Międzypowiatowa Liga Mini Piłki Siatkowej Chłopców

07.03.2020 r. w Wierzbicy została rozegrana kolejna runda spotkań najmłodszych adeptów piłki siatkowej z naszej szkoły. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się wszystkie nasze zespoły.
W zawodach wystartowało po osiem drużyn w każdej kategorii:
Kategoria dwójek- PSP Wolanów- 1 miejsce
Kategoria trójek- PSP Wolanów- 1 miejsce
Kategoria czwórek- PSP Wolanów- 3 miejsce

Finał Powiatu Radomskiego ...

W dniu 05.03.2020 r. na hali sportowej PSP w Wolanowie został rozegrany Finał Powiatu Radomskiego w piłce siatkowej chłopców. Po rozegraniu eliminacji międzygminnych do finału zakwalifikowały się 4 najlepsze drużyny. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”
Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z PSP w Wolanowie,którzy pokonali wszystkich swoich przeciwników bez straty seta,wygrywając z: PSP Wierzbica, PSP Jastrzębia i PSP Myśliszewice i zajęli 1 miejsce.
Skład  zespołu PSP w Wolanowie: Furczyński Bartosz-kap. Korgul Mateusz, Siara Mateusz, Kudła Mateusz, Wabik Kacper, Ziomek Bartek,Szymański Igor, Suligowski Jakub, Kaśkiewicz Grzegorz, Sambor Mikołaj, Prawda Hubert, Pisarek Miłosz, Tarnowski Przemek .
Opiekun zespołu Ryszard Kosiec

Komunikat z Mistrzostw Województwa Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

W dniu 28.11.2019 r. na hali sportowej PSP w Wolanowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.  Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał Dyrektor PSP w Wolanowie Zbigniew Sarnat, który życzył wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji w duchu zasady „fair play” oraz miłych wrażeń z pobytu w naszej szkole. W zawodach wystartowało 8 drużyn (około 100 zawodniczek i zawodników), które reprezentowały szkoły z całego Mazowsza poprzedzone eliminacjami regionalnymi.
Zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich spotkań kolejność przedstawia się następująco:
Dziewczęta: 1 m-ce Nadarzyn, 2 m-ce Iłża, 3 m-ce Żelechów, 4 m-ce Lelice.
Chłopcy: 1 m-ce Wolanów, 2 m-ce Mrozy, 3 m-ce Międzyborów, 4 m-ce Lelice.
Zostały również przyznane wyróżnienia indywidualne: MVP dziewcząt - Jureńczyk Magdalena z Nadarzyna oraz MVP chłopców Siara Mateusz z Wolanowa. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i medale a wyróżnieni zawodnicy statuetki oraz nagrody rzeczowe. Uczestnicy Mistrzostw zostali poczęstowani posiłkiem regeneracyjnym i napojami. Wydatki poniesione na organizację i zakup pucharów, medali, statuetek i nagród został sfinansowany z środków Urzędu Marszałkowskiego.

Ryszard Kosiec

Komunikat z Wojewódzkiego Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

W dniu 16.11.2019 r na hali sportowej PSP w Wolanowie odbył się Wojewódzki Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.   W zawodach wystartowało 24 drużyny chłopców i 24 drużyny dziewcząt w trzech kategoriach wiekowych, co daje nam ponad 200 startujących zawodników, którzy reprezentowali szkoły z terenu Mazowsza. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich spotkań kolejność w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

Czytaj więcej...

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Radomskiego

W dniu 24.10.2019 r na hali sportowej PSP w Wolanowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Radomskiego. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Dyrektor PSP w Wolanowie Zbigniew Sarnat, który życzył wszystkim uczestnikom miłych wrażeń z pobytu w naszej szkole i udanej rywalizacji podczas zawodów. W zawodach wystartowało   8 drużyn chłopców i 6 drużyn dziewcząt co daje nam około 170 startujących zawodników, którzy reprezentowali szkoły z terenu Mazowsza. Zawody rozegrano systemem chłopców w dwóch grupach a dziewczęta grały systemem „każdy z każdym”.  Po rozegraniu wszystkich spotkań końcowa kolejność przedstawia się następująco:

Dziewczęta:                                                         Chłopcy:

1 PSP Iłża                                                      1 PSP Wolanów
2 PSP Wolanów                                              2 PSP Pakosław
3 PSP Rusinów                                               3 PSP Wrzos
4  PSP Wrzos                                                 4 PSP Przytyk
5 PSP Jastrzębia                                             5 PSP Skaryszew
6 PSP Przytyk                                                 6 PSP Iłża, 7 PSP Jastrzębia, 8 PSP Ludwików

Czytaj więcej...

WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN O PUCHAR WÓJTA GMINY WOLANÓW

Na hali sportowej PSP w Wolanowie 06.10.2019 r. został rozegrany WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN O PUCHAR WÓJTA GMINY WOLANÓW.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Dyrektor PSP w Wolanowie p. Zbigniew Sarnat, który przywitał wszystkich uczestników i życzył im jak najlepszych wyników i sportowej rywalizacji w ramach zasad ‘fair play”.  Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn, które reprezentowały miejscowości z całego Mazowsza. Zasady rozegrania zawodów i podział na grupy przedstawił organizator zawodów Ryszard Kosiec. W wyniku losowania zespoły zostały podzielone na 3 grupy, w których grano systemem „ każdy z każdym” a następnie półfinały i finały.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Marcinem Prusem.

W dniu 19.09.2019 r. do PSP w Wolanowie przyjechał Marcin Prus, jako Ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych a w przeszłości 98 krotny reprezentant Polski w piłce siatkowej.
Na spotkaniu naszego gościa przywitał Dyrektor Szkoły p. Zbigniew Sarnat, a kilka słów o Panu Marcinie i jego karierze przedstawił Ryszard Kosiec nauczyciel wychowania fizycznego. Temat siatkówki Marcin Prus wkomponował w taki sposób, by spotkanie było jednocześnie spotkaniem motywacyjno – wychowawczym. Przekazywał dużo treści związanych z nauką, podejściem do życia, szacunkiem do drugiego człowieka. Podczas spotkania z młodzieżą szkoły pokazał swój profesjonalny poziom i talent z zakresu psychologii i pedagogiki.

Czytaj więcej...

Międzypowiatowy Finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

9 maja 2019 r. w PSP nr 6 w Radomiu został rozegrany Międzypowiatowy Finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Był to 5 etap rozgrywek, żeby się dostać na ten poziom zespół z Wolanowa musiał kolejno wygrywać w zawodach: gminnych, międzygminnych, powiatowych w półfinale międzypowiatowym i dopiero finał.W którym wzięło udział 4 najlepsze drużyny regionu radomskiego. W pierwszym spotkaniu chłopcy z PSP Wolanów wygrali z PSP Garbatka- Letnisko 2:1, następnie ulegli gospodarzom czyli PSP nr 6 Radom ,którzy  trenują w Czarnych Radom 1:2 po bardzo wyrównanej walce, by na koniec ulec półfinalistom Mistrzostw Polski PSP nr. 34 Radom 0:2 po dobrej grze z naszej strony. Ostatecznie zajmujemy 3 m-ce i wracamy z brązowymi medalami.PSP Wolanów wystąpił w następującym składzie: Siara Michał, Malewicz Dawid, Korba Kacper, Maciejewski Mateusz, Goliat Adam, Ogiński Jan, Siara Mateusz, Bąk Michał, Pikiewicz Filip, Bednarek Jakub, Sukiennik Jakub, Maciejewski Jakub.Opiekun Kosiec Ryszard

Międzypowiatowa Liga Piłki Siatkowej Chłopców.

27.04.2019 r. w Zwoleniu dobiegły końca rozgrywki Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej Chłopców w sezonie 2018/2019.
Liga rozgrywana była przez 8 kolejnych miesięcy za każdym razem w innej gminie.
Swoją dominację podczas całych rozgrywek potwierdzili chłopcy z Wolanowa, którzy odnieśli komplet zwycięstw i zdecydowanie wygrali w kategorii klas 8 i młodszych oraz klas 3 gimnazjum. Wygrywając obydwie kategorie odnieśli również zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ligi:

1 PSP Wolanów- 101 punktów
2  UKS Voley Iłża- 77 pkt
3 MPKS Zwoleń -  76 pkt
4 RAS 6 Szydłowiec- 46 pkt
5 Przytyk - 44 pkt
6 Gepart Wierzbica- 44 pkt
7 PSP Skrzyńsko- 19 pkt

Reprezentacja klas 8 grała w składzie: Maciejewski Mateusz i Jakub, Ogiński Jan, Siara Mateusz, Goliat Adam, Bąk Michał, Sukiennik Jakub, Pikiewicz Filip.
Skład zespołu klas 3 Gimnazjum: Siara Michał, Malewicz Dawid, Korba Kacper, Wójcik Bartek, Bednarek Jakub, Sambor Kamil, Florczak Adam. 

Opiekunem drużyn jest Ryszard Kosiec.

Finał Powiatu Radomskiego w mini piłce siatkowej chłopców.

Na hali sportowej PSP Wolanów 15.03. 2019 r odbył się  Finał Powiatu Radomskiego w mini piłce siatkowej chłopców.  Bardzo dobrze na tych zawodach zaprezentowali się Chłopcy z Wolanowa, którzy zajęli 1 miejsce i uzyskali awans do dalszego etapu rozgrywek. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje z szkół w Jedlance i Jedlni Letnisko. Zwycięska drużyna z Wolanowa wystąpiła w składzie: Tarnowski Przemysław, Sadkowski Jakub, Pucuła Bartosz, Stępień Filip, Krakowiak Olek, Kućma Jakub, Krawczyk Kacper, Kolasa Kacper. Opiekun Kosiec Ryszard. 

 

Saturday the 4th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.