SPRAWOZDANIE z przebiegu Szkolnego Konkursu Plastycznego „Świąteczna zakładka do książki”.

W grudniu 2020 roku w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie odbył się konkurs plastyczny dla klas 2- 4 pt. „Świąteczna zakładka do książki”.
Uczniowie wykonali wiele różnorodnych, pomysłowych prac, które będą miłymi upominkami dla pierwszoklasistów podczas pasowania na czytelników biblioteki szkolnej.
Komisja konkursowa wyłoniła  laureatów. Wyniki przedstawiają się następująco:

Lp.

Miejsce lub wyróżnienie

Imię i nazwisko ucznia

klasa

1.

I miejsce

Dominika Dubińska

II c

2.

II miejsce

Lena Gibała
Weronika Staniszewska

III b
II b

3.

III miejsce

Agata Golińska
Blanka Ziętek

III b
II a

4.

wyróżnienie

Maja Kacprowicz

II b

5.

wyróżnienie

Kornelia Miśkiewicz

II b

6.

wyróżnienie

Jakub Goliński

II a

7.

wyróżnienie

Miłosz Mirkowski

IV b

8.

wyróżnienie

Mikołaj Czajkowski

IV a

 

Organizatorzy: Monika Gibała
Agnieszka Wlazło

„Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w moim domu”

Święta Bożego Narodzenia to w tradycji chrześcijańskiej święta upamiętniające dzień, kiedy na świat przyszedł Jezus Chrystus, obchodzimy je 25 grudnia, jest z nimi związanych wiele tradycji i zwyczajów.
Patron naszej szkoły Jan Paweł II podczas Pasterki w Bazylice św. Piotra w 2002 roku tak o nich powiedział:
„W tę świętą noc spełnia się pradawna obietnica. Czas oczekiwania dobiegł końca i Dziewica wydaje na świat Mesjasza. Jezus rodzi się dla ludzkości poszukującej wolności i pokoju. Rodzi się dla każdego człowieka udręczonego grzechem, potrzebującego zbawienia i spragnionego nadziei.

Czytaj więcej...

KONKURS PLASTYCZNY „POWIETRZE, OGIEŃ, WODA… W NAGŁEJ POTRZEBIE STRAŻ POŻARNA DŁOŃ SWA TOBIE PODA”

Organizator konkursu- Starostwo Powiatowe w Radomiu.          
Głównym celem konkursu było przedstawienie pracy Państwowej Straży Pożarnej jako jednej ze służb niosących pomoc poszkodowanym, a także zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu i ukierunkowanie twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Laureatem konkursu plastycznego w kategorii klas V - VIII został Julian Janas, uczeń klasy 5 b z PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie, który został wyróżniony za wykonanie najwyżej ocenionej pracy plastycznej wśród uczniów klas piątych z powiatu radomskiego. Opiekunem ucznia z ramienia szkoły była p. Anna Kosiec
Uroczystego wręczenia nagród w dniu 18.12.2020r.w Starostwie Powiatowym w Radomiu dokonał Starosta Radomski- p. Waldemar Trelka.

Pierniczki świąteczne oraz kartki bożonarodzeniowe z życzeniami w języku niemieckim

W dniach od 4.12.2020 do 16.12.2020, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia chętni uczniowie z klas 7 oraz 8 mieli możliwość wzięcia udziału w akcji: „pieczemy świąteczne pierniczki”, a także „robimy kartki świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia z życzeniami w języku niemieckim”. Uczniowie zgodnie z regulaminami akcji mieli za zadanie upiec oraz ozdobić smakowite wypieki w barwach oraz akcentach niemieckich, a następnie przesłać do nauczyciela zdjęcia przygotowanych prac. Kartki świąteczne natomiast mogły być wykonane w formie papierowej lub elektronicznej, np. w programie WORD, Paint. Wykonane kartki miały zawierać życzenia świąteczne w języku niemieckim. Wszystkie kartki były przygotowane starannie, wszyscy uczniowie zostali nagrodzenia ocenami bardzo dobrymi oraz celującymi z języka niemieckiego. Powstało wiele wspaniałych prac, uczniowie wykazali się pomysłowością, zaangażowaniem, kreatywnością, a przy tym świetnie się bawili. W akcji wzięło udział 24 uczniów z klas 7A, 7B, 7C oraz 8 uczniów z klas 8A i 8B. 

