„Klezmafour” i Radomska Orkiestra Kameralna

„Kultura to (…) budowanie wartości,
dla których warto żyć.”
Zbigniew Herbert

W dniu 13 grudnia 2019r. uczniowie klas: IVa, VIa, VIb i VIc pod opieką p. R. Bieniek, p. D. Bujak, p. A. Grzybowskiej, p. M. Kuśmierczyk i p. B. Rosińskiej wzięli udział w wycieczce do Radomia.
Celem wyjazdu było uczestnictwo w koncercie gwiazdkowym i obejrzenie filmu pt. „Młody renifer Alex”.
W czasie koncertu uczniowie i nauczyciele mogli posłuchać przepięknych rytmicznych utworów muzyki bałkańskiej i klezmerskiej w wykonaniu zespołu „Klezmafour” i Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Koncert ten był też świetną okazją do poznania kultury bałkańskiej i żydowskiej oraz do nauczenia się otwartości na inne narody.

Po koncercie uczniowie obejrzeli film, pokazujący historię młodego renifera Alexa. Według legendy to renifery ciągną sanie św. Mikołaja, który jedzie z prezentami z mroźnej Laponii do wszystkich dzieci na całym świecie.
Film pt. „Młody renifer Alex” pozwolił poznać rok życia renifera Alexa na tle przepięknych krajobrazów tundry i tajgi, w towarzystwie innych zwierząt, takich jak: lemingi, gronostaje, lisy polarne, tchórze, łasice itp. Podczas filmu uczniowie mogli też zobaczyć zjawisko zorzy polarnej.
Oprócz funkcji edukacyjnych piątkowa wycieczka pozwoliła jej uczestnikom poczuć magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Renata Bieniek

Tuesday the 23rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.