Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Jan Paweł II sługa Maryi”

Kościół w Polsce w sposób szczególny raduje się z 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Na nowo przypominają się nam obrazy z dnia wyboru na Stolicę Piotrową, a także te trudniejsze chwile z 2 kwietnia 2005 roku, kiedy Jan Paweł II umierał. 
Dziś raczej nie zdarza się by ktoś nie wiedział kim był Jan Paweł II. Podziwiamy Jego osobę, zachwycamy się dziełami, które dokonały się przez czas Jego pontyfikatu. Niewątpliwie na szczególne miejsce wysuwa się kult maryjny, bardzo widoczny w przeżywaniu wiary  u św. Jana Pawła II.  Wychowany w bliskości Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, niestrudzony pielgrzym do Sanktuarium na Jasnej Górze, wielki czciciel Matki Bożej w Fatimie i wielki orędownik i miłośnik modlitwy różańcowej. Jak sam często mówił: „Różaniec jest moją umiłowaną modlitwą”. Św. Jan Paweł II to także człowiek szkaplerza św., który nosił na swojej szyi do momentu śmierci.
W przygotowaniu się do przyjęcia imienia Jana Pawła II przez naszą szkołę został zorganizowany Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Jan Paweł II sługa Maryi”. Do takiego tematu skłonił nas trwający miesiąc Maj, w którym każdego dnia odmawiamy Litanię do Matki Bożej, oraz 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.
Hasło biskupiej i papieskiej posługi św. Jana Pawła II: Totus tuus (cały twój), zachęcają nas do odkrywania jak wielką miłość do Maryi, nosił Papież w swoim sercu. Konkurs plastyczny miał za zadanie przypomnieć nam tę miłość Papieża wobec Matki Bożej. Chcemy zatroszczyć się w naszej społeczności szkolnej, by pamięć o papieżu Wojtyle nie zgasła w sercach ludzkich.

Wyniki Konkursu

I miejsce
- Aleksandra Chodyra kl. 4c

II miejsce
- Wiktoria Nowocień kl. 4a
- Blanka Ziętek kl. 1a
- Łukasz Sadowski kl. 6a

III miejsce
- Aleksandra Kijas kl 5a
- Julia Nowocień kl.8a

Wyróżnienia:
- Natalia Sadownik kl. 5a
- Krzysztof Stanik kl. 5c
- Bartłomiej Bińkowski kl. 5b

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, pozdrawiamy serdecznie organizatorzy:
Ks. Mariusz Chamerski, E. Kazała Maziarz, A. Kosiec, B.Rosińska.

Galeria nagrodzonych prac

Sukces ...

Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu organizuje konkursy przedmiotowe. W tym roku  nasza szkoła wzięła udział w Regionalnym Konkursie Czytelniczym „Kochamy czytać” w kategorii kl. 4-6. Do zadań uczestników należało przeczytanie 4 wskazanych przez RODON książek z wybranej dziedziny  i napisanie z nich testów. Uczennica klasy 6a, Kalina Kowalczyk po wykonaniu pod kierunkiem p. Agnieszki Wlazło szczegółowych sprawdzianów ze znajomości treści lektur obyczajowych, przystąpiła do testów w Radomiu. Uzyskała wynik ponad 90%, co zagwarantowało jej udział w finale konkursu. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie zmagań!

Opracowała: Agnieszka Wlazło

Wyniki szkolnego konkursu geograficznego dla klas piątych pt. „Zakochaj się w Polsce”

Konkurs skierowany był do uczniów klas piątych i poświęcony geografii Polski ze szczególnym uwzględnieniem krajobrazów wybranych krain geograficznych.
W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów z klasy Vc. Konkurs składał się z 16 zadań, za które można było zdobyć maksymalnie 41 punktów. Najwięcej punktów zdobyli:

  1. Antonina Kober  –   33 punkty, Michał Warda     –   33 punkty
  2. Filip Sieradz       –   31 punktów
  3. Iga Bińczak         –   30 punktów, Piotr Myszka      –   30 punktów

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Renata Bieniek

Wyniki konkursu matematycznego dla klas piątych

W szkolnym konkursie matematycznym wzięło udział 18 uczniów ze wszystkich klas piątych. Uczniowie mieli do rozwiązania 9 zadań, za które mogli uzyskać maksymalnie 27 punktów. Największą liczbę punktów zdobyli:

  1. Kacper Odzimek (kl. Va) –   27 punktów
  2. Artur Bińkowski (kl. Va) –   26 punktów
  3. Julia Jagiełło       (kl. Va) –   25 punktów
  4. Iga Bińczak         (kl. Vc) –   22 punkty
  5. Antonina Kober  (kl. Vc) –   21 punktów

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Renata Bieniek
Anna Sadownik
Ewa Walkiewicz

Sprawozdanie z przebiegu Szkolnego Konkursu ,,Mistrz Pięknego Czytania”

