Koncert pt. „Maximus” i Akademia Robotyki LEGO

„Nigdy nie jest za późno
by stać się tym, kim chcemy być”
George Eliot

W dniu 17 maja 2019 r. uczniowie klas IVb i IVc pod opieką p. Renaty Bieniek, p. Małgorzaty Kuśmierczyk i p. Anny Sadownik, w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego pt. „Jesteśmy dobrym zespołem klasowym”, wzięli udział w koncercie w Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga oraz w warsztatach w Akademik Robotyki LEGO w Radomiu.
Koncert pt. „Maximus” w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego i Radomskiej Orkiestry Kameralnej był okazją do wysłuchania utworów z takich filmów, jak: Gladiator, Zmierzch, Incepcja, Lista Schindlera, Teoria Wszystkiego, Pan Tadeusz i innych.
Po koncercie uczniowie wzięli udział w zajęciach w Akademii Robotyki LEGO. Celem warsztatów było przekazanie uczniom wiedzy i umiejętności w zakresie podstawowych zasad działania robotów i urządzeń elektronicznych, technik oprogramowania oraz rozwiązywania problemów projektowych. Podczas tych zajęć kształtowane były takie umiejętności uczniów, jak: wyobraźnia wizualno–przestrzenna, kreatywność, praca zespołowa oraz umiejętność logicznego myślenia.

Renata Bieniek

 

„Bajkowy świat musicali”

„Najlepszym przyjacielem jest ten,
kto nie pytając o powód smutku,
potrafi sprawić, że znów wraca radość.”

Św. Jan Bosko

 W dniu 22 lutego 2019 r. uczniowie klas czwartych pod opieką: pań R. Bieniek, D. Bujak,. M. Kuśmierczyk i. A. Sadownik wzięli udział w koncercie pt. „Bajkowy świat musicali”.
Podczas koncertu mogli wysłuchać utworów, pochodzących ze światowych musicali, takich jak: Koty, Nędznicy, Upiór w operze, Deszczowa piosenka, Kraina lodu itp. Utwory te wykonała znana polska artystka musicalowa – Edyta Krzemień, której towarzyszyła Radomska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Wacława Pieregorulki.

            Po koncercie uczniowie obejrzeli film pt. „Mia i biały lew”, opowiadający o miłości, przyjaźni i szacunku do zwierząt.

Renata Bieniek

Wycieczka nad Morze Bałtyckie

W dniach 13 - 17 maja 2019 r. uczniowie z klas Va, VIa, VIb i VIIa wraz z paniami: Ewą Walkiewicz, Beatą Stanik i Lidią Gomułą uczestniczyli w wycieczce nad Morze Bałtyckie. Wyprawa obejmowała pobyt w Stegnie, spacery brzegiem morza, rejs statkiem oraz zwiedzanie wielu zabytków i ciekawych miejsc. W drodze nad Bałtyk odwiedziliśmy Toruń, aby podziwiać znajdujące się przy Rynku znamienite zabytki, m.in. Dwór Artusakościół Ducha św. oraz liczne gotyckie, renesansowe i barokowe kamienice. Obowiązkowy był też zakup toruńskich pierników pieczonych zgodnie ze starymi recepturami, bez konserwantów i ulepszaczy.

Czytaj więcej...

„Gwiazdka po staropolsku” i Centrum Nauki „Atom”

 

