WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „NASZA MAŁA OJCZYZNA”

W dniu 23 maja 2019 r. w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbył się finał X edycji konkursu „Nasza Mała Ojczyzna - Pionki i Powiat Radomski”. W związku z ogłoszeniem roku 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki, X edycja konkursu poświęcona była kompozytorowi.

Organizatorami konkursu byli: Biblioteka Publiczna w Radomiu, Filia w Pionkach, CAL w Pionkach i PSP nr 5 w Pionkach. Honorowy patronat sprawował Starosta Radomski i Burmistrz Miasta Pionki.

Etap szkolny w PSP w Wolanowie został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych – uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum w kategoriach - praca plastyczna i multimedialna.

W finale jury nagrodziło 43 uczestników. Laureatem konkursu był również uczeń z naszej szkoły- Jan Czubak, który otrzymał wyróżnienie w kategorii: praca multimedialna, a opiekę nad konkursem sprawowała p. Anna Kosiec.

Opracowala: Anna Kosiec

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Wszechogarniająca zieleń, koniczynki, skrzat, tęcza, złoto - to wszystko zagościło do naszej szkoły  z okazji dnia Świętego Patryka, które jest obchodzone 17 marca.
W poniedziałek 18 marca 2019 odbył się konkurs wiedzy o Irlandii i Dniu Świętego Patryka w języku angielskim. Wszystkie klasy piąte i szóste wystawiły reprezentantów do czteroosobowych drużyn.  Chętni uczniowie mogli wykonać plakaty, które posłużyły jako dekoracja.

Czytaj więcej...

Konkursy, które odbyły się w naszej szkole z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę


W ramach obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polska zostały przeprowadzone  w naszej szkole dwa konkursy Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Laureatkami pierwszego konkursu szkolnego zostały: Milena Sławińska, Joanna Standowicz, Paulina Frąk, Natalia Grzywacz, Julia Siwak i Aleksandra Chodyra. Dziewczęta zaprezentowały się dn.8 listopada w GCK w Wolanowie, zajmując I miejsce.
Dnia 9 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta akademia  patriotyczna, w czasie której zostały zaprezentowane utwory w wykonaniu finalistów i laureatów, nagrodzonych w konkursie. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele wspólnie zaśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy, włączając się tym samym w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”.
Kolejny konkurs został zorganizowany w  PSP w Mniszku w dniu 30 listopada w dwóch kategoriach wiekowych. W przedziale klas 1-4 naszą szkołę reprezentowali: Agata Jasińska i  Mikołaj Gibała z kl. I a , zajmując  III miejsce, natomiast Zuzanna Golińska z klasy 7b reprezentowała klasy starsze i otrzymała wyróżnienie.
Uczniowie z naszej szkoły wzięli również udział w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Myśmy wciąż do Niepodległej szli”. Patriotyczne wiersze, napisane przez młodych poetów z naszej szkoły zostały zaprezentowane  w Galerii Poezji na korytarzu szkolnym oraz w Kąciku Młodego Literata na stronie szkoły.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE

konkurs wiedzy "RAZEM PRZECIW DOPALACZOM"

Do pobrania:

REGULAMIN KONKURSU

MATERIAŁY NA KONKURS

Konkurs ekologiczno - Edukacyjny „Edukacja antysmogowa w dolinie Radomki”

Organizatorem konkursu ekologiczno - edukacyjnego o tematyce antysmogowej była Lokalna Grupa działania „Razem dla Radomki”, a współorganizatorami: Związek Gmin „Radomka” oraz Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Radomka”. Konkurs współfinansowany był ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z obszaru działania Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”.

Konkurs Antysmogowy został przeprowadzony w PSP w Wolanowie w 4 kategoriach dla uczniów indywidualnych: praca plastyczna, hasło , piosenka i wiersz o tematyce antysmogowej. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Anna Kosiec, Monika Gibała, Beata Rosińska, Dorota Bujak i Lidia Gomuła.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 16 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w miejscowości Bielicha gmina Zakrzew.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali upominki, natomiast nagrody zdobyli:

Milena Sławińska kl. 5c – II miejsce w kategorii piosenka

Mateusz Kaleta kl. 6b -wyróżnienie w kategorii piosenka

Olga Orłowska kl. 6a – III miejsce w kategorii praca plastyczna

Łukasz Sadowski kl. 5a – wyróżnienie w kategorii hasło antysmogowe.

Opracowała: Anna Kosiec

R E G U L A M I N KONKURSU PLASTYCZNEGO Biblioteka Szkoły Podstawowej w Wolanowie ogłasza konkurs pod hasłem: ”Nasza biblioteka” – komiks

CELE KONKURSU:
 
• Zachęcenie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej.
 • Kształtowanie postaw twórczych i kreatywności.
 • Prezentacja własnych dokonań twórczych.

ADRESACI KONKURSU:
• Uczniowie klas IV – VI, VII – VIII  szkoły podstawowej   oraz III gimnazjum.

TECHNIKA I WYMIAR PRAC:
•   Przedmiotem konkursu jest wykonanie płaskiej pracy   plastycznej, dowolną techniką (malowanie, rysowanie, itp.) na bloku technicznym w formacie A-3 (z wyłączeniem plasteliny oraz materiałów sypkich).
• Nie dopuszcza się prac zbiorowych.
• Prace wykonane przez uczniów mają być samodzielne.

TERMIN:
• Prace składamy w bibliotece szkolnej w terminie do 31.10.2018 r.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW:
• Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu wskazanym przez organizatora.

OPIS PRAC:
•  Każda praca powinna być podpisana czytelnie, wg wzoru: imię i nazwisko ucznia, klasa.
 • Złożenie prac w bibliotece jest równoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Postanowienia końcowe :

• Nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane prace na wystawę pozostają do dyspozycji organizatorów.

Zapraszamy do udziału!

Kwiaty dla mamy….

W dniu 25. maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Matka w poezji”. Jego organizatorkami były polonistki - Monika Gibała i Agnieszka Wlazło. Konkurs, który skierowany był do uczniów klas 4-7, promował obcowanie z poezją, doskonalił umiejętności interpretacji głosowej młodzieży, która mogła rozwijać swoje zainteresowania literackie, prezentować talenty aktorskie, a przede wszystkim uczcić Dzień Matki. O urokliwą dekorację uroczystości zadbali uczniowie, którzy chętnie przynieśli bukiety polnych i ogrodowych kwiatów. Miłą atmosferę zapewnili uczniowie gimnazjum: Kacper Więcaszek zaśpiewał nastrojową piosenkę Korteza „Dla mamy”, a Anna Legucka przedstawiła prezentację multimedialną „Matka w sztuce”. Wszyscy recytatorzy odpowiadali na żartobliwe pytania quizu.

Czytaj więcej...

Saturday the 21st. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.