Wyniki konkursu plastycznego „KWIATEK DLA MAMY”

Z okazji Dnia Matki w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Kwiatek dla mamy” dla uczniów z klas 0 – III. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, wpłynęło 22 prace konkursowe. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej kwiat lub bukiet kwiatów dla mamy w dowolnej technice i z różnych materiałów. Wykonane prace tworzyły piękną wystawę na korytarzu, która podziwiana była przez całą społeczność szkolną. Jury wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce
1. Ewelina Kulyk kl.0A
2. Łucja Sadowska kl.3B

II miejsce
1. Iga Kopycka kl.0A
2. Hanna Stanik kl.1B

III miejsce
1. Zuzanna Ślizak kl.1C
2. Gabriela Mortka kl.3A

Wyróżnienia:
1. Zofia Siara kl.0A
2. Jakub Kurpiński kl.0A
3. Kaja Pawłowska kl.0A
4. Maria Moskwa kl.0B
5. Zuzanna Ogorzałek kl.0B
6. Małgorzata Leśniewska kl.1B
7. Szymon Janas kl.1C
8. Amelia Trybulska kl.2A
9. Nadia Kobyłecka kl.2A
10. Igor Korycki kl.2B
11. Zofia Gnat kl.2B
12. Filip Pawłowski kl.2B

Gratulujemy laureatom i serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

Organizatorki

Gminny Konkurs Poezji Przedszkolnej „POWITANIE LATA”

21 maja 2024 r. w PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie odbyła się VI edycja Gminnego Konkursu Poezji Przedszkolnej pod hasłem „Powitanie Lata”. W konkursie wzięło udział 5 uczestników z przedszkoli na terenie gminy Wolanów. Celem konkursu było nawiązanie współpracy między placówkami oraz prezentacja umiejętności artystycznych dzieci. Zgromadzona publiczność miała możliwość zapoznania się z utworami literackimi polskich poetów i wysłuchania wierszy w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek. O wynikach konkursu decydowało jury, które oceniało: poprawność wymowy dziecka, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Największe wrażenie na jury zrobiły:

1 miejsce – Zofia Kacprowicz, PSP Wolanów, tytuł wiersza „Lody” P. Wyrębkiewicz – Łuba
2 miejsce – Alicja Górska, PSP Mniszek, tytuł wiersza „Lato” B. Forma
3 miejsce – Mikołaj Kowalski, PSP Bieniędzice, tytuł wiersza „Jedziemy na wakacje”

Cz. Janczarski

Wyróżnienia:

Jan Odziemek, ZS-P Sławno, tytuł wiersza „Tato, czy już lato?” B. Szelągowska
Julian Dubiński, PSP Wolanów, tytuł wiersza „Kocham lato” A. Dziechciarczyk

Laureatom gratulujemy!

EKOLOGICZNY POKAZ MODY

10 maja 2024 r. w naszej szkole odbył się niezwykły pokaz mody ekologicznej pod hasłem: „Eko-strój, eko-pokaz w akcji”. Uczniowie z klas 0-3 oraz 4-8 zaprezentowali bardzo pomysłowe stroje wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu: m. in. kartony, worki, folia spożywcza, gazety, butelki plastikowe. Uczestnicy doskonale sprawdzili się w rolach modeli i modelek, a także udowodnili, że moda i ekologia mogą iść w parze. Jury nagrodziło wszystkie kreacje. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaprojektowanie, wykonanie i zaprezentowanie przepięknych, oryginalnych ekologicznych strojów. Celem tego nietypowego pokazu było podnoszenie świadomości ekologicznej, propagowanie idei czystego środowiska, zwrócenie uwagi na konieczność segregacji odpadów oraz możliwości tworzenia niesamowitych rzeczy z odpadów.

Wyniki pokazu:

KLASY 0-3
I miejsce: Alicja Godek - kl. 2A
II miejsce: Ewelina Kulyk - kl. 0A
III miejsce: Hanna Rafalska - kl. 0A, Zuzanna Rafalska - kl. 1B

Wyróżnienia:
1. Dawid Kuczyński - kl. 0A
2. Iga Kopycka - kl. 0A
3. Jakub Giezgała - kl. 0A
4. Zofia Siara - kl. 0A
5. Hanna Stolarek - kl. 0A
6. Adam Chudzik - kl. 1B
7. Amelia Trybulska - kl. 2A

KLASY 4-8
I miejsce: Weronika Staniszewska - kl. 5B
II miejsce: Maja Kacprowicz – kl. 5B

GRATULUJEMY!