KONKURSY PLASTYCZNE: „ZATRZYMAJ DEPRESJĘ”, „STOP FONOHOLIZMOWI”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach plastycznych z zakresu profilaktyki: ”Zatrzymaj depresję „ oraz „Stop fonoholizmowi”.
Organizatorem konkursów była Gmina Wolanów i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sławnie pod patronatem Wójta Gminy Wolanów.
Zadaniem uczestników konkursu „Zatrzymaj depresję”, skierowanego do uczniów klas 6-8 było wykonanie plakatu pokazującego, jak pomagać kolegom, którzy przeżywają trudne chwile, maja problemy z integracją w grupie, nie radzą sobie w stresujących sytuacjach oraz pokazanie osobom zagrożonym depresją, gdzie mogą szukać pomocy.
Zadaniem uczestników konkursu „Stop fonoholizmowi”, skierowanego do uczniów klas 4-8 było wykonanie plakatu informującego o niebezpieczeństwie związanym z uzależnieniem od telefonu komórkowego bądź tabletu oraz wymyślenie i umieszczenie na plakacie stosownego hasła.
Konkursy w naszej szkole zostały przeprowadzone w listopadzie i wzięło w nich udział 14 uczestników. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach otrzymali nagrody w postaci elektroniki. Wśród laureatów konkursów znaleźli się zdobywcy II miejsca i dwóch wyróżnień w konkursie „Stop fonoholizmowi” oraz III miejsca i wyróżnienia w konkursie „Zatrzymać depresje”
Rozstrzygniecie gminnego etapu konkursu nastąpiło w dn. 07.12.2020r. a dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursach zostały przekazane cenne nagrody.
Uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu z PSP im. Jana Pawła II nastąpiło w dn. 15.12.2020r,a wręczenia nagród uczestnikom dokonał Dyrektor Szkoły p. Zbigniew Sarnat.

. „Moja ulubiona postać z bajki Disney’a”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który obchodzony jest na całym świecie 5 listopada zorganizowany został przez p. Magdalenę Zarębską i p. Martę Stępień szkolny konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać z bajki Disney’a”.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3. Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką, która przedstawiała ulubionego bohatera z bajki produkcji Disney’a. Elementem języka angielskiego był tytuł bajki w tym języku, który powinna zawierać praca.
Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, wpłynęło aż 47 prac, dzieci wykazały się pomysłowością, starannością oraz zastosowaniem różnych, ciekawych technik plastycznych.
Wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem. Po burzliwych obradach udało się przyznać zwycięskie miejsca na podium oraz 7 wyróżnień.

Czytaj więcej...

SPRAWOZDANIE z przebiegu Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Jesienne czytanie”

W październiku 2020 r. w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie odbył się Szkolny Konkursu Fotograficzny „Jesienne czytanie”, którego uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI oraz VII-VIII szkoły podstawowej.
Komisja konkursowa w składzie: p. Małgorzata Bisińska - Siara, p. M. Gajewska, p. Anna Kosiec, p. Beata Rosińska dokonała wyboru prac zwycięskich i wyróżnionych.                              

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Lp.

Miejsce lub wyróżnienie

Imię i nazwisko ucznia

klasa

1.

I

Jagoda Lipińska

V c

2.

II

Julian Janas

V b

3.

III
III

Maria Bednarek
Oliwier Miśkiewicz

VI a
IV a

4.

wyróżnienie

Natalia Sadownik

VI a

5.

wyróżnienie

Bartosz Kubicki

IV a

Finaliści konkursu otrzymają nagrody oraz punkty z zachowania. Gratulujemy!

Organizatorzy: Agnieszka Wlazło
Monika Gibała

"Bliżej poezji św. Jana Pawła II"

Konkurs recytatorski  pod hasłem "Bliżej poezji św. Jana Pawła II" oraz  konkursy plastyczne dla klas 1-3 "Jan Paweł II - papież dzieci" i dla klas 4-8  "Jan Paweł II - papież Polak" przeznaczone dla uczniów ze szkół z terenu naszej gminy zostały rozstrzygnięte. Wzięło w nich udział 123 uczniów ze szkół w Bieniędzicach, Mniszku, Sławnie i Wolanowie.  Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego i wręczenie nagród wszystkim finalistom konkursów odbyło się 15 października - w przeddzień 42. rocznicy powołania Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w GCK i biblioteki w Wolanowie. W uroczystości wręczenia nagród udział wzięli: Pani Wójt Gminy Wolanów – Ewa Markowska - Bzducha, Ks. Proboszcz parafii św. Doroty w Wolanowie – Tadeusz Kszczot, Dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie – Zbigniew Sarnat. Dyrektor GCK i biblioteki w Wolanowie – Adam Miernik oraz Pan Henryk Defiński – lokalny patriota i wierszopisarz.

FINALIŚCI KONKURSU: 

Czytaj więcej...

Jesienne czytanie

Konkurs!

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznego święta: „Z książką Ci do twarzy”. Z tej okazji biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie ogłasza konkurs fotograficzny:

JESIENNE CZYTANIE”

Zasady konkursu:

  1. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa i rozbudzanie wrażliwości na piękno ojczystej przyrody.
  2. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8.
  3. Zadaniem uczestników jest wykonanie swojego zdjęcia z książką w formacie A4 podczas czytania na łonie natury, np. w lesie, w parku, wśród drzew, w dowolnej jesiennej scenografii. Można je wydrukować na zwykłym papierze, niekoniecznie fotograficznym.
  4. Zdjęcia można przynosić do 30. października 2020 r. do p. M. Gibały lub A. Wlazło.
  5. Komisja konkursowa oceni prace w dwóch kategoriach: kl.4-6 oraz 7-8.
  6. Na laureatów czekają nagrody i punkty z zachowania!

 

Thursday the 4th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.