WYCIECZKA DO MUZEUM IM. JACKA MALCZEWSKIEGO W RADOMIU

W dniu19.11.2018 r. chętni uczniowie z klas 7-8 oraz III gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Radomia pod opieką pań: Małgorzaty Gajewskiej i Beaty Czerwińskiej.
Na początku wycieczki uczestnicy obejrzeli wystawę w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu „Radomianie na drodze do niepodległości”, na której zaprezentowano eksponaty związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, takie jak sztandary, mundury, broń, odznaczenia, dokumenty, obrazy itp. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali przewodnika wystawy, zadawali własne pytania.
Następnie uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej zatytułowanej „Najsłynniejsi Radomianie – prezentacja sylwetek”. Pracownik muzeum prowadzący lekcję przedstawił sylwetki wybitnych Radomian, swoją wypowiedź wzbogacił prezentacją multimedialną. Dla części uczniów były to zupełnie nowe, nieznane informacje.
Na koniec uczestnicy wycieczki zapoznali się z głównymi obiektami architektury zlokalizowanymi na radomskim rynku.
Program wycieczki spotkał się z żywym zainteresowanie uczniów. Na pewno jej wspomnienia na długo pozostaną w pamięci naszych wychowanków.

Thursday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.