Aktualności

Drukuj

 

Kolorowy Dzień Dziecka

 

 

1 czerwca  Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Kolorowy dzień”. Samorządy klas  4- 8 losowały wcześniej kolory lub wzory  i w tym dniu zespoły klasowe razem z wychowawcami prezentowały wybrane barwy lub wzory ( paski, kwiatki, kropki).
Było naprawdę kolorowo i wesoło.
  Komisja oceniająca przyznała punkty za zaangażowanie uczniów i ogólny wygląd klasy. Wszyscy uczniowie wyróżnionych klas otrzymują dodatnie punkty z zachowania.
Oto wyniki:

 

I miejsce: kolor czerwony, klasa IV a
II miejsce: kolor granatowy, klasa VI b
III miejsce: kolor zielony, klasa IV b, kolor niebieski, klasa VI a

 

Wyróżnienia: kolor różowy, klasa V b, kolor biały, klasa VII b, kolor żółty, klasa VII a, wzór w paski, klasa V c

 

I miejsce – 20 p.
II miejsce – 15 p.
III miejsce – 10 p.
Wyróżnienie – 5 p.

 

 

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II              

W związku z przypadającym w dniu 18 maja 2021 roku w naszej szkole  Dniem Patrona, Samorząd Uczniowski organizuje akcję „Promyki Dobra”.  

 • Akcja będzie polegała na czynieniu dobrych uczynków dla ludzi i  swojego otoczenia, np.: pomoc potrzebującym osobom  w codziennych czynnościach, opieka nad zwierzętami, sprzątanie najbliższego otoczenia (lasu, ulicy),segregowanie śmieci, uporządkowanie  miejsc pamięci narodowej lub opuszczonej mogiły itp.
 • Czas trwania: 5 – 13 maja 2021 r.
 • Dokumentacja: zrobienie zdjęć  i przesłanie na adres mailowy opiekunów Samorządu Uczniowskiego,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Wydrukowane zdjęcia będą umieszczone na tablicach w szkole i na stronie internetowej.
 • Udział w akcji będzie nagrodzony dodatnimi punktami z zachowania.

 Organizatorzy: Opiekunki i Zarząd SU ( Milena Sławińska, Katarzyna Wojcieszak, Katarzyna Łęcka, Łukasz Sadowski, Igor Gocel)

 

               BĄDŹCIE AKTYWNI I DOBRZY DLA INNYCH!

 

   ”Biało-czerwone” warsztaty plastyczne

2 Maja uroczyście obchodzimy w naszym kraju Święto Flagi. To jeden z trzech symboli narodowych obok godła i hymnu. Z tej też okazji Samorząd Uczniowski przeprowadził warsztaty plastyczne dla uczniów zerówek. Pod okiem starszych kolegów dzieci przygotowały piękne biało-czerwone prace: serca z hasłami „Kocham Polskę”, „Polska – moja Ojczyzna”,  „Jestem Polakiem” oraz kwiaty i flagi. Prace wykonane przez uczestników naszych warsztatów ozdobiły szkolne tablice i korytarze.

 

   IDĄ ŚWIĘTA, O ŻYCZENIACH PAMIĘTAJ

 

Jak w ubiegłych latach, pamiętamy o pisaniu pięknych życzeń i wysyłaniu ich w tradycyjnej formie bliskim i znajomym.
W tym roku również Samorząd Uczniowski zadbał o podtrzymanie tej tradycji. Piękne, ręcznie malowane wielkanocne kartki otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionej z naszą szkołą, ośmioletniej Hani Flazińskiej z Warszawy.
Uczniowie klas 0-3 zadbali o wypisanie odpowiednich życzeń i przekazanie ich wybranym rodzinom lub osobom.
SU dziękuje pani Małgorzacie Kuśmierczyk za pomoc w rozprowadzeniu kartek.

 

 

Powodzenia Pierwszaki!

