ZBIÓRKA WODY DLA BEZDOMNYCH…

W ciągu dnia każdy powinien wypijać, co najmniej dwa litry wody, chcemy to także zapewnić osobom bezdomnym i pomóc im w okresie letnim, kiedy jest bardzo ciepło, a człowiek bez odpowiedniego nawodnienia może nawet stracić życie…
Szkolne Koło Caritas od 20 do 28 maja przeprowadziło zbiórkę wody mineralnej dla podopiecznych radomskiej Caritas. W akcji wzięło udział 64 uczniów, którzy w sumie przynieśli prawie 300 butelek gazowanej i niegazowanej wody (co w sumie dało 416 litrów), którą 31 maja przekazaliśmy do radomskiej Caritas, przy ulicy Kościelnej. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli pojedyncze butelki i całe zgrzewki!

„Byłem spragniony, a daliście mi pić...”

                                                                                                                         Opiekunki SKC

Na niebiesko dla autyzmu

Corocznie 2.kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat tego zaburzenia, obecnie jednego z najpoważniejszych  problemów zdrowotnych. Organizacje działające na rzecz osób z autyzmem w Polsce i na świecie będą celebrować to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski. Wiele budynków pojawi się w takim podświetleniu. Nasza szkoła również włącza się do akcji. Z nadesłanych przez uczniów, nauczycieli zdjęć pan Konrad Gałka przygotował symboliczne niebieskie serce.

Apelujemy do wszystkich:
Nie bądź zielony w temacie autyzmu, 2. kwietnia bądź niebieski.....

Szkolne Koło Caritas

AKCJA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS „PODZIELMY SIĘ CIEPŁEM…”

Zawsze mamy coś, czym możemy podzielić się z innymi…

Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie włączyła się w akcję radomskiej Caritas, z myślą o najbardziej potrzebujących.  Za oknem zimno… dlatego pamiętaliśmy o tych, którzy są w trudnej sytuacji życiowej i materialnej…  Dzięki naszej społeczności szkolnej udało się zebrać 111 par ciepłych skarpet, które otrzymają bezdomni... Obrazki do gazetki tematycznej wykonali uczniowie z klasy 5b (Julian Janas, Bartłomiej Szary i Kacper Jastrzębski). W akcję włączył się także Samorząd Uczniowski oraz dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe pod opieką pani Anety Dziedzic.

Opiekunki SKC

 

Nie zatwardzajmy serc ...

Od 1. września 2020 r. patronem Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie oficjalnie został św. Jan Paweł II.  Głosił on:

Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki”.  

Szkolne Koło Caritas inicjuje szereg akcji realizujących słowa polskiego papieża w praktyce. Dlatego współpracując z radomską Caritas, przeprowadza dla jej podopiecznych kwesty, zbiórki żywności oraz artykułów szkolnych dla polskich dzieci na Ukrainie, wspiera Papieskie Dzieła Misyjne.  Wolontariusze koła angażują się także w różnorakie przedsięwzięcia na terenie naszej gminy. Wiele radości przyniosła grudniowa akcja “Świąteczna paczka”, gdy zebrane produkty spożywcze pracownicy szkoły wraz z jej dyrektorem, panem Zbigniewem Sarnatem, wręczyli najbardziej potrzebującym rodzinom.

Czytaj więcej...

Podzielmy się ciepłem!

Szkolne Koło Caritas przy PSP w Wolanowie włącza się w akcję radomskiej Caritas - zbiórki  skarpet dla osób bezdomnych. Zima w tym roku dopisała, temperatury często spadają poniżej zera. To może być groźne dla osób pozbawionych dachu nad głową. Dlatego zwracamy się z apelem do naszych uczniów:  do 5. marca przynoście do szkoły nowe skarpety, rozmiar I kolor dowolne. Będzie na nie czekało specjalnie oznakowane pudełko. Jak zawsze za udział w akcji możecie zdobyć punkty dodatnie z zachowania:
1 para = 5 pkt, maksymalnie 15 pkt.

                                                                                                                                              Opiekunowie SK Caritas