„Muzyka budzi w sercu
pragnienie dobrych czynów”
– Pitagoras


W dniu 14. grudnia 2018 r. uczniowie klas czwartych i piątych pod opieką nauczycieli
- pp. A. Augustyniak, R. Bieniek, P. Janasa, M. Kuśmierczyk, B. Rosińskiej i A. Sadownik wzięli udział w koncercie pt. „Gwiazdka po staropolsku” w wykonaniu Kapeli ze Wsi Warszawa i Radomskiej Orkiestry Kameralnej.
Kapela ze Wsi Warszawa to zespół znany na całym świecie, to laureaci 5 Fryderyków oraz wielu innych nagród.
Podczas koncertu usłyszeliśmy tradycyjne utwory muzyczne, inspirowane przede wszystkim folklorem z Mazowsza, oraz kolędy staropolskie. Zespół wykonuje utwory na polskich instrumentach muzycznych, używanych w tradycyjnej muzyce ludowej. Wykorzystuje również repliki historycznych, zrekonstruowanych instrumentów, takich jak Fidel płocka oraz suka biłgorajska.
Po koncercie uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w świetnej zabawie, połączonej z nauką, eksperymentami i pokazami naukowymi w Centrum Nauki „Atom”.

 Renata Bieniek

 

WYCIECZKA DO MUZEUM IM. JACKA MALCZEWSKIEGO W RADOMIU

W dniu19.11.2018 r. chętni uczniowie z klas 7-8 oraz III gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Radomia pod opieką pań: Małgorzaty Gajewskiej i Beaty Czerwińskiej.
Na początku wycieczki uczestnicy obejrzeli wystawę w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu „Radomianie na drodze do niepodległości”, na której zaprezentowano eksponaty związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, takie jak sztandary, mundury, broń, odznaczenia, dokumenty, obrazy itp. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali przewodnika wystawy, zadawali własne pytania.
Następnie uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej zatytułowanej „Najsłynniejsi Radomianie – prezentacja sylwetek”. Pracownik muzeum prowadzący lekcję przedstawił sylwetki wybitnych Radomian, swoją wypowiedź wzbogacił prezentacją multimedialną. Dla części uczniów były to zupełnie nowe, nieznane informacje.
Na koniec uczestnicy wycieczki zapoznali się z głównymi obiektami architektury zlokalizowanymi na radomskim rynku.
Program wycieczki spotkał się z żywym zainteresowanie uczniów. Na pewno jej wspomnienia na długo pozostaną w pamięci naszych wychowanków.

Wycieczka do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku (z teatralnym wątkiem)

W dniu 10.10.2018 r. chętni uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w wycieczce do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku pod opieką pań: Anny Kosiec i Jolanty Prawdy.

Na początku wycieczki uczestnicy obejrzeli wystawę „Dookoła Świata(i w zaświaty)”, na której wyeksponowanych zostało ponad 120 lalek z 15 spektakli Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, prezentujących różne techniki animacji, inspirowanych różnymi kulturami. W pokazanych na wystawie lalkach pojawiły się: wpływy arabskie, tematy zaczerpnięta ze Starożytnej Grecji, motywy żydowskie i romskie, inspiracje kulturą chińską oraz kulturą górali podhalańskich. Wystawa, która bardzo spodobała się młodym odbiorcom z Wolanowa stała się inspiracją do warsztatów, na których dzieci wykonały własne lalki - przytulanki.

Czytaj więcej...

„Jesień idzie przez park”

W dniu 1. października 2018 r. uczniowie klas czwartych pod opieką pani leśnik Lidii Zaczyńskiej oraz nauczycieli: Agaty Augustyniak, Renaty Bieniek, Anny Sadownik i Ewy Walkiewicz poznawali i podziwiali faunę i florę doliny rzeki Zagożdżonki, spacerując ścieżką ekologiczną „Królewskie Źródła” w Puszczy Kozienickiej.
Piękna słoneczna pogoda, jesienna sceneria, pieczenie kiełbasek na ognisku, gry i zabawy na leśnej polanie były świetną okazją do wzajemnego poznania się uczniów i nauczycieli.

 Renata Bieniek

Morze nasze morze ...

