Szkolne koło wolontariuszy – prace na rzecz pomocy społecznej.

Głównym założeniem wolontariatu działającego w Publicznym Gimnazjum w Wolanowie jest aktywizacja młodzieży.

Proponowane przez opiekunów Jadwigę Bednarek i Agnieszkę Wlazło działania, są elementem edukacji społecznej uczniów i ich integracji ze środowiskiem lokalnym.

Motto szkolnego koła wolontariuszy:

„... na naszej drodze, we właściwej godzinie,

właściwe przeżycie, właściwy człowiek...”

Działania te kształtują ich kreatywność, odpowiedzialność, wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka. Dają one możliwość nawiązania przez szkołę współpracy z innymi placówkami, organizacjami i instytucjami. Chodzi o to, aby Ci młodzi ludzie mogli podejmować różnorodne rodzaje aktywności w zależności od ich potrzeb i zainteresowań, o kreowanie ich postaw altruistycznych, przy wykorzystaniu ich otwartości i ciekawości świata.

Celem działań koła wolontariuszy jest:

- integracja młodzieży szkolnej,

- budowanie właściwych relacji między uczniami, nauczycielami, środowiskiem lokalnym,

- uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka,

- wzbudzenie szacunku dla ludzi starszych,

- efektywne wykorzystanie czasu wolnego,

- nabywanie umiejętności działania zespołowego,

- poszerzanie zakresu działań szkoły zgodnie z założeniami Programu Wychowawczego,

- współdziałanie z organizacjami społecznymi oraz prace społeczne na rzecz szkoły.

Nasi wolontariusze są pełni wrażliwości, pasji i zaangażowania w to, co robią. Często kierują się troską o dobro drugiego człowieka, niosą bezinteresowna pomoc, służą potrzebującym. Działania wolontariatu rozwijają wśród młodzieży postawę alternatywna dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Poza tym stwarzają okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania wartości, pomagają w rozwiązywaniu zainteresowań i szukaniu pożytecznej formy spędzania czasu wolnego. Podejmowana przez nas, jako opiekunów aktywność wpłynęła w sposób pozytywny na rozwój ich osobowości oraz wymiar edukacyjno – wychowawczy.

Thursday the 28th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.