Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego 2020

7 września odbyły się wybory Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szk. 2020/2021. Zgłosiło się 10 kandydatów z klas VI-VIII, którzy podczas trwającej kilka dni kampanii wyborczej zaprezentowali swoje zainteresowania i pomysły na ciekawe akcje SU w bieżącym roku szkolnym, tak innym od poprzednich ze względu na funkcjonujący w kraju stan zagrożenia epidemicznego.
Najwięcej głosów zdobyło pięcioro uczniów: Milena Sławińska z klasy 7c, Igor Gocel z klasy 8b, Katarzyna Wojcieszak – klasa7c i dwoje przedstawicieli klasy 7a – Łukasz Sadowski i Katarzyna Łęcka.
Opiekunami SU są: p. Małgorzata Bisińska - Siara i p. Agata Augustyniak.

 

Oficjalny Skład Rady Samorządu Uczniowskiego

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Przytulania

Pod hasłem „Przytul się” w piątek 31 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Przytulania. Uczniowie przynieśli swoje ukochane przytulanki: misie, kolorowe pluszaki a nawet… kocyki.

Oto niektórzy z nich przyłapani na przytulaniu.

 

"Barwy patriotyzmu"

11 listopada obchodzimy w całej Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Z tej właśnie okazji Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na najpiękniej udekorowaną salę i najlepiej prezentującą się klasę. Cieszymy się, że wszyscy uczniowie i nauczyciele podjęli wyzwanie i przypięli biało – czerwone kotyliony, kokardy lub kwiaty a w  salach pojawiły się patriotyczne dekoracje. Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie klasa „0” i to oni wygrały nasz konkurs. Gratulujemy im a wszystkim klasom i ich wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie i godne upamiętnienie najważniejszego Święta Narodowego.

Święto Edukacji Narodowej

11 października 2019 obchodziliśmy w naszej Szkole Święto Edukacji Narodowej zwane potocznie Dniem Nauczyciela.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi nietypowe upominki. Zamiast tradycyjnych kwiatów wręczaliśmy piękne, dorodne i czerwone… jabłuszka z polskich sadów. Do każdego dołączyliśmy serdeczne podziękowania. Dla p. dyrektora i p. wicedyrektor przygotowaliśmy jesienny kosz owoców.

 

Samorząd Uczniowski

Dzień tematyczny

13 lutego (wtorek) SU zorganizował szień tematyczny pod hasłem „MODA LAT 70-tych i 80-tych XX w.”. Było to częścią projektu „TEATROTEKA SZKOLNA”, który jest realizowany w naszej szkole.

Na wszystkich przerwach p. Konrad Gałka „serwował” nam muzykę z tego okresu. Na holu głównym  p. Anna Kosiec i p. Lidia Gomuła umieściły hasła i powiedzenia najpopularniejsze w tamtym czasie. Wybraliśmy najfajniej ubranych uczniów, sfotografowaliśmy i nagrodziliśmy słodkimi upominkami.

 

WALENTYNKI 2018

            W środę 14 lutego obchodziliśmy Święto Zakochanych. Z tej okazji po raz pierwszy SU zorganizował „Pocztę Kwiatową”. Uczniowie kupowali przepiękne róże, które później wraz z dołączonym bilecikiem zostały przekazane wybranej dziewczynie/chłopakowi. Pomysłodawcami tej nietypowej „poczty” byli: Sandra Kumoch i Mikołaj Pikiewicz.

 

Wizyta klasy V b w schronisku dla zwierząt w Radomiu

W I semestrze Samorząd Uczniowski brał udział w wielu akcjach charytatywnych. Były to zbiórki baterii, plastikowych nakrętek, zniczy w ramach akcji "Znicz dla Rossy", drobnych kwot pieniędzy - akcja "Góra grosza" oraz karmy dla zwierząt ze schroniska.

Zbiórką rzeczy dla zwierzaków zajęła się klasa V b, a jej koordynatorami byli uczniowie Mateusz Kaleta i Janek Parszewski. Oni też razem z wychowawczynią p. Małgorzatą Bisińską-Siarą pojechali do schroniska z darami dla zwierzaków.

W II semestrze zamierzamy kontynuować tę pożyteczną akcję.

 

Szlachetna Paczka 2017

 W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Zbieraliśmy datki pieniężne, z których zostanie sfinansowana rehabilitacja chorych dzieci jednej z rodzin z terenu naszej gminy.

SU wspólnie z Wolontariatem i dyrekcją koordynowali akcję na terenie naszej placówki. Do akcji włączyli się także nauczyciele i pracownicy obsługi.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie!

 

Dzień tematyczny - mikołajkowe niespodzianki

6 grudnia szkołę odwiedził Mikołaj wraz z pomocnicami. Ubrani w tradycyjne czerwone stroje, z koszami pełnymi słodkości odwiedzali wszystkie klasy, gabinet dyrekcji, pokój nauczycielski. Rozdawali cukierki i rózgi. W ten sposób zarząd SU zadbał o sympatyczną atmosferę  w tym dniu. Zgodnie z zapowiedziami wielu uczniów założyło czerwone mikołajowe czapki. Niektórzy wykazali się ogromną pomysłowością i zaprezentowali się w pełnej świątecznej krasie.

 

Zabawa andrzejkowa 2017

22 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się podczas zabawy andrzejkowej. Było wesoło, kolorowo, głośno i zabawnie. Zarząd SU zapewnił napoje i przekąski. Wspólne śpiewy, gry i zabawy zintegrowały starszych i młodszych uczniów.

