"Gwiazdka z Atomem", Muzeum Przyrodnicze w Radomiu, "Listy do M. 3"

"Przebaczaj tym, którzy czasem  mówią ludzkim głosem.
Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych,
ale i za te, które w innych budzi."
Kard. Stefan Wyszyński

W dniu 15. grudnia 2017 roku uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej oraz III B i III D gimnazjum wraz z opiekunami: p. R. Bieniek,
p. D. Bujak, p. M. Kuśmierczyk, p. A. Sadownik, p. B. Rosińską i p. P. Janasem zostali wprowadzeni w świąteczny nastrój przez zespół "Atom" i Radomską Orkiestrę Kameralną.
Uczestnicy koncertu wysłuchali utworów będących połączeniem jazzu, polskiego folkloru oraz muzyki z różnych zakątków świata. W programie koncertu znalazły się między innymi autorskie utwory członków zespołu "Atom".
"Atom" został założony w 2009 r. przez czterech absolwentów Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, skrzypków: Dawida Lubowicza i Mateusza Smoczyńskiego, altowiolistę - radomianina Michała Zaborskiego oraz wiolonczelistę Krzysztofa Lenczowskiego. Zespół "Atom" występuje na największych europejskich festiwalach jazzowych. Jako pierwszy i jedyny polski zespół zaprezentował się na targach "Jazzahead" w Bremie.

Po koncercie klasy czwarte udały się spacerem do Muzeum Przyrodniczego, mieszczącego się w Rynku Starego Miasta. Zwiedzając wystawę mogli poznać roślinność i zwierzęta regionu radomskiego. Wypreparowane okazy zwierząt przedstawiają m. in.: gatunki objęte ochroną gatunkową i strefową, znajdujące się w spisach Polskiej i Światowej Czerwonej Księgi Zwierząt.
Klasy trzecie gimnazjum obejrzały w Multikinie film pt. "Listy do M. 3", który przedstawia kilka przeplatających się wigilijnych historii, pełnych wzruszeń i humoru.
Fabułę filmu oddaje pewne przysłowie, które mówi, że: "Świat nie jest, niestety, doskonały. Jest w nim tyle do poprawienia. Uczyńmy więc coś w tym kierunku już dziś - zacznijmy od siebie. Przyjdzie czas, kiedy zima zapyta, co robiłeś latem."

Zdrowych i radosnych
Świąt Bożego Narodzenia
Renata Bieniek

Tuesday the 16th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.