SPRAWOZDANIE z przebiegu Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Jesienne czytanie”

W październiku 2020 r. w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie odbył się Szkolny Konkursu Fotograficzny „Jesienne czytanie”, którego uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI oraz VII-VIII szkoły podstawowej.
Komisja konkursowa w składzie: p. Małgorzata Bisińska - Siara, p. M. Gajewska, p. Anna Kosiec, p. Beata Rosińska dokonała wyboru prac zwycięskich i wyróżnionych.                              

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Lp.

Miejsce lub wyróżnienie

Imię i nazwisko ucznia

klasa

1.

I

Jagoda Lipińska

V c

2.

II

Julian Janas

V b

3.

III
III

Maria Bednarek
Oliwier Miśkiewicz

VI a
IV a

4.

wyróżnienie

Natalia Sadownik

VI a

5.

wyróżnienie

Bartosz Kubicki

IV a

Finaliści konkursu otrzymają nagrody oraz punkty z zachowania. Gratulujemy!

Organizatorzy: Agnieszka Wlazło
Monika Gibała

"Bliżej poezji św. Jana Pawła II"

Konkurs recytatorski  pod hasłem "Bliżej poezji św. Jana Pawła II" oraz  konkursy plastyczne dla klas 1-3 "Jan Paweł II - papież dzieci" i dla klas 4-8  "Jan Paweł II - papież Polak" przeznaczone dla uczniów ze szkół z terenu naszej gminy zostały rozstrzygnięte. Wzięło w nich udział 123 uczniów ze szkół w Bieniędzicach, Mniszku, Sławnie i Wolanowie.  Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego i wręczenie nagród wszystkim finalistom konkursów odbyło się 15 października - w przeddzień 42. rocznicy powołania Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w GCK i biblioteki w Wolanowie. W uroczystości wręczenia nagród udział wzięli: Pani Wójt Gminy Wolanów – Ewa Markowska - Bzducha, Ks. Proboszcz parafii św. Doroty w Wolanowie – Tadeusz Kszczot, Dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie – Zbigniew Sarnat. Dyrektor GCK i biblioteki w Wolanowie – Adam Miernik oraz Pan Henryk Defiński – lokalny patriota i wierszopisarz.

FINALIŚCI KONKURSU: 

Czytaj więcej...

Jesienne czytanie

Konkurs!

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznego święta: „Z książką Ci do twarzy”. Z tej okazji biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie ogłasza konkurs fotograficzny:

JESIENNE CZYTANIE”

Zasady konkursu:

 1. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa i rozbudzanie wrażliwości na piękno ojczystej przyrody.
 2. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8.
 3. Zadaniem uczestników jest wykonanie swojego zdjęcia z książką w formacie A4 podczas czytania na łonie natury, np. w lesie, w parku, wśród drzew, w dowolnej jesiennej scenografii. Można je wydrukować na zwykłym papierze, niekoniecznie fotograficznym.
 4. Zdjęcia można przynosić do 30. października 2020 r. do p. M. Gibały lub A. Wlazło.
 5. Komisja konkursowa oceni prace w dwóch kategoriach: kl.4-6 oraz 7-8.
 6. Na laureatów czekają nagrody i punkty z zachowania!

 

KONKURS PLASTYCZNY „Powietrze, Ogień, Woda… W nagłej potrzebie Straż Pożarna dłoń swą Tobie poda”

W październiku wśród uczniów klas 4-7 PSP w Wolanowie został przeprowadzony etap szkolny konkursu plastycznego dotyczącego pracy Państwowej Straży Pożarnej, jako jednej ze służb niosących pomoc poszkodowanym.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na sytuacje, które mogą się zdarzyć w codziennym życiu i ukierunkowanie twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz promowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Radomiu.

 

Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Jan Paweł II sługa Maryi”

Kościół w Polsce w sposób szczególny raduje się z 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Na nowo przypominają się nam obrazy z dnia wyboru na Stolicę Piotrową, a także te trudniejsze chwile z 2 kwietnia 2005 roku, kiedy Jan Paweł II umierał. 
Dziś raczej nie zdarza się by ktoś nie wiedział kim był Jan Paweł II. Podziwiamy Jego osobę, zachwycamy się dziełami, które dokonały się przez czas Jego pontyfikatu. Niewątpliwie na szczególne miejsce wysuwa się kult maryjny, bardzo widoczny w przeżywaniu wiary  u św. Jana Pawła II.  Wychowany w bliskości Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, niestrudzony pielgrzym do Sanktuarium na Jasnej Górze, wielki czciciel Matki Bożej w Fatimie i wielki orędownik i miłośnik modlitwy różańcowej. Jak sam często mówił: „Różaniec jest moją umiłowaną modlitwą”. Św. Jan Paweł II to także człowiek szkaplerza św., który nosił na swojej szyi do momentu śmierci.
W przygotowaniu się do przyjęcia imienia Jana Pawła II przez naszą szkołę został zorganizowany Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Jan Paweł II sługa Maryi”. Do takiego tematu skłonił nas trwający miesiąc Maj, w którym każdego dnia odmawiamy Litanię do Matki Bożej, oraz 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.
Hasło biskupiej i papieskiej posługi św. Jana Pawła II: Totus tuus (cały twój), zachęcają nas do odkrywania jak wielką miłość do Maryi, nosił Papież w swoim sercu. Konkurs plastyczny miał za zadanie przypomnieć nam tę miłość Papieża wobec Matki Bożej. Chcemy zatroszczyć się w naszej społeczności szkolnej, by pamięć o papieżu Wojtyle nie zgasła w sercach ludzkich.

