Wycieczki i spacery

Nasze "0" korzystają z uroków zimy (luty 2021)

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszu
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
Wichrem w pola gna!
Nasza zima zła!
Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
Płachta na niej długa, biała,
W ręku gałąź oszroniała,
A na plecach drwa…
Nasza zima zła!
A my jej się nie boimy,
Dalej śnieżkiem w plecy zimy,
Niech pamiątkę ma!
Nasza zima zła!Maria Konopnicka – “Zła zima”

PRZYRODA JEST SUPER

Obserwujemy przyrodę, lubimy zwierzęta, nie boimy się je obserwować nawet w ten sposób. Przyroda jest fantastyczna. Dbajmy o nią!

KRAINA MARZEŃ

W "Krainie marzeń" było fantastycznie. Dziękujemy rodzicom za taki prezent z okazji Dnia Dziecka. Kochamy Was!

POWITANIE WIOSNY

Pożegnaliśmy Marzannę i powitaliśmy Wiosnę. Nasz Gaik-Maik - symbol wiosny wyglądał bardzo pięknie!

WYCIECZKA DO TEATRU W RADOMIU

A tak było w teatrze. Szkoda, że nie można w teatrze robić zdjęć, bo wiele dzieci było na scenie i brało udział w przedstawieniu. Poznaliśmy rodzaje teatrów, nazewnictwo teatralne i zawody związane z teatrem. Było ciekawie i wesoło.

ROK SZKOLNY 2018/2019

WYCIECZKA DO PORTU LOTNICZEGO W RADOMIU

25 kwietnia 2018r. dzieci z grupy 0a i 0b udały się na wycieczkę autokarową do portu lotniczego w Radomiu. Celem wycieczki było poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lotnisku, obserwacja odprawy bagażu i pobrania kart pokładowych, oraz obserwacja kontroli bezpieczeństwa. Przed wejściem na lotnisko czekała na nas przewodniczka pani Beata. Dzieci miały okazję, dowiedzieć się czego nie należy wnosić na pokład samolotu, co zrobić aby odprawa przebiegała szybko i sprawnie. Poznały służby pracujące w porcie lotniczym. Zmęczeni, pełni wrażeń oraz szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

Z WIZYTĄ W PIZZERII

26 października 2017 r. dzieci z zerówki były z wizytą w pizzerii La Spezia, która znajduje się na ul. Sandomierskiej w Radomiu. W pizzerii zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani. Pan Kucharz zapoznał nasze pociechy ze sposobem przygotowania smacznej, typowo włoskiej pizzy. Przy okazji dzieci poznały włoskie nazwy dodatków do pizzy, a także kilka włoskich zwrotów. Miejsce pracy było wspaniale zorganizowane i bogato zaopatrzone w różne dodatki do wykonania potrawy (sos pomidorowy, pieczarki, kukurydza, szynka, salami, bazylia, pomidory i oczywiście ser mozzarella). Dzieci własnoręcznie ugniatały, formowały ciasto, następnie smarowały sosem. Na tak przygotowanej pizzy układały dodatki wg upodobania. Po upieczeniu, dzieci czekała prawdziwa uczta – każdy zjadł własnoręcznie przygotowaną pizzę popijając sokiem jabłkowym. Ciepła przekąska szybko znikała z talerzy, gdyż własnoręcznie przygotowany posiłek zawsze lepiej smakuje. Dzięki tej wizycie dzieci miały okazję poznać tajniki wykonania włoskiej pizzy, a także zobaczyły jak wygląda praca w pizzerii.

ROK SZKOLNY 2016/17

MAGICZNE OGRODY

Zerówki w Muzeum Wsi Radomskiej

W dniu 4 maja 2016 klasy 0 wybrały się na warsztaty "Szmaciana kukiełka" do Muzeum Wsi Radomskiej. Samodzielnie wykonały szmacianą lalkę, która sprawiła im wiele radości. Z ciekawością oglądały stare chaty, ich wyposażenie, dawną remizę strażacką i drewniany kościół, który został przeniesiony właśnie z Wolanowa. Dużo frajdy sprawiło śniadanie na świeżym powietrzu.

POWITANIE WIOSNY

WIZYTA DZIECI W WYTWÓRNI BOMBEK

WYCIECZKA NA CMENTARZ PARAFIALNY W WOLANOWIE

I KOMUNALNY NA FIRLEJU W RADOMIU

Na początku listopada klasy zerowe wybrały się na cmentarz na Firleju, by uczcić pamięć poległych w czasie II wojny światowej żołnierzy i pomordowanej ludności cywilnej.

Wycieczka do Bałtowa

Wycieczka do piekarni

W piekarni pana Gajcego zobaczyliśmy jak pieką piekarze chleb, bułki, ciasta.
Jest to na prawdę ciężka praca. Dziękujemy za gościnę, słodki poczęstunek i
przekazane wiadomości.

Zabawy na placu zabaw

Rok 2014/2015

Wycieczka do Centrum Zabaw w Radomiu

25 listopada dzieci odwiedziły radomskie centrum rozrywki dla najmłodszych "Hula Park".

Wycieczka do Radomia na Cmentarz Komunalny Firlej

Dnia 28.10.2014r. dzieci wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę na Cmentarz Komunalny Firlej w Radomiu. Celem wycieczki było oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie miasta z okupacji oraz zapalenia zniczy na ich grobach.

Pogoda była słoneczna, a więc obeszliśmy cmentarz dookoła, oglądając groby świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami. Odczytaliśmy tablice nagrobkowe na mogiłach żołnierzy, gdzie dzieci postawiły znicze.

Akcja Sprzątanie Świata

Zimowe zabawy na śniegu

Przedszkolaki dbają o ptaki

Wycieczka do Ośrodka Osób Niepełnosprawnych w Młodocinie Większym i występ artystyczny dzieci.

Thursday the 28th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.