jak i zespoły. Kolędy wykonywane były a’capella, z towarzyszeniem instrumentów i podkładów muzycznych. W repertuarze wykonawców znalazły się tradycyjne kolędy, ale uczniowie chętnie wykonywali również współczesne pastorałki. Wykonawcy oceniani byli przez komisję konkursową w składzie: Elżbieta Kazała, Anna Kosiec, Jolanta Prawda i Barbara Waśkiewicz.  Kryterium oceny stanowiły: wybór odpowiedniej kolędy, pastorałki, czystość i poprawność wykonania, poczucie rytmu oraz interpretacja utworu.

WYNIKI KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK
(etap szkolny)

I miejsce -zespół: Julia Jagiełło, Ola Zborowska, Oliwia Bajer, Ola Hartwig, Patryk Pucuła
II miejsce- ex aequo: Natalia Grzywacz, Julia Siwak
III miejsce- ex aequo: Katarzyna Głogowska, zespół: Sara Wordingham, Daria Oparcik, Patryk Pucuła

Wyróżnienia:
Natalia Sadownik z zespołem
Zespół: Patrycja Kwiatkowska, Kasia Głogowska, Kamila Kowalczyk.

Do etapu gminnego, który odbędzie się 8 grudnia przechodzą: zespół z kl. III a, Natalia Grzywacz i Katarzyna Głogowska.

Anna Kosiec
Elżbieta Kazała

Friday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.