Wyniki Konkursu

I miejsce
- Aleksandra Chodyra kl. 4c

II miejsce
- Wiktoria Nowocień kl. 4a
- Blanka Ziętek kl. 1a
- Łukasz Sadowski kl. 6a

III miejsce
- Aleksandra Kijas kl 5a
- Julia Nowocień kl.8a

Wyróżnienia:
- Natalia Sadownik kl. 5a
- Krzysztof Stanik kl. 5c
- Bartłomiej Bińkowski kl. 5b

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, pozdrawiamy serdecznie organizatorzy:
Ks. Mariusz Chamerski, E. Kazała Maziarz, A. Kosiec, B.Rosińska.

Galeria nagrodzonych prac

Sukces ...

Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu organizuje konkursy przedmiotowe. W tym roku  nasza szkoła wzięła udział w Regionalnym Konkursie Czytelniczym „Kochamy czytać” w kategorii kl. 4-6. Do zadań uczestników należało przeczytanie 4 wskazanych przez RODON książek z wybranej dziedziny  i napisanie z nich testów. Uczennica klasy 6a, Kalina Kowalczyk po wykonaniu pod kierunkiem p. Agnieszki Wlazło szczegółowych sprawdzianów ze znajomości treści lektur obyczajowych, przystąpiła do testów w Radomiu. Uzyskała wynik ponad 90%, co zagwarantowało jej udział w finale konkursu. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie zmagań!

Opracowała: Agnieszka Wlazło

Wyniki szkolnego konkursu geograficznego dla klas piątych pt. „Zakochaj się w Polsce”

Konkurs skierowany był do uczniów klas piątych i poświęcony geografii Polski ze szczególnym uwzględnieniem krajobrazów wybranych krain geograficznych.
W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów z klasy Vc. Konkurs składał się z 16 zadań, za które można było zdobyć maksymalnie 41 punktów. Najwięcej punktów zdobyli:

 1. Antonina Kober  –   33 punkty, Michał Warda     –   33 punkty
 2. Filip Sieradz       –   31 punktów
 3. Iga Bińczak         –   30 punktów, Piotr Myszka      –   30 punktów

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Renata Bieniek

Wyniki konkursu matematycznego dla klas piątych

W szkolnym konkursie matematycznym wzięło udział 18 uczniów ze wszystkich klas piątych. Uczniowie mieli do rozwiązania 9 zadań, za które mogli uzyskać maksymalnie 27 punktów. Największą liczbę punktów zdobyli:

 1. Kacper Odzimek (kl. Va) –   27 punktów
 2. Artur Bińkowski (kl. Va) –   26 punktów
 3. Julia Jagiełło       (kl. Va) –   25 punktów
 4. Iga Bińczak         (kl. Vc) –   22 punkty
 5. Antonina Kober  (kl. Vc) –   21 punktów

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Renata Bieniek
Anna Sadownik
Ewa Walkiewicz

Sprawozdanie z przebiegu Szkolnego Konkursu ,,Mistrz Pięknego Czytania”

W dniu 23 stycznia 2020 roku w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie odbył się Szkolny Konkurs ,,Mistrz Pięknego Czytania”, który przeznaczony był dla uczniów klas VI-VIII. Zadaniami konkursowymi było przeczytanie dwóch fragmentów utworów: indywidualnie wybrany przez siebie fragment prozy(czas prezentacji 2 minuty) oraz fragment tekstu przygotowany przez komisję(czas zapoznania się z tekstem i zastanowienia nad własną interpretacją 4 minuty).
W konkursie wzięło udział 16 uczniów z naszej szkoły. Komisja konkursowa w składzie: p. Agata Augustyniak, p. Małgorzata Bisińska – Siara i p. Monika Gibała wybrała spośród uczestników 4 osoby, które uzyskały najwyższą ilość punktów.
Do etapu międzyszkolnego organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę oraz Bibliotekę Szkolną przy Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Godek Anna, klasa 6b
2. Grzywacz Natalia, klasa 6b
3. Pieczeniak Antoni, klasa 6a
4. Woźniak Zuzanna, klasa 6b.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Opracowała: Monika Gibała

Thursday the 3rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.