Chcę Wam życzyć na początek, by nauka szła jak z płatka,
Żeby było tyle piątek, ile pszczół na polnych kwiatkach.
Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze,
Żeby w szkole było milej niż nad rzeką lub nad morzem.
Długopisy, wszystkie pióra niechaj piszą mądrze, ładnie
I niech skrzypią tak, jak żuraw, kiedy błąd się gdzieś zakradnie.
Promień słońca niech ukradkiem wejdzie w każdy szkolny zeszyt,
Bo kto taką ma zakładkę, tego każda lekcja cieszy!
Życzę zabaw z kolegami i kolegów do zabawy,
No, bo bez nich, wiecie sami, nawet cyrk jest mniej ciekawy.
Pani z Waszej klasy dałbym różdżkę do kieszeni,
Żeby kłótnie i hałasy w śpiew słowika mogła zmienić.

Życzenia dla wszystkich Pierwszaków w imieniu  Samorządu Uczniowskiego złożyła przewodnicząca, Milena Sławińska.
Dzieci zostały obdarowane także słodkimi upominkami.

 

 

 WALENTYNKI 2021

 

serce-ruchomy-obrazek-0879

 

W tym roku Święto zakochanych miało inny, mniejszy wymiar. Samorząd Uczniowski zorganizował tradycyjną Pocztę Walentynkową dlaklas 0 – 3. Uczniowie bardzo chętnie pisali kolorowe kartki z życzeniami dla kolegów i koleżanek a także swoich nauczycieli. Najwięcej Walentynek otrzymały dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasa 1a.

 

Radość z otrzymania wyjątkowej kartki z mnóstwem serduszek była ogromna.

 

 

Na dobry początek……..

W czwartek, 24 września 2020 r. odbył się pierwszy apel szkolny. Ze względu na panujące obostrzenia były maseczki, zachowany dystans społeczny i mniejsza liczba uczniów. W takich warunkach zaprezentowała się nowo wybrana Rada Samorządu Uczniowskiego w składzie: przewodnicząca – Milena Sławińska, zastępca – Łukasz Sadowski, mediator – Igor Gocel, sekretarz – Katarzyna Łęcka. Nieobecna była Kasia Wojcieszak – nasz skarbnik. Przewodnicząca przedstawiła najważniejsze zadania czekające SU w tym roku szkolnym oraz pomysły na ciekawe działania. Oto, co planujemy:

 • Dni tematyczne pod hasłem „Nie samą nauką żyje szkoła”;
 • Akcje charytatywne;
 • Kiermasze świąteczne;
 • Uroczystości i imprezy szkolne;
 • Konkursy i turnieje szkolne;
 • Akcje wynikające z kalendarza szkolnego

W spotkaniu brał udział Dyrektor Szkoły, pan Zbigniew Sarnat, który pogratulował Radzie SU wyboru. Wspomniał także o najważniejszym wydarzeniu czekającym nas w tym roku szkolnym: uroczystości nadania PSP w Wolanowie imienia Jana Pawła II.

 

linia-ruchomy-obrazek-0513

 

 

„Kwiaty łagodzą obyczaje…”
Tak chłopcy z Samorządu Uczniowskiego uczcili Święto Kobiet.

 

Walentynki 2020!

„Walentynki” czyli tradycyjne Święto Zakochanych obchodzone jest na świecie 14 lutego. Ze względu na wypadające wtedy ferie zimowe, Samorząd Uczniowski zorganizował obchody tego święta w czwartek, 6 lutego. Była poczta kwiatowa ale też tradycyjne kartki z życzeniami dedykowane ulubionym koleżankom i kolegom. Przepiękne róże i kolorowe walentynkowe kartki zostały zakupione przez Zuzannę Golińską, która była inicjatorką imprezy i  razem z innymi  uczniami z klasy VIII a i VIII b zadbała o jej sprawny przebieg.

Międzynarodowy Dzień Przytulania

Pod hasłem „Przytul się” w piątek 31 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Przytulania. Uczniowie przynieśli swoje ukochane przytulanki: misie, kolorowe pluszaki a nawet… kocyki.

Oto niektórzy z nich przyłapani na przytulaniu.

