Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia

„Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia.”
Immanuel Kant

W dniu 9 marca 2017 roku uczniowie klas pierwszych gimnazjum pod opieką p. Renaty Bieniek i p. Jolanty Firlej wzięli udział w wycieczce do Centrum Nauki Leonardo  da Vinci, Jaskini Raj i Geoparku w Kielcach.
W Centrum Nauki Leonardo da Vinci młodzież uczestniczyła w zajęciach przyrodniczych pt. „Enzymy – tajniacy do szybszej pracy”. Zajęcia te miały charakter doświadczalny. Uczniowie pod opieką prowadzącej przeprowadzili doświadczenia, które pozwoliły im zrozumieć, czym są enzymy, jak są zbudowane oraz jakie istotne role pełnią  w organizmie człowieka.
Po warsztatach młodzież zwiedziła wystawę pt. „Człowiek – niezwykła maszyna”. Uczniowie, eksperymentując przy poszczególnych stanowiskach multimedialnych i mechatronicznych, mogli poznawać czynności życiowe człowieka, takie jak: oddychanie, bicie serca, reakcje na bodźce, utrzymywanie pionowej postawy ciała oraz odżywianie. Mogli również sprawdzić swój refleks, spostrzegawczość czy zdolności matematyczne.
Kolejnym punktem wycieczki była Jaskinia Raj i jej przepiękna szata naciekowa, będąca efektem procesów krasowych.
Po zwiedzaniu jaskini młodzież poznała przeszłość geologiczną Gór Świętokrzyskich i wzięła udział w podróży do wnętrza Ziemi w kapsule 5D oraz w warsztatach, polegających na szlifowaniu skał wapiennych w Geoparku w Kielcach.
Wycieczka bardzo podobała się uczniom, a aktywne uczestnictwo we wszystkich zajęciach, które odbył się podczas wycieczki, na pewno na długo zapadnie im w pamięci.

Renata Bieniek

Wednesday the 24th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.