SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz pogłębienie wiedzy i umiejętności.
Zadania konkursowe obejmować będą zagadnienia z matematyki omawiane w klasie czwartej i klasach młodszych.
Osoby zainteresowane udziałem w konkursach proszone są o zgłoszenie swojego uczestnictwa do 4 maja 2021r. poprzez wysłanie wiadomości w dzienniku do p. R. Bieniek.

KONKURSY ODBĘDĄ SIĘ POD KONIEC MAJA

Renata Bieniek

SZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY „EUROPA BEZ TAJEMNIC”

Konkurs adresowany jest do uczniów klas szóstych. Zadanie konkursowe obejmować będą zagadnienia dotyczące środowiska przyrodniczego, ludności i gospodarki Europy, ze szczególnym uwzględnieniem sąsiadów Polski.

Renata Bieniek

SZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY „ZAKOCHAJ SIĘ W POLSCE”

Celem konkursu jest:
-       Rozwijanie zainteresowań związanych z geografią Polski
-      Pogłębienie wiedzy na temat walorów przyrodniczych i kulturowych różnych zakątków Polski
Konkurs adresowany jest do uczniów klas piątych i siódmych. Zadania konkursowe będą obejmować zagadnienia dotyczące geografii Polski, omawiane w klasie piątej i siódmej.

Renata Bieniek

Ogólnopolski konkurs matematyczny pod nazwą „TopMaths”

Ogólnopolski konkurs matematyczny „TopMaths” kierowany jest do wszystkich pasjonatów matematyki, którzy chcą stawić czoła zadaniom, które odnoszą się do wspomnianej dziedziny nauki. Jego odbiorcami będą uczniowie z terenu całej Polski, znajdujący się na każdym poziomie edukacji, jak również osoby dorosłe.
1. Konkurs „TopMaths” zostanie przeprowadzony online na portalu edukacyjnym labofii.net w dniu *29.04.2021 roku*.
2. *Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji w portalu*. Zostanie on rozegrany w następujących kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia/dorośli.
3. Pytania, z jakimi mierzyć będą się uczestnicy zabawy są zgodne z najnowszą podstawą programową. *Zostały one opracowane przez nauczycieli matematyki*, dzięki temu ich rozwiązywanie stanowić będzie doskonały trening dla uczniów klas 8 i maturalnych (przykładowo, w konkursie dla szkół średnich znajdą się pytania odnoszące się do zakresu materiału występującego na maturze podstawowej, jak również rozszerzonej).
4. *Szczegółowe informacje na temat konkursu „TopMaths” znajdują się pod adresem:*

https://www.labofii.net/topmaths

 „TopMaths” to wyjątkowa zabawa matematyczna, dająca możliwość rywalizacji z innymi. To również okazja, sprawdzenia swojej wiedzy z szerokiego zakresu związanego z „Królową Nauk”.
Niniejszym pragniemy zaprosić do wspólnej zabawy i udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.

 

Gminny konkurs plastyczny na kartkę świąteczną w języku angielskim

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym na kartkę świąteczną w języku angielskim organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Żołnierzy Armii Krajowej 72 Pułku Piechoty w Mniszku. Kartki dostarczone zostały do organizatora drogą elektroniczną.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za wykonanie kartek, pomysłowość i zaangażowanie.
Uczennica Magdalena Kępczyńska z kl. 8b zdobyła II miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy!
Poniżej przedstawiamy nagrodzoną kartkę oraz pozostałe prace, które wzięły udział w konkursie.

Świąteczne kartki wielkanocne z życzeniami w języku niemieckim

W dniach od 10.03.2021 do 29.03.2021 chętni uczniowie z klas 7 oraz 8 mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie: „robimy kartki świąteczne z okazji Świąt Wielkanocnych z życzeniami w języku niemieckim”. Uczniowie zgodnie z regulaminem akcji mieli za zadanie wykonać kartki w formie papierowej lub elektronicznej, np. w programie WORD, Paint. Wykonane kartki miały zawierać życzenia świąteczne w języku niemieckim. Wszystkie kartki były starannie przygotowane, powstały prace zarówno w formie tradycyjnej jak i w formie elektronicznej. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzenia ocenami bardzo dobrymi oraz celującymi z języka niemieckiego Uczniowie wykazali się pomysłowością, zaangażowaniem, kreatywnością, a przy tym świetnie się bawili. W akcji wzięło udział 4 uczniów z klasy 7A, oraz 2 uczniów z klasy 8A.

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „1 z 10”

W dniach 30.03-31.03.2021 odbył się międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego „1 z 10” przeznaczony dla uczniów klas 7 PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie, PSP im. Mikołaja Kopernika w Bieniędzicach, PSP im. Żołnierzy Armii Krajowej 72 Pułku Piechoty w Mniszku, ZSP w Sławnie. Konkurs zostały przeprowadzony na platformie TEAMS w aplikacji FORMS - dnia 30.03.2021 w PSP im. Mikołaja Kopernika w Bieniędzicach oraz PSP im. Żołnierzy Armii Krajowej 72 Pułku Piechoty w Mniszku, oraz 31.03.2021 w PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie oraz ZSP w Sławnie.
Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie nauki języka niemieckiego wśród uczniów, a także podnoszenie ich umiejętności językowych.
Zakres materiału obejmował zagadnienia z rozdziałów: 1-5 z podręcznika do klasy 7: „Das ist Deutsch! KOMPAKT”.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Historyczny „Moja ulubiona postać z historii Polski”

W dniach 15.03-22.03.2021 r. został zorganizowany Szkolny Konkurs Historyczny: „Moja ulubiona postać z historii Polski” dla uczniów klas IV i V w formie zdalnej.
Celem konkursu było pogłębienie zainteresowania historią Polski oraz pobudzenie świadomości historycznej i wrażliwości artystycznej uczniów.
Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej jedną wybraną postać, która odegrała znaczącą rolę w historii Polski.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone 29.03.2021 r., wręczenie dyplomów nastąpi podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

I miejsce – Chodyra Aleksandra kl.5c
II miejsce – Woźniak Wiktoria kl. 4b
III miejsce – Jedlikowski Piotr kl. 4b
Uczniowie wyróżnieni:
1. Janas Julian kl.5b
2. Gardocka Maja kl.4b
3. Pietrasiewicz Wiktoria kl.4a
4. Mirkowski Miłosz kl.4b

Organizatorzy:
Czerwińska Beata
Gajewska Małgorzata

 

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE PLASTYCZNYM „KARTA Z WIELKANOCY”

Dwie uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Golińska kl.5a i Natalia Grzywacz kl.7b otrzymały wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Plastycznym pn  „Karta z Wielkanocy”, zorganizowanym przez Dom Kultury „Borki” w Radomiu.
Na konkurs ten wpłynęło 500 kart wykonanych przez dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych regionu radomskiego. Gratulujemy laureatom konkursu!