Koncert pt. „Maximus” i Akademia Robotyki LEGO

„Nigdy nie jest za późno
by stać się tym, kim chcemy być”
George Eliot

W dniu 17 maja 2019 r. uczniowie klas IVb i IVc pod opieką p. Renaty Bieniek, p. Małgorzaty Kuśmierczyk i p. Anny Sadownik, w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego pt. „Jesteśmy dobrym zespołem klasowym”, wzięli udział w koncercie w Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga oraz w warsztatach w Akademik Robotyki LEGO w Radomiu.
Koncert pt. „Maximus” w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego i Radomskiej Orkiestry Kameralnej był okazją do wysłuchania utworów z takich filmów, jak: Gladiator, Zmierzch, Incepcja, Lista Schindlera, Teoria Wszystkiego, Pan Tadeusz i innych.
Po koncercie uczniowie wzięli udział w zajęciach w Akademii Robotyki LEGO. Celem warsztatów było przekazanie uczniom wiedzy i umiejętności w zakresie podstawowych zasad działania robotów i urządzeń elektronicznych, technik oprogramowania oraz rozwiązywania problemów projektowych. Podczas tych zajęć kształtowane były takie umiejętności uczniów, jak: wyobraźnia wizualno–przestrzenna, kreatywność, praca zespołowa oraz umiejętność logicznego myślenia.

Renata Bieniek

Wednesday the 24th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.