W dniu 23 stycznia 2020 roku w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie odbył się Szkolny Konkurs ,,Mistrz Pięknego Czytania”, który przeznaczony był dla uczniów klas VI-VIII. Zadaniami konkursowymi było przeczytanie dwóch fragmentów utworów: indywidualnie wybrany przez siebie fragment prozy(czas prezentacji 2 minuty) oraz fragment tekstu przygotowany przez komisję(czas zapoznania się z tekstem i zastanowienia nad własną interpretacją 4 minuty).
W konkursie wzięło udział 16 uczniów z naszej szkoły. Komisja konkursowa w składzie: p. Agata Augustyniak, p. Małgorzata Bisińska – Siara i p. Monika Gibała wybrała spośród uczestników 4 osoby, które uzyskały najwyższą ilość punktów.
Do etapu międzyszkolnego organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę oraz Bibliotekę Szkolną przy Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Godek Anna, klasa 6b
2. Grzywacz Natalia, klasa 6b
3. Pieczeniak Antoni, klasa 6a
4. Woźniak Zuzanna, klasa 6b.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Opracowała: Monika Gibała

”How do you spell that?”

Uczniowie klas czwartych 06.12.2019r po raz kolejny brali udział w konkursie literowania ”How do you spell that?”. Przygotowani przez nauczycieli języka angielskiego panie: Elżbietę Kacprzycką i Magdalenę Zarębską wykazali się znakomitą znajomością nie tylko literowania w języku angielskim, ale także słownictwa. Konkurs, składający się z trzech rund oraz finału, udowodnił, że uczniowie mogą świetnie się bawić oraz konkurować między sobą. Wszyscy uczestnikom towarzyszyły olbrzymie emocje. Dzięki specjalnie przygotowanemu programowi multimedialnemu przez panią Martę Stępień uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i porównać ją z rówieśnikami.  Każdy z uczniów biorących udział w konkursie otrzymał dyplom i upominek, a w szczególny sposób zostali uhonorowani laureaci trzech pierwszych miejsc.

I miejsce         Jakub Szwczyk klasa 4c
II miejsce        Aleksandra Chodyra 4c
III miejsce       Marcel Zieliński 4 b

Opracowała Magdalena Zarębska

„Polska – moją ojczyzną” – konkurs poezji patriotycznej

Dnia 14.11.2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs recytatorski przeznaczony dla dzieci i młodzieży, którego celem było upamiętnienie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Wolanowie oraz Gminne Centrum Kultury w Wolanowie pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wolanów Pani Ewy Markowskiej – Bzduchy przygotowali konkurs poezji patriotycznej, w którym udział wzięli uczniowie PSP w Wolanowie: Maria Bednarek, Julia Jagiełło, Iga Bińczak, Anna Godek, Klaudia Łęcka, Miłosz Pisarek. Młodzi ludzie pięknie zinterpretowali wybrane teksty poetyckie. Wyróżnienia i nagrody z rąk organizatorów i jury odebrali: Maria Bednarek, Anna Godek i Miłosz Pisarek.
Spotkanie było cennym doświadczeniem i pretekstem do refleksji na temat poezji i historii.

Opiekunowie grupy recytatorów: Anna Klusek, Agnieszka Wlazło.

 

„Święci są wśród nas!”

31. października 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie nastała nieziemska atmosfera. To za sprawą licznych Świętych, którzy przechadzali się szkolnymi korytarzami. Można było spotkać m. in. św. Faustynę, św. Dominka, św. Zuzannę, św. Franciszka i liczne grono aniołków. W ich role wcielili się uczniowie klas 4- 8, w tym dniu bowiem w naszej placówce organizowana była akcja „Święci są wśród nas”. Jej celem były radosne obchody Święta Wszystkich Świętych, podczas których młodzież mogła zaprezentować nie tylko wiedzę, ale też talenty artystyczne. Za przebieg uroczystości odpowiadali: opiekunowie Szkolnego Koła Caritas (Jadwiga Bednarek, Agnieszka Wlazło), opiekunowie Samorządu Uczniowskiego (Małgorzata Bisińska – Siara, Agata Augustyniak) oraz nauczyciele katecheci (Elżbieta Kazała, Beata Rosińska, ks. Mariusz Chamerski).

Czytaj więcej...

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „NASZA MAŁA OJCZYZNA”

W dniu 23 maja 2019 r. w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbył się finał X edycji konkursu „Nasza Mała Ojczyzna - Pionki i Powiat Radomski”. W związku z ogłoszeniem roku 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki, X edycja konkursu poświęcona była kompozytorowi.

Organizatorami konkursu byli: Biblioteka Publiczna w Radomiu, Filia w Pionkach, CAL w Pionkach i PSP nr 5 w Pionkach. Honorowy patronat sprawował Starosta Radomski i Burmistrz Miasta Pionki.

Etap szkolny w PSP w Wolanowie został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych – uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum w kategoriach - praca plastyczna i multimedialna.

W finale jury nagrodziło 43 uczestników. Laureatem konkursu był również uczeń z naszej szkoły- Jan Czubak, który otrzymał wyróżnienie w kategorii: praca multimedialna, a opiekę nad konkursem sprawowała p. Anna Kosiec.

Opracowala: Anna Kosiec

Sunday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.