Organizatorzy

 

„RODZINA ULMÓW – SAMARYTANIE Z MARKOWEJ”

24 marca 1944 r. w Markowej na Podkarpaciu Józef i Wiktoria Ulmowie, ich siedmioro dzieci oraz ukrywani przez nich Żydzi zostali zamordowani przez Niemców. Dzień ten został ustanowiony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Narodowym Dniem Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Rok 2024 został ogłoszony Rokiem Rodziny Ulmów.

25 marca 2024 r. w PSP w Wolanowie odbyły się akcje przybliżające i upamiętniające te wydarzenia: prezentacja prac plastycznych, nagrodzenie prac multimedialnych, które wpłynęły na konkurs historyczny pt. „Rodzina Ulmów”. Ponadto uczniowie klasy 8b i 8c przygotowali krótką prezentację na temat Rodziny Ulmów, którą przedstawili uczniom klas 3 – 8.

Głównymi celami konkursu plastyczno-multimedialnego było:

  • upowszechnienie wiedzy o Rodzinie Ulmów z Markowej oraz ich bohaterskich czynach,
  • rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności uczniów inspirowanych życiem rodziny Ulmów,
  • pobudzenie aktywności twórczej uczniów,
  • rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej,
  • rozbudzenie kreatywności i wyobraźni uczniów.

 Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe:

  • klasy 4-6  wykonanie pracy plastycznej,
  • klasy 7-8 wykonanie prezentacji multimedialnej.

Na konkursu wpłynęły łącznie 33 prace inspirowane życiem i działalnością Rodziny Ulmów:   6 prezentacji multimedialnych i 27 prac plastycznych.

Laureaci:

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie III konkursu ekologicznego

W dniu 28 lutego 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie odbyło się rozstrzygnięcie III konkursu ekologicznego pt. „ZBUDUJ TO SAM! EKO – ZABAWKA W AKCJI”. Konkurs adresowany był do uczniów klas 0-III. Zadaniem konkursowym było wykonanie zabawki z materiałów wtórnych lub naturalnych. Otrzymałyśmy 31 prac i byłyśmy pod ogromnym wrażeniem pomysłowości. Serdecznie dziękujemy za udział dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom, pod których okiem powstały fantastyczne prace. Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów oraz galerią zdjęć. GRATULUJEMY!

I miejsce
1. Hanna Stolarek – kl. 0A
2. Kaja Pawłowska - kl. 0A
3. Amelia Antczak – kl. IA

Czytaj więcej...

SZKOLNY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21. lutego to dzień ustanowiony w roku 1999 przez UNESCO Międzynarodowym Dnia Języka Ojczystego. Święto to ma przypominać, że ojczysta mowa jest najpotężniejszym narzędziem budowania tożsamości narodowej, jak również być okazją do podkreślenia bogactwa i różnorodności języków świata, ale też zwrócenia uwagi na wielką liczbę języków zagrożonych.
Z inicjatywy polonistek PSP w Wolanowie w tym dniu odbyły się dwie inicjatywy: szkolny quiz na najpiękniejsze i najtrudniejsze polskie słowo. Wzięło w nim udział 174 osoby. Najpiękniejszym słowem okazała się “ojczyzna”, najtrudniejszym “dżdżysty”. Uczniowskie propozycje posłużyły nam do przygotowania okolicznościowej dekoracji.

Uczniowie klas 4-8 mogli także wziąć udział w konkursie kaligraficznym. Jego zwycięzcy to:

-        w kategorii klas 4-6: Małgorzata Urban,
-        w kategorii klas 7-8: Jan Urban.

 Gratulujemy!

 Agnieszka Wlazło, Monika Gibała

VI Edycja Konkursu Wiedzy o Mazowszu – Kobiety Mazowsza

 

Tylko czasem przy tablicy,
Wiosną jakiś okularnik,
Skradnie swej okularnicy pocałunek
Wtem okular zajdzie mgłą,
Przemarznięte dłonie drżą
Potem razem w bibliotece,
I w stołówce, i w kolejce
Itp, itd,
Itd.”

 

W dniu 22 grudnia 2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie zostało wystawione przedstawienie pt. „Szczególnie małe sny” na podstawie opowiadania Agnieszki Osieckiej pod tym samym tytułem. Scenariusz przedstawienia napisali uczniowie klasy 8a: Wiktoria Nowocień, Antoni Paździór, Tomasz Popis i Piotr Szymański, realizujący projekt edukacyjny pt. „Agnieszka Osiecka – kwintesencja poezji, po prostu artystka”.
W główne postaci przedstawienia wcielili się wyżej wymienieni uczniowie oraz zaangażowani przez nich koledzy z klasy 8a: Łukasz Pisarek, Rayan Obadi i koleżanki z klasy 7b – Natalia Głogowska i Wiktoria Wożniak. Obsługą sprzętu nagłaśniającego zajmowali się Mateusz Gibała i Jan Urban z kl. 8a.
Przedstawienie pt. „Szczególnie małe sny” było efektem końcowym projektu edukacyjnego realizowanego w ramach VI edycji Konkursu wiedzy o Mazowszu, którego tematem przewodnim są Kobiety Mazowsza, organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego .
Patronat honorowy nad projektem objęła Fundacja im. Agnieszki Osieckiej – Okularnicy.
Projekt ten uczniowie zrealizowali pod opieką: p. Doroty Bujak, p. Renaty Bieniek i p. M. Kuśmierczyk. W obsłudze technicznej sprzętu nagłaśniającego pomagał uczniom p. Konrad Gałka, który uwiecznił też przedstawienie przygotowane przez uczniów na zdjęciach i nagraniu filmowym.