„Myślałem, że jadę nad morze,
a byłem nad morzem, na pustyni, w górach i w lesie”
- uczeń klasy III D

 

W dniach 21 – 25 maja 2018 r. uczniowie klasy III D i III B, pod opieką p. Renaty Bieniek i p. Małgorzaty Kuśmierczyk wzięli udział w wycieczce nad Morze Bałtyckie.
Była to okazja do spotkania z historią – zwiedzaliśmy i podziwialiśmy stare miasto w Toruniu, stare miasto w Gdańsku, Westerplatte, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, pomnik Stoczniowców Gdańskich, okręt wojenny ORP Błyskawica oraz zamek krzyżacki w Malborku.
Podczas wycieczki podziwialiśmy piękno flory i fauny nadmorskiej, spacerując po Słowińskim Parku Narodowym oraz obserwując zachowanie fok w czasie karmienia w Fokarium Helskim.

Czytaj więcej...

„WALENTYNKI PO CELTYCKU”

"Kochać trzeba wszystkich. Lubić niekoniecznie"
Mikołaj Gogol

W dniu 16. lutego 2018 r. uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej oraz IIIb i IIId gimnazjum pod opieką pań Zuzanny Dobkiewicz, Małgorzaty Kuśmierczyk, Beaty Rosińskiej, Renaty Bieniek, Doroty Bujak oraz Anny Sadownik wzięli udział w koncercie pt. „Walentynki po celtycku”, zorganizowanym w Urzędzie Miejskim w Radomiu.

Czytaj więcej...

„Warsztatownia”

4 stycznia 2018 roku odbyła się wycieczka uczniów klasy 4b PSP w Wolanowie do Radomia, do magicznego miejsca zwanego „Warsztatownią” przy restauracji MammaLeo. Celem wyprawy było aktywne rozwijanie zainteresowań uczniów oraz wyróżnienie tych, którzy zaangażowali się w konkurs filmowy programu Bezpieczna +. Dzieci wzięły udział w warsztatach robienia mydeł. Najpierw wybrały sobie silikonowe foremki- kształtów było mnóstwo: motylki, serduszka, śnieżynki, kwiaty, ważki…. Następnie przy pomocy naturalnych barwników i mieszanek zapachowych oraz gliceryny wykonały mydła. Efekty były przepiękne! Kolorowe, pachnące, naturalne. Jeszcze tylko ozdobne opakowanie i cudowny prezent dla Babci (Dzień Babci już niedługo…) gotowy! Wszyscy uczniowie pod opieką pań: Małgorzaty Kuśmierczyk i Agnieszki Wlazło wracali zadowoleni z zajęć i z pracy własnych rąk.

Opracowała Agnieszka Wlazło

 

"Gwiazdka z Atomem", Muzeum Przyrodnicze w Radomiu, "Listy do M. 3"

 

"Przebaczaj tym, którzy czasem  mówią ludzkim głosem.
Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych,
ale i za te, które w innych budzi."
Kard. Stefan Wyszyński

W dniu 15. grudnia 2017 roku uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej oraz III B i III D gimnazjum wraz z opiekunami: p. R. Bieniek,
p. D. Bujak, p. M. Kuśmierczyk, p. A. Sadownik, p. B. Rosińską i p. P. Janasem zostali wprowadzeni w świąteczny nastrój przez zespół "Atom" i Radomską Orkiestrę Kameralną.
Uczestnicy koncertu wysłuchali utworów będących połączeniem jazzu, polskiego folkloru oraz muzyki z różnych zakątków świata. W programie koncertu znalazły się między innymi autorskie utwory członków zespołu "Atom".
"Atom" został założony w 2009 r. przez czterech absolwentów Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, skrzypków: Dawida Lubowicza i Mateusza Smoczyńskiego, altowiolistę - radomianina Michała Zaborskiego oraz wiolonczelistę Krzysztofa Lenczowskiego. Zespół "Atom" występuje na największych europejskich festiwalach jazzowych. Jako pierwszy i jedyny polski zespół zaprezentował się na targach "Jazzahead" w Bremie.

Czytaj więcej...

Saturday the 21st. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.