„Śladem bohaterów Kamieni na szaniec”

W dniu 09 X 2014 r. odbyła się wycieczka klas 2b i 2d Publicznego Gimnazjum
w Wolanowie do Warszawy. Organizatorkami były panie: Agnieszka Wlazło, Anna Grzybowska i Joanna Prawda- Kamińska. „Śladem bohaterów Kamieni na szaniec”- to przewodni motyw tej wyprawy.

Gimnazjaliści zapoznali się uprzednio na lekcjach języka polskiego z treścią tejże lektury, pojechali więc do stolicy poszerzyć wiedzę o opisanych w niej postaciach, zobaczyć miejsca z nimi związane. Kolejnymi punktami wycieczki były zatem: Liceum im. Stefana Batorego, cmentarz na Powązkach, Muzeum Więzienia Pawiak, Mauzoleum Walki i Męczeństwa w al. Szucha. Tematyki wojennej dotyczyła również nasza wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Miejsca te zaciekawiły, rozbudziły wyobraźnię, utrwaliły wiedzę uczestników.

Oprócz oczywistego poznawczego, wycieczka miała również realizować cel wychowawczy – ugruntować postawę patriotyczną młodzieży. Godne zachowanie uczniów podczas całej wyprawy pozwala uważać ją za udaną.

Saturday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.