Mini piłka siatkowa dziewcząt i chłopców

W dniu szóstego lutego 2024 r. odbyły się w Przytyku zawody na szczeblu międzygminnym w piłce siatkowej oraz mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.
Reprezentujący Naszą Szkołę oraz Gminę Wolanów zawodniczki i zawodnicy pokazali się z najlepszej strony wygrywając wszystkie swoje mecze, pokonując mistrzów Gminy Kowala oraz mistrzów Gminy Przytyk w swoich kategoriach.
W kategorii czwórek dziewcząt i chłopców oraz szóstek dziewcząt i chłopców, nasze drużyny wywalczyły awans do zawodów na szczeblu Powiatu Radomskiego.
Gratulacje dla naszych siatkarek i siatkarzy!
Ze sportowym pozdrowieniem

Trenerzy:
Kosiec Ryszard
Pysiak Grzegorz
Kaczmarski Marcin

Turniej piłki siatkowej chłopców o Puchar Starosty Powiatu Radomskiego

W dniu 29.04.2023 r. na hali sportowej w Wolanowie został rozegrany Turniej piłki siatkowej chłopców o Puchar Starosty Powiatu Radomskiego, w którym wystartowały dwa zespoły z naszej szkoły klasa 8c oraz zespół złożony z uczniów klas 7.
Klasa 8c ( sportowa) okazała się bezkonkurencyjna i wygrała  wszystkie swoje pojedynki bez straty seta i zdecydowanie zwyciężyła w Turnieju. Młodsi  reprezentanci z klas 7 bardzo dzielnie walczyli w każdym spotkaniu  zdobywając cenne doświadczenie , które mamy nadzieję zaprocentuje w przyszłości . Na ta chwilę umiejętności wystarczyło by zająć 4 miejsce.
Końcowa kolejność:

1 miejsce PSP Wolanów kl 8c

2 m-ce GROM Przytyk, 3 PSP Wrzos , 4 PSP Wolanów kl 7.

Ryszard Kosiec

RegionalnyTurniej Piłki Siatkowej Chłopców SOS- MOSiR Radom

21-22.04.2023 r na hali MOSiR w Radomiu odbył się Regionalny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców SOS- MOSiR  Radom w którym wzięło udział sześć zespołów, podzielonych na dwie grupy.
PSP w Wolanowie odniosła dwa zwycięstwa po 2:0 z PSP 17 Radom oraz PSP Kozienice i awansowało do półfinałów z 1 miejsca w grupie. Zespół z Wolanowa w półfinale zmierzył się z PSP34 Radom i po zaciętym pojedynku wygrał 2:1 i awansował do ścisłego finału, w którym spotkał się z PSP Lesznowola i odniósł zdecydowane zwycięstwo 2:0.
Klasyfikacja końcowa: 1 miejsce PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie 2 PSP Lesznowola, 3 PSP34 Radom, 4 PSP 17 Radom, 5 PSP 2 Szydłowiec, 6 PSP Kozienice
Reprezentacja Wolanowa grała w składzie : Bińkowski Bartek, Derlatka Dawid, Kowalczyk Jakub, Krakowski Krzysztof, Ługowski Eryk, Rojek Szymon, Pączek Jakub, Pikiewicz Patryk, Sieradz Filip, Stani Krzysztof, Myszka Piotr ,Wiśniewski Jakub

Opiekun Kosiec Ryszard 

Rozgrywki sportowe w piłce siatkowej chłopców w 2023 roku HISTORYCZNY AWANS !!!

Etap 1 -styczeń 2023 eliminacje gminne- awans do kolejnej rundy bez gry, ponieważ z terenu gminy Wolanów nie zgłosiła się żadna szkoła.
Etap 2 - 12.01.2023 eliminacje międzygminne- dwa wygrane mecze po 2:0 z PSP Przytyk oraz PSP Kończyce gm. Kowala- awans.
Etap 3 - 01.02.2023 Finał Powiatu- trzy wygrane mecze po 2:0 z PSP Iłża, PSP Jastrzębia i PSP Pionki- awans.
Etap 4 - 23.03.2023 – Półfinał Międzypowiatowy- dwa wygrane mecze po 2:0 z PSP Skrzyńsko powiat przysuski oraz z PSP Guzów powiat szydłowiecki- awans.
Etap 5 - 14.04.2023 – Finał Międzypowiatowy w Radomiu, do którego awansowały trzy najlepsze zespoły po przejściu pięciu etapów eliminacji.

W pierwszym meczu PSP w Wolanowie spotkało się z PSP nr 2 w Kozienicach i odniosło zdecydowane zwycięstwo 2:0.

Czytaj więcej...

Finał międzypowiatowy w piłce siatkowej dziewcząt

30.03.2023 W PSP nr 6 w Radomiu odbyły się finały międzypowiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. Rozgrywki odbyły się systemem ,,każdy z każdym”. W pierwszym. meczu zmierzyliśmy się z Zakrzówkiem, wygrywając 2:0. Następnie przyszło się nam zmierzyć ze składem PSP nr 5 z Radomia. Pomimo ambitnej postawy dziewcząt z Wolanowa przegrały 2:0, zajmując 2. miejsce. Drużyny strzymały puchary, medale oraz dyplom.
Reprezentacja PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie zagrała w następującym składzie: Amelia Szwarczewska, Aleksandra Rozińska, Aleksandra Chodyra, Ola Golińska, Nikola Budzik, Amelia Bursa, Natalia Suligowska, Amelia Galińska. Marcin Kaczmarski-trener zespołu 

Czytaj więcej...

Półfinały międzypowiatowe siatkówki dziewcząt

23.03.2023 r. w hali sportowej w naszej szkole zostały rozegrane półfinały międzypowiatowe  siatkówki dziewcząt. Zespół PSP Wolanów nie dał żadnych szans drużynie ze Skrzyńska pokonując ich 2:0. Nasze dziewczyny po meczu oraz niesamowicie emocjonującej dogrywce z Szydłowcem wygrały wynikiem 2:1. Równocześnie awansując do dalszego etapu gier.

Zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt

1.02.2023 m. w naszej szkole odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. Udział wzięły 4 drużyny, w tym  nasza z Wolanowa. Zespół PSP Wolanów wygrał kolejno z Jastrzębią i Iłżą w obydwu meczach kończąc z wynikiem 2:0. Mecz z  Pionkami zakończył się dogrywką i wygraną drużyny gości. Jednak to przewaga zsumowanych punktów zdecydowała o wygranej naszego zespołu. Radości nie było końca, więc znalazło się też miejsce na łzy szczęścia, które potwierdzają prawdziwe piękno sportu.