„Muzyka łagodzi obyczaje” Arystoteles

„Kultura – to co zostaje, kiedy zapomnisz wszystko, czego się nauczyłeś”
Selma Lagerlöf

Tradycyjnie na kilkanaście dni przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas
III D i II D wraz wychowawczyniami - p. Małgorzatą Kuśmierczyk i Renatą Bieniek - oraz ks. Marcinem Ciachem wzięli udział w koncercie gwiazdkowym w Urzędzie Miejskim
w Radomiu. Koncert poprowadził dyrektor naczelny i artystyczny Radomskiej Orkiestry Kameralnej, p. Maciej Żółtowski.
   W pierwszej części koncertu wysłuchaliśmy jazzowych przeróbek utworów Fryderyka Chopina, wykonanych przez Radomską Orkiestrę Kameralną pod dyrekcją Klemensa Starybrata.
W drugiej części koncertu wystąpił zespół Vołosi z własną autorską muzyką instrumentalną, zespołowi towarzyszyła ROK.

Vołosi zaprezentowali publiczności utwory, będące połączeniem współczesnego brzmienia z karpacką tradycją, a także ruchową energią, jazzowym szaleństwem i klasyczną jakością.
Koncert bardzo podobał się publiczności, o czym świadczyło ogromne zasłuchanie wszystkich zgromadzonych i długie gromkie brawa.
   Gwiazdkowe spotkanie z muzyką zakończył dyrektor Radomskiej Orkiestry Kameralnej, życząc wszystkim uczestnikom koncertu zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
   Po koncercie uczniowie bawili się przez dwie godziny na kręgielni, rywalizując ze sobą o to, kto zbije więcej kręgli. Zabawa odbywała się w przyjazne, serdecznej i miłej atmosferze, sprzyjającej integracji zespołów klasowych.
   Ostatnim punktem piątkowego wyjazdu do Radomia była uczta dla ciała, czyli dla każdego coś smacznego.
   Około godziny 14.00 uczniowie wraz z opiekunami wrócili pod szkołę, skąd szkolnymi autokarami odjechali do domów.

Thursday the 25th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.