 

IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

Nasza szkoła przystąpiła do super kampanii organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”
Głównym celem kampanii było „zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.”
Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę ścienną, która miała za zadanie przybliżyć uczniom główne cele projektu oraz dlaczego wysyłanie kartek jest ważne.
W grudniu od Fundacji Dbam o Mój Z@sięg otrzymaliśmy 300. kartek świątecznych.
Kartki zostały rozdanie wychowawcom klas oraz nauczycielom języka polskiego.

Nauczyciele omówili z uczniami zasady wysyłania kartek. Uczniowie ułożyli samodzielnie życzenia i poprawnie zaadresowali kartki. Po przyklejeniu znaczka kartki zostały wysłane do adresata.
Kartki świąteczne kilka lat temu zostały zastąpione życzeniami wysyłanymi poprzez SMS, ale może warto wrócić do papierowej kartki. To nie tylko wyraz pamięci o tych, którym nie możemy złożyć życzeń osobiście, ale również wspaniała pamiątka i świąteczna dekoracja dla adresata.
Dzięki przystąpieniu do projektu “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, niektórzy uczniowie naszej szkoły po raz pierwszymieli okazję wypisać kartkę, zaadresować ją, przykleić znaczek i wrzucić do skrzynki pocztowej.
Za szkolną akcję “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski z opiekunami panią Małgorzatą Bisińską-Siarą i panią Agatą Augustyniak oraz pani Małgorzata Kuśmierczyk.

 

 Mikołajkowe spotkania

6 grudnia do naszej szkoły zawitał spodziewany i długo wyczekiwany gość. W asyście wielu pomocnic i pomocników przybył Święty Mikołaj z koszami pełnymi słodyczy. Najpierw spotkał się z uczniami na holu a potem były wizyty w klasach. Zgodnie z wielowiekową tradycją grzeczne dzieci dostały cukierki a niezbyt grzeczne – rózgi na opamiętanie i poprawę. Najbardziej przejęte i zadowolone były maluchy – uczniowie klasy „0” oraz pierwszaki. Oni otrzymali duże paczki przygotowane przez rodziców.

 

„Mikołajkowe spotkania” zorganizowała Rada Samorządu Uczniowskiego. Część słodyczy ufundowaliśmy z biletów wstępu na dyskotekę andrzejkową a część dostarczyła nam Rada Rodziców. Dziękujemy serdecznie. SU składa również gorące podziękowania księdzu Mariuszowi Chamerskiemu za przyłączenie się do naszej akcji.

Andrzejki ...

W czwartek 28 listopada SU zorganizował dzień wróżb i zabaw andrzejkowych. Chętni mogli skorzystać z usług szkolnych „wróżbiarek” z kl. VI C i VI B: Mileny, Kasi, Julki, Pauliny i Natalii.
Po południu odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Wzięło w niej udział wielu  uczniów z klas IV - VIII. SU zadbał o dobrą muzykę, urozmaicenie zabawy uczniów konkursami. Można było skorzystać z „mini-bufetu” z napojami i sklepiku szkolnego. Opiekę na dyskotece zapewniali nauczycieli p. Renata Bieniek, p. Marcin Kaczmarski, p. Konrad Gałka i opiekunki SU p. Agata Augustyniak, p. Małgorzata Bisińska-Siara oraz rodzice p. Kinga Kurek, p. Sylwia Golińska i p. Mariola Lipińska. Dziękujemy za pomoc.

 "Barwy patriotyzmu"

 

11 listopada obchodzimy w całej Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Z tej właśnie okazji Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na najpiękniej udekorowaną salę i najlepiej prezentującą się klasę. Cieszymy się, że wszyscy uczniowie i nauczyciele podjęli wyzwanie i przypięli biało – czerwone kotyliony, kokardy lub kwiaty a w  salach pojawiły się patriotyczne dekoracje. Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie klasa „0” i to pierwszaki  wygrały nasz konkurs. Gratulujemy im a wszystkim klasom i ich wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie i godne upamiętnienie najważniejszego Święta Narodowego.

