Sprawozdanie z przebiegu Szkolnego Konkursu ,,Mistrz Pięknego Czytania”

W dniu 23 stycznia 2020 roku w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie odbył się Szkolny Konkurs ,,Mistrz Pięknego Czytania”, który przeznaczony był dla uczniów klas VI-VIII. Zadaniami konkursowymi było przeczytanie dwóch fragmentów utworów: indywidualnie wybrany przez siebie fragment prozy(czas prezentacji 2 minuty) oraz fragment tekstu przygotowany przez komisję(czas zapoznania się z tekstem i zastanowienia nad własną interpretacją 4 minuty).
W konkursie wzięło udział 16 uczniów z naszej szkoły. Komisja konkursowa w składzie: p. Agata Augustyniak, p. Małgorzata Bisińska – Siara i p. Monika Gibała wybrała spośród uczestników 4 osoby, które uzyskały najwyższą ilość punktów.
Do etapu międzyszkolnego organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę oraz Bibliotekę Szkolną przy Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Godek Anna, klasa 6b
2. Grzywacz Natalia, klasa 6b
3. Pieczeniak Antoni, klasa 6a
4. Woźniak Zuzanna, klasa 6b.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Opracowała: Monika Gibała

”How do you spell that?”

Uczniowie klas czwartych 06.12.2019r po raz kolejny brali udział w konkursie literowania ”How do you spell that?”. Przygotowani przez nauczycieli języka angielskiego panie: Elżbietę Kacprzycką i Magdalenę Zarębską wykazali się znakomitą znajomością nie tylko literowania w języku angielskim, ale także słownictwa. Konkurs, składający się z trzech rund oraz finału, udowodnił, że uczniowie mogą świetnie się bawić oraz konkurować między sobą. Wszyscy uczestnikom towarzyszyły olbrzymie emocje. Dzięki specjalnie przygotowanemu programowi multimedialnemu przez panią Martę Stępień uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i porównać ją z rówieśnikami.  Każdy z uczniów biorących udział w konkursie otrzymał dyplom i upominek, a w szczególny sposób zostali uhonorowani laureaci trzech pierwszych miejsc.

I miejsce         Jakub Szwczyk klasa 4c
II miejsce        Aleksandra Chodyra 4c
III miejsce       Marcel Zieliński 4 b

Opracowała Magdalena Zarębska

„Polska – moją ojczyzną” – konkurs poezji patriotycznej

Dnia 14.11.2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs recytatorski przeznaczony dla dzieci i młodzieży, którego celem było upamiętnienie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Wolanowie oraz Gminne Centrum Kultury w Wolanowie pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wolanów Pani Ewy Markowskiej – Bzduchy przygotowali konkurs poezji patriotycznej, w którym udział wzięli uczniowie PSP w Wolanowie: Maria Bednarek, Julia Jagiełło, Iga Bińczak, Anna Godek, Klaudia Łęcka, Miłosz Pisarek. Młodzi ludzie pięknie zinterpretowali wybrane teksty poetyckie. Wyróżnienia i nagrody z rąk organizatorów i jury odebrali: Maria Bednarek, Anna Godek i Miłosz Pisarek.
Spotkanie było cennym doświadczeniem i pretekstem do refleksji na temat poezji i historii.

Opiekunowie grupy recytatorów: Anna Klusek, Agnieszka Wlazło.

 

„Święci są wśród nas!”

31. października 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie nastała nieziemska atmosfera. To za sprawą licznych Świętych, którzy przechadzali się szkolnymi korytarzami. Można było spotkać m. in. św. Faustynę, św. Dominka, św. Zuzannę, św. Franciszka i liczne grono aniołków. W ich role wcielili się uczniowie klas 4- 8, w tym dniu bowiem w naszej placówce organizowana była akcja „Święci są wśród nas”. Jej celem były radosne obchody Święta Wszystkich Świętych, podczas których młodzież mogła zaprezentować nie tylko wiedzę, ale też talenty artystyczne. Za przebieg uroczystości odpowiadali: opiekunowie Szkolnego Koła Caritas (Jadwiga Bednarek, Agnieszka Wlazło), opiekunowie Samorządu Uczniowskiego (Małgorzata Bisińska – Siara, Agata Augustyniak) oraz nauczyciele katecheci (Elżbieta Kazała, Beata Rosińska, ks. Mariusz Chamerski).

Czytaj więcej...

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „NASZA MAŁA OJCZYZNA”

W dniu 23 maja 2019 r. w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbył się finał X edycji konkursu „Nasza Mała Ojczyzna - Pionki i Powiat Radomski”. W związku z ogłoszeniem roku 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki, X edycja konkursu poświęcona była kompozytorowi.

Organizatorami konkursu byli: Biblioteka Publiczna w Radomiu, Filia w Pionkach, CAL w Pionkach i PSP nr 5 w Pionkach. Honorowy patronat sprawował Starosta Radomski i Burmistrz Miasta Pionki.

Etap szkolny w PSP w Wolanowie został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych – uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum w kategoriach - praca plastyczna i multimedialna.

W finale jury nagrodziło 43 uczestników. Laureatem konkursu był również uczeń z naszej szkoły- Jan Czubak, który otrzymał wyróżnienie w kategorii: praca multimedialna, a opiekę nad konkursem sprawowała p. Anna Kosiec.

Opracowala: Anna Kosiec

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Wszechogarniająca zieleń, koniczynki, skrzat, tęcza, złoto - to wszystko zagościło do naszej szkoły  z okazji dnia Świętego Patryka, które jest obchodzone 17 marca.
W poniedziałek 18 marca 2019 odbył się konkurs wiedzy o Irlandii i Dniu Świętego Patryka w języku angielskim. Wszystkie klasy piąte i szóste wystawiły reprezentantów do czteroosobowych drużyn.  Chętni uczniowie mogli wykonać plakaty, które posłużyły jako dekoracja.

Czytaj więcej...

Konkursy, które odbyły się w naszej szkole z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę


W ramach obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polska zostały przeprowadzone  w naszej szkole dwa konkursy Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Laureatkami pierwszego konkursu szkolnego zostały: Milena Sławińska, Joanna Standowicz, Paulina Frąk, Natalia Grzywacz, Julia Siwak i Aleksandra Chodyra. Dziewczęta zaprezentowały się dn.8 listopada w GCK w Wolanowie, zajmując I miejsce.
Dnia 9 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta akademia  patriotyczna, w czasie której zostały zaprezentowane utwory w wykonaniu finalistów i laureatów, nagrodzonych w konkursie. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele wspólnie zaśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy, włączając się tym samym w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”.
Kolejny konkurs został zorganizowany w  PSP w Mniszku w dniu 30 listopada w dwóch kategoriach wiekowych. W przedziale klas 1-4 naszą szkołę reprezentowali: Agata Jasińska i  Mikołaj Gibała z kl. I a , zajmując  III miejsce, natomiast Zuzanna Golińska z klasy 7b reprezentowała klasy starsze i otrzymała wyróżnienie.
Uczniowie z naszej szkoły wzięli również udział w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Myśmy wciąż do Niepodległej szli”. Patriotyczne wiersze, napisane przez młodych poetów z naszej szkoły zostały zaprezentowane  w Galerii Poezji na korytarzu szkolnym oraz w Kąciku Młodego Literata na stronie szkoły.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Wednesday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.