Na niebiesko dla autyzmu

Corocznie 2.kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat tego zaburzenia, obecnie jednego z najpoważniejszych  problemów zdrowotnych. Organizacje działające na rzecz osób z autyzmem w Polsce i na świecie będą celebrować to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski. Wiele budynków pojawi się w takim podświetleniu. Nasza szkoła również włącza się do akcji. Z nadesłanych przez uczniów, nauczycieli zdjęć pan Konrad Gałka przygotował symboliczne niebieskie serce.

Apelujemy do wszystkich:
Nie bądź zielony w temacie autyzmu, 2. kwietnia bądź niebieski.....

Szkolne Koło Caritas

AKCJA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS „PODZIELMY SIĘ CIEPŁEM…”

Zawsze mamy coś, czym możemy podzielić się z innymi…

Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie włączyła się w akcję radomskiej Caritas, z myślą o najbardziej potrzebujących.  Za oknem zimno… dlatego pamiętaliśmy o tych, którzy są w trudnej sytuacji życiowej i materialnej…  Dzięki naszej społeczności szkolnej udało się zebrać 111 par ciepłych skarpet, które otrzymają bezdomni... Obrazki do gazetki tematycznej wykonali uczniowie z klasy 5b (Julian Janas, Bartłomiej Szary i Kacper Jastrzębski). W akcję włączył się także Samorząd Uczniowski oraz dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe pod opieką pani Anety Dziedzic.

Opiekunki SKC

 

Nie zatwardzajmy serc ...

Od 1. września 2020 r. patronem Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie oficjalnie został św. Jan Paweł II.  Głosił on:

Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki”.  

Szkolne Koło Caritas inicjuje szereg akcji realizujących słowa polskiego papieża w praktyce. Dlatego współpracując z radomską Caritas, przeprowadza dla jej podopiecznych kwesty, zbiórki żywności oraz artykułów szkolnych dla polskich dzieci na Ukrainie, wspiera Papieskie Dzieła Misyjne.  Wolontariusze koła angażują się także w różnorakie przedsięwzięcia na terenie naszej gminy. Wiele radości przyniosła grudniowa akcja “Świąteczna paczka”, gdy zebrane produkty spożywcze pracownicy szkoły wraz z jej dyrektorem, panem Zbigniewem Sarnatem, wręczyli najbardziej potrzebującym rodzinom.

Czytaj więcej...

Podzielmy się ciepłem!

Szkolne Koło Caritas przy PSP w Wolanowie włącza się w akcję radomskiej Caritas - zbiórki  skarpet dla osób bezdomnych. Zima w tym roku dopisała, temperatury często spadają poniżej zera. To może być groźne dla osób pozbawionych dachu nad głową. Dlatego zwracamy się z apelem do naszych uczniów:  do 5. marca przynoście do szkoły nowe skarpety, rozmiar I kolor dowolne. Będzie na nie czekało specjalnie oznakowane pudełko. Jak zawsze za udział w akcji możecie zdobyć punkty dodatnie z zachowania:
1 para = 5 pkt, maksymalnie 15 pkt.

                                                                                                                                              Opiekunowie SK Caritas

 

 

Dla naszych braci mniejszych....

 

“Schronisko dla bezdomnych zwierząt to chyba najsmutniejsze zwierciadło ludzkiej bezduszności. Spacerując między klatkami, widzisz przede wszystkim te oczy, pełne rozpaczy i tęsknoty, oczy śledzące każdy twój krok. Wciśnięte w siatkę klatek psie nosy, pełne wyrzutów miauczenie kotów.- czytamy na oficjalnej stronie radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Dlatego Szkolne Koło Caritas zwraca się do wszystkich uczniów naszej szkoły, by jak co roku wzięli udział w zbiórce darów dla podopiecznych tej placówki. W dniach 15 - 19 lutego przed głównym wejściem do szkoły można będzie zostawiać pożywienie: ryż, makaron, karmę suchą i w puszce, koce i ręczniki do ocieplania bud. Dary jak w każdej zbiórce podpisujemy (imię, nazwisko, klasa) . Każdy ofiarodawca może otrzymać maksymalnie 15 punktów z zachowania.

Zachęcamy do udziału w zbiórce!

Szkolne Koło Caritas

„Świąteczna paczka”

Hojność polega nie tyle na tym, aby dawać dużo, co na tym,
aby dawać w odpowiedniej chwili.”

Takim właśnie szczególnym momentem do okazania naszej życzliwości są zbliżające się święta Bożego Narodzenia.  Zawsze mamy coś, czym możemy się podzielić. Może ktoś potrzebuje twojego uśmiechu? Może komuś trzeba ofiarować swój czas? A może podzielić się zapasami ze spiżarni? Nasza szkoła regularnie bierze udział w akcjach charytatywnych, teraz również Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Caritas i Pedagog PSP w Wolanowie przeprowadzili w dniach 30 XI - 8 XII 2020 akcję „Świąteczna paczka”. Uczniowie i pracownicy szkoły w tym czasie przynosili produkty, które przeznaczono dla potrzebujących rodzin z terenu naszej gminy. W akcji wzięło udział 85 uczniów nagrodzonych punktami z zachowania. Oto zestawienie zebranych artykułów:

Czytaj więcej...