 

Święto Edukacji Narodowej

11 października 2019 obchodziliśmy w naszej Szkole Święto Edukacji Narodowej zwane potocznie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi nietypowe upominki. Zamiast tradycyjnych kwiatów wręczaliśmy piękne, dorodne i czerwone… jabłuszka z polskich sadów. Do każdego dołączyliśmy serdeczne podziękowania. Dla p. dyrektora i p. wicedyrektor przygotowaliśmy jesienny kosz owoców.

 

Dyskoteka

W myśl hasła: „Nie samą nauką żyje uczeń” w czwartek 3 października 2019 r. SU zorganizował pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę. Szczególną okolicznością był oczywiście Dzień Chłopaka, który tradycyjnie obchodzimy 30 września.. Z tej właśnie okazji Zuzanna Golińska w imieniu wszystkich dziewczyn złożyła chłopakom serdeczne życzenia i zaprosiła do wspólnej zabawy.

SU rozprowadzał za drobną odpłatnością bilety wstępu i napoje. O nagłośnienie i muzykę zadbali uczniowie klasy VIIIb. Dominik Lipiński, Grzegorz Kaśkiewicz, Kamil Goliński i Bartosz Sokołowski pod nadzorem p. Konrada Gałki.

Opiekę na dyskotece sprawowały: p. Anna Klusek, p. Małgorzata Siara i p. Agata Augustyniak. Dziękujemy rodzicom: p. Pisarek i p. Lipińskiej za pomoc w opiece.

Apel

Z inicjatywy dyrektora naszej szkoły pana Zbigniewa Sarmata 26 września odbył się apel. Celem tego spotkania było przedstawienie społeczności szkolnej Rady Samorządu Uczniowskiego i opiekunów. Mateusz Siara, Zuzanna Golińska, Dominik Lipiński, Milena Sławińska i Katarzyna Wojcieszak powiedzieli kilka słów o sobie. Z. Golińska przedstawiła plan działań SU i omówiła najwcześniejsze zadania przewidziane na ten rok szkolny.

 

Wybory 2019

18 września odbyły się wybory Rady i opiekunów Samorządu Uczniowskiego na rok szk. 2019/20. Zgłosiło się 14 kandydatów z klas V - VIII, którzy podczas trwającej tydzień kampanii wyborczej musieli zaprezentować swoje sylwetki i plany działań w formie plakatów. Pomysły działań były różne, np. przywrócenie telefonów w szkole, pokazy strażackie, konkurs „Uczeń na medal” dni tematyczne czy „dużo” dyskotek.

Najwięcej głosów zdobyło pięcioro uczniów:
Mateusz Siara, Dominik Lipiński, Zuzanna Golińska, Katarzyna Wojcieszak i Milena Sławińska.
Opiekunami SU zostały: p. Małgorzata Bisińska - Siara i p. Agata Augustyniak.

Oficjalny Skład Rady Samorządu Uczniowskiego

Przewodniczący: Mateusz Siara

 • Jest uczniem klasy VIII a. Interesuje się naukami ścisłymi. W przyszłości chce zostać lekarzem.

Zastępca: Zuzanna Golińska

 • Uczennica Kasy VIII b. Jest ambitna, zaangażowana w życie swojej klasy
  i szkoły. Lubi zwierzęta

Mediator: Dominik Lipiński

 • Chodzi do klasy VIII b. Interesuje się informatyką.

Sekretarz: Milena Sławińska

 • Jest uczennicą klasy VI c. Interesuje się śpiewem, malowaniem oraz tańcem. Śpiewa w zespole „Wolanianki”. Lubi gotować i robić różne fryzury.

Skarbnik: Katarzyna Wojcieszak

 • Uczennica klasy VI c. Interesuje się sportem, a w szczególności akrobatyką. Jest bardzo aktywna i chętna do pracy na rzecz szkoły.

