Akcja dla Polskiej Szkoły w Wilnie

Utworzono: czwartek, 23 kwiecień 2015 Opublikowano

Opiekunowie: Jadwiga Bednarek i Agnieszka Wlazło

W październiku 2014/15 roku szkolnego we współpracy ze Stowarzyszeniem Kawalerów Maltańskich przeprowadziliśmy akcję na terenie naszego gimnazjum zbiórkę lektur, zeszytów i przyborów szkolnych dla polskiej młodzieży mieszkającej w Wilnie na Litwie.

Sukcesem było dzielenie się młodzieży (z klasy 1a, 1b, 2c, 3a, 3b, 3c i 3d)  swoimi książkami z kolegami i koleżankami z Litwy. Zebraliśmy w sumie 114 lektur oraz dodatkowo jeszcze inne potrzebne akcesoria szkolne, jak zeszyty, długopisy, kredki, bloki, itd...

Na temat przeprowadzenia tej akcji w naszym gimnazjum była informacja zamieszczona w gazecie „Gość Niedzielny”.

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.