„Polska – moją ojczyzną” – konkurs poezji patriotycznej

Dnia 14.11.2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs recytatorski przeznaczony dla dzieci i młodzieży, którego celem było upamiętnienie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Wolanowie oraz Gminne Centrum Kultury w Wolanowie pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wolanów Pani Ewy Markowskiej – Bzduchy przygotowali konkurs poezji patriotycznej, w którym udział wzięli uczniowie PSP w Wolanowie: Maria Bednarek, Julia Jagiełło, Iga Bińczak, Anna Godek, Klaudia Łęcka, Miłosz Pisarek. Młodzi ludzie pięknie zinterpretowali wybrane teksty poetyckie. Wyróżnienia i nagrody z rąk organizatorów i jury odebrali: Maria Bednarek, Anna Godek i Miłosz Pisarek.
Spotkanie było cennym doświadczeniem i pretekstem do refleksji na temat poezji i historii.

Opiekunowie grupy recytatorów: Anna Klusek, Agnieszka Wlazło.

 

„Święci są wśród nas!”

31. października 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie nastała nieziemska atmosfera. To za sprawą licznych Świętych, którzy przechadzali się szkolnymi korytarzami. Można było spotkać m. in. św. Faustynę, św. Dominka, św. Zuzannę, św. Franciszka i liczne grono aniołków. W ich role wcielili się uczniowie klas 4- 8, w tym dniu bowiem w naszej placówce organizowana była akcja „Święci są wśród nas”. Jej celem były radosne obchody Święta Wszystkich Świętych, podczas których młodzież mogła zaprezentować nie tylko wiedzę, ale też talenty artystyczne. Za przebieg uroczystości odpowiadali: opiekunowie Szkolnego Koła Caritas (Jadwiga Bednarek, Agnieszka Wlazło), opiekunowie Samorządu Uczniowskiego (Małgorzata Bisińska – Siara, Agata Augustyniak) oraz nauczyciele katecheci (Elżbieta Kazała, Beata Rosińska, ks. Mariusz Chamerski).

Czytaj więcej...

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „NASZA MAŁA OJCZYZNA”

W dniu 23 maja 2019 r. w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbył się finał X edycji konkursu „Nasza Mała Ojczyzna - Pionki i Powiat Radomski”. W związku z ogłoszeniem roku 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki, X edycja konkursu poświęcona była kompozytorowi.

Organizatorami konkursu byli: Biblioteka Publiczna w Radomiu, Filia w Pionkach, CAL w Pionkach i PSP nr 5 w Pionkach. Honorowy patronat sprawował Starosta Radomski i Burmistrz Miasta Pionki.

Etap szkolny w PSP w Wolanowie został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych – uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum w kategoriach - praca plastyczna i multimedialna.

W finale jury nagrodziło 43 uczestników. Laureatem konkursu był również uczeń z naszej szkoły- Jan Czubak, który otrzymał wyróżnienie w kategorii: praca multimedialna, a opiekę nad konkursem sprawowała p. Anna Kosiec.

Opracowala: Anna Kosiec

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Wszechogarniająca zieleń, koniczynki, skrzat, tęcza, złoto - to wszystko zagościło do naszej szkoły  z okazji dnia Świętego Patryka, które jest obchodzone 17 marca.
W poniedziałek 18 marca 2019 odbył się konkurs wiedzy o Irlandii i Dniu Świętego Patryka w języku angielskim. Wszystkie klasy piąte i szóste wystawiły reprezentantów do czteroosobowych drużyn.  Chętni uczniowie mogli wykonać plakaty, które posłużyły jako dekoracja.

Czytaj więcej...

Konkursy, które odbyły się w naszej szkole z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę


W ramach obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polska zostały przeprowadzone  w naszej szkole dwa konkursy Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Laureatkami pierwszego konkursu szkolnego zostały: Milena Sławińska, Joanna Standowicz, Paulina Frąk, Natalia Grzywacz, Julia Siwak i Aleksandra Chodyra. Dziewczęta zaprezentowały się dn.8 listopada w GCK w Wolanowie, zajmując I miejsce.
Dnia 9 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta akademia  patriotyczna, w czasie której zostały zaprezentowane utwory w wykonaniu finalistów i laureatów, nagrodzonych w konkursie. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele wspólnie zaśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy, włączając się tym samym w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”.
Kolejny konkurs został zorganizowany w  PSP w Mniszku w dniu 30 listopada w dwóch kategoriach wiekowych. W przedziale klas 1-4 naszą szkołę reprezentowali: Agata Jasińska i  Mikołaj Gibała z kl. I a , zajmując  III miejsce, natomiast Zuzanna Golińska z klasy 7b reprezentowała klasy starsze i otrzymała wyróżnienie.
Uczniowie z naszej szkoły wzięli również udział w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Myśmy wciąż do Niepodległej szli”. Patriotyczne wiersze, napisane przez młodych poetów z naszej szkoły zostały zaprezentowane  w Galerii Poezji na korytarzu szkolnym oraz w Kąciku Młodego Literata na stronie szkoły.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE

konkurs wiedzy "RAZEM PRZECIW DOPALACZOM"

Do pobrania:

REGULAMIN KONKURSU

MATERIAŁY NA KONKURS

Konkurs ekologiczno - Edukacyjny „Edukacja antysmogowa w dolinie Radomki”

Organizatorem konkursu ekologiczno - edukacyjnego o tematyce antysmogowej była Lokalna Grupa działania „Razem dla Radomki”, a współorganizatorami: Związek Gmin „Radomka” oraz Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Radomka”. Konkurs współfinansowany był ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z obszaru działania Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”.

Konkurs Antysmogowy został przeprowadzony w PSP w Wolanowie w 4 kategoriach dla uczniów indywidualnych: praca plastyczna, hasło , piosenka i wiersz o tematyce antysmogowej. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Anna Kosiec, Monika Gibała, Beata Rosińska, Dorota Bujak i Lidia Gomuła.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 16 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w miejscowości Bielicha gmina Zakrzew.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali upominki, natomiast nagrody zdobyli:

Milena Sławińska kl. 5c – II miejsce w kategorii piosenka

Mateusz Kaleta kl. 6b -wyróżnienie w kategorii piosenka

Olga Orłowska kl. 6a – III miejsce w kategorii praca plastyczna

Łukasz Sadowski kl. 5a – wyróżnienie w kategorii hasło antysmogowe.

Opracowała: Anna Kosiec

Friday the 22nd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.