Renata Bieniek

 

„Anielska Choinka"

Na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole Zespół Katechetyczny zorganizował konkurs „Anielska Choinka”.  Konkurs odbywał się w dwóch etapach dla klas 0-3 i klas 4-6. Wzięło w nim udział 84 uczniów. Prace były przepiękne, Anioły przeróżne, każdy bardzo ciekawy i wyjątkowy, dlatego Jury miało trudne zadanie. 19 grudnia 2023 roku  odbyło się wręczenie nagród.  Wręczyli je Pani dyrektor Bogusława Marszałek i Pan Dyrektor Zbigniew Sarnat.  Z prac została zorganizowana wystawa na korytarzu szkolnym przy sali nr.5, a świątecznie Anioły ozdobią kościół św. Doroty w Wolanowie. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom konkursu i sponsorom.  Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach.

Czytaj więcej...

„Kobiety Mazowsza”

VI edycja Konkursu wiedzy o Mazowszu „Kobiety Mazowsza” organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty,
Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego

„Kobieta jest jedną wielką epicką powieścią:
są w niej wszystkie wątki:
dramat, miłość, radość i codzienność.”

Irving Stone

W dniu 15 grudnia 2023r. w naszej szkole odbył się wieczór poetycko-muzyczno-wigilijny będący podsumowaniem projektu edukacyjnego pt. „Helena Mordak – twórczyni piękna za pomocą słów. Nauczycielka, poetka, regionalistka” oraz ostatnim spotkaniem wigilijnym uczniów klasy 8a, ich wychowawczyni – p. Doroty Bujak oraz rodziców.
Projekt zrealizowały cztery uczennice kl. 8a – Katarzyna Denis, Maja Gierasińska, Aleksandra Golińska i Aleksandra Myszkiewicz pod opieką: p. Doroty Bujak, p. Renaty Bieniek i p. Małgorzaty Kuśmierczyk. W realizację projektu zaangażowana została cała klasa 8a oraz dwie uczennice klasy 7b – Natalia Głogowska i Wiktoria Woźniak.
Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: p. Ewa Markowska-Bzducha – wójt Gminy Wolanów, p. Bogusława Marszałek – wicedyrektor szkoły, p. Monika Lejzak-Pogoda – przewodnicząca Rady Rodziców, p. Maria Tomasik i p. Artur Mordak – dzieci pani Heleny Mordak, rodzice uczniów kl. 8a i 7b oraz pracownicy szkoły.
Podczas uroczystości, w świątecznej atmosferze i scenografii, wszyscy zebrani mogli wysłuchać wierszy napisanych przez p. Helenę Mordak w wykonaniu uczniów klasy 8a oraz kolęd zaśpiewanych przez Natalię Głogowską i Wiktorię Woźniak, a także zagranych na altówce przez Natalię i na akordeonie przez Tomasza Popisa.
Po recytacji wierszy, uczennice realizujące projekt przeprowadziły wywiad z p. Marią Tomasik i p. Arturem Mordakiem. Wywiad ten pozwolił wszystkim zebranym lepiej poznać p. Helenę jako matkę, żonę, nauczycielkę, poetkę i regionalistkę.
Następnie przyszedł czas na życzenia, podziękowania, połamanie się opłatkiem, wręczenie upominków przez Świętego Mikołaja i ucztę muzyczną w wykonaniu p. Artura Mordaka, który zagrał na własnym akordeonie kilka kolęd. Do wspólnego mini recitalu zaprosił też ucznia Tomasza Popisa.
Realizacje projektu i jego podsumowanie podczas piątkowego wieczoru było wietną okazją do poznania jednej z Kobiet Mazowsza oraz jej życia i twórczości, a także do miłego spędzenia czasu we wspólnym gronie.
Organizatorki dziękują wszystkim za przybycie i uświetnienie swoją obecnością tego wieczorku poetycko-muzyczno-wigilijnego.

Renata Bieniek

Sunday the 14th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.