Wróżby i przepowiednie andrzejkowe

29 listopada 2017 r. chętni mogli sobie powróżyć i skorzystać z andrzejkowych przepowiedni u wróżbiarek i wróżbitów naszej szkoły czyli Sandry, Darii, Mikołaja i Filipa. Bardzo chętnie z wróżenia korzystali młodsi – uczniowie klas I – III. Mieli oni okazję do wspólnej zabawy i poznania wielu tradycyjnych zabaw andrzejkowych. Podczas przerw stoliki wróżbitów oblegali starsi.

Święto Edukacji Narodowej

W jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Nauczyciela, składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów.

Samorząd Uczniowski

Konkurs świąteczny

W dniach 14-21 grudnia 2015 r. trwał w ZSO-PG w Wolanowie konkurs na najładniejszy stroik świąteczny.  

            Konkurs miał na celu zachęcenie uczniów do aktywności społecznej, utrwalanie tradycji chrześcijańskich oraz rozbudzanie kreatywności i pasji artystycznych.

            22 grudnia 2015 r., po inscenizacji Jasełek, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Panią Dyrektor Elżbietą Wertejuk wręczyli nagrody wszystkim biorącym udział w konkursie oraz zwycięzcom. Wszystkim artystom bardzo dziękujemy za chęci i piękne prace oraz serdecznie gratulujemy!!!:)

            Zachęcamy wszystkich uczniów gimnazjum do współpracy!!!:)

Mikołaj w szkole!

07.12.2015 r. i w dniach późniejszych można było ujrzeć na szkolnych korytarzach ZSO-PG w Wolanowie świętego Mikołaja i jego pracowitą załogę (dziwnie nam oni kogoś przypominali…).

         Ulubiony Święty obdarował spotkanych uczniów i nauczycieli drobnymi upominkami.:)

         Mamy nadzieję, że także za rok Święty Mikołaj i jego pomocnicy znów do nas zawitają!:))) Należy jednak pamiętać, że przychodzi on tylko do dobrych ludzi!!!:)

Co to był za bal…!!!

26 listopada 2015 roku Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów ZSO-PG w Wolanowie  bal jesienny. Była to jedna z najlepszych imprez tanecznych w historii szkoły.:) Gimnazjaliści nie tylko świetnie bawili się na parkiecie, ale także chętnie brali udział w przygotowanych dla nich zabawach andrzejkowych.

         Samorząd poprosił o pomoc w zorganizowaniu balu absolwentów szkoły, którzy przygotowali niezwykłą oprawę muzyczną.:) Bardzo dziękujemy starszym kolegom za stworzenie rewelacyjnej atmosfery!!!:))

         Mamy nadzieję, że nadal będziemy współpracować i że kolejne bale będą równie udane!

Święto Edukacji Narodowej

Zawód pedagoga jest jednym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie. Uczysz wbrew temu, którego uczysz. (...) I jeśli w tym zawodzie jest coś z powołania, to to, że uczysz pomimo wszystko wytrwale, wiedząc, że zostaniesz doceniona przez ucznia dopiero w przyszłości.

                                                                                                                      Z. Kucówna

15 października 2015 roku w ZSO-PG w Wolanowie w sposób bardzo uroczysty obchodzono Święto Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski podziękował Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły za trud pracy włożony w nauczanie i wychowanie młodego człowieka. Do życzeń wdzięczni uczniowie dołączyli słodki upominek.:)

Z okazji Święta Edukacji Narodowej
życzymy takich myśli i marzeń
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom
tym starszym i tym młodszym
zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Samorząd Uczniowski

Bawmy się!!!

7 października 2015 roku Samorząd Uczniowski ZSO-PG w Wolanowie zorganizował zabawę taneczną, w trakcie której do grona gimnazjalistów w symboliczny sposób zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych PG. W trakcie szkolnej imprezy złożono także serdeczne życzenia wszystkim chłopcom (upamiętniono Dzień Chłopaka).

         Wspólna zabawa (konkursy, organizacja imprezy) przyczyniły się do integracji uczniów i propagowanie właściwych form zachowania.

         Do zobaczenia na kolejnych tanecznych spotkaniach!!!:)

STOP

STOP PRZEMOCY!!!

STOP AGRESJI!!!!

STOP GŁUPOCIE!!!

5 października 2015 roku uczniowie, którzy zostali wybrani do pełnienia określonych funkcji w Samorządzie Uczniowskim w Zespole Szkół Ogólnokształcących – Publicznym Gimnazjum w Wolanowie zorganizowali apel i wygłosili odezwę skierowaną do wszystkich uczniów szkoły.

            Kacper Jabłonka, Natalia Jedlikowska, Hubert Domagalski, Klaudia Drabik zwrócili uwagę na niewłaściwe zachowania młodych ludzi, poprosili o reagowanie na wszelką przemoc i złe postawy, które, niestety, są zbyt częste.

            Samorząd Uczniowski zwrócił uwagę na podstawowe negatywne „grzechy” młodych ludzi: śmiecenie w szkole i poza nią, brak znajomości podstawowych zasad zachowania, wulgaryzm, nieuctwo i niechęć do pozytywnych aktywnych postaw społecznych .

            Jeszcze raz prosimy o zmianę zachowań!!!!!

Sunday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.