Wycieczka Święty Krzyż – Kałków - Godów

W dniu 26.03.2015 r. uczniowie klasy humanistyczno- teatralnej, w liczbie 18 osób, wraz z opiekunkami – p. Anną Kosiec i p. Janiną Laskowską, wybrali się na wycieczkę na trasie Wolanów - Św. Krzyż – Kałków -Godów.

Wszyscy weszliśmy do położonego na wzniesieniu Łysej Góry sanktuarium tzw. „Drogą Królewską”, podziwiając uroki budzącej się do życia przyrody w Świętokrzyskim Parku Narodowym.

Zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem Kościół klasztorny i dowiedzieliśmy się wiele o wielowiekowej historii tego miejsca, otrzymaliśmy też indywidualne błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego.

Po zwiedzeniu św. Krzyża udaliśmy się do Kałkowa - Godowa, gdzie w czasie Wielkiego Postu wystawiane jest przez aktorów amatorskiego Teatru Dramatycznego Misterium Męki Pańskiej.

Misterium jest to niezwykły spektakl, który przedstawia amatorski Teatr Dramatyczny imienia księdza infułata Czesława Wali – księdza, który ponad 42 lata temu założył ten teatr. Przedstawienie przygotowują aktorzy-amatorzy.
Uczniowie byli poruszeni tematyką misterium, poznali „na żywo” tę formę teatralną. Bardzo ciekawy jest niezwykły profesjonalizm, jak na teatr amatorski, piękne stroje i scenografia.

Zwiedziliśmy sanktuarium, obejrzeliśmy spektakl i pełni wielu wrażeń powróciliśmy w godzinach wieczornych do Wolanowa.

Sprawozdanie sporządziła p. Anna Kosiec

Saturday the 4th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.