 

 

Rok szkolny 2019/ 2020 rozpoczęty

linia

Choinka szkolna

Samorząd Uczniowski podczas dorocznej zabawy choinkowej rozprowadzał napoje i drobne przekąski. Część środków ze sprzedaży została przeznaczona dla chorego Igora na rehabilitację i dalsze leczenie.

 

Wigilie klasowe

Zgodnie z tradycją naszej szkoły tuż przed feriami świątecznymi wszystkie Samorządy klasowe wraz z wychowawcami zorganizowały klasowe wigilie. Uczniowie zadbali o dobrą atmosferę i przygotowanie potraw wigilijnych. Było uroczyście i świątecznie.

 

Akcje charytatywne prowadzone wspólnie ze Szkolnym Kołem Caritas:

- "Kromka chleba dla sąsiada" - zbiórka żywności dla najuboższych,

- "Pomoc Polakom na Kresach" - zbiórka żywności i środków opatrunkowych,

- Pomoc dla schroniska w Radomiu - zbiórka karmy dla zwierzaków,

- Zbiórka plastikowych nakrętek i zużytych baterii,

- Zbiórka "przydasiów" i kiermasz dla chorego Igora.

 

"Razem przeciw dopalaczom"

Pod takim hasłem odbył się gminny konkurs o szkodliwości zażywania dopalaczy.Udział w nim wzięły 3-osobowe drużyny ze wszystkich szkół z naszej gminy. PSP w Wolanowie reprezentowali: D. Krawczyk - kl. VI b i P. Durak - kl. VI a.

 

Dni tematyczne:

22 XI 2018r. - Światowy Dzień Tolerancji 

Symbolem tego dnia był kolor żółty, który dominował w szkole. Na holu głównym wywiesiliśmy hasła dotyczące tolerancji i akceptacji "inności" i przyjaźni.

25 XI 2018r. - Dzień Pluszowego Misia

Uczniowie przez cały tydzień zbierali pluszowe zabawki, które następnie zostały przekazane na oddział pediatryczny radomskiego szpitala miejskiego. Akcja przebiegała pod hasłem: "Podaruj chorym dzieciom misia" i była prowadzona razem ze Szkolnym Kołem Caritas.

 

"W drodze do niepodległości"

Pod takim hasłem miała miejsce wystawa plakatów przygotowanych przez klasy VI - VIII z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wystawa przybliżała uczniom największe wydarzenia z naszej historii z lat 1795 - 1918.

 

Święto Edukacji Narodowej

Podczas akademii z okazji Dnia Nauczyciela Samorząd uczniowski złożył serdeczne życzenia wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły, a zamiast kwiatów nauczyciele obdarowani zostali słodkimi upominkami. Były to ręcznie robione cukierki z radomskiej Manufaktury Słodkości "Słodka Robotka".

Wszystkiego najlepszego.

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Dnia 27 września 2018 r. Samorząd Uczniowski, z okazji Dnia Chłopaka, zorganizował dyskotekę szkolną.

To pierwsza w roku szkolnym impreza taneczna dla naszych uczniów. Wzorem lat ubiegłych, zorganizowana dyskoteka, urozmaicona była licznymi zabawami i konkursami, które zapewniły wszystkim doskonałą zabawę i mnóstwo śmiechu.

Wśród najlepszych tancerek i tancerzy znaleźli się: Karolina Ślusarczyk, Martyna Borkowska, Klaudia Kalita, Michał Siara, Adam Defiński oraz Kacper Krawczyk.

Takie wydarzenia pokazują, że w szkole nie tylko możemy się uczyć, ale również miło wspólnie spędzać czas.

Serdecznie dziękujemy paniom: Annie Sadownik, Małgorzacie Bisińskiej – Siarze i Lidii Gomule za opiekę sprawowaną podczas dyskoteki.

 

 

 

Rok 2017/2018

Dzień tematyczny

13 lutego (wtorek) SU zorganizował szień tematyczny pod hasłem „MODA LAT 70-tych i 80-tych XX w.”. Było to częścią projektu „TEATROTEKA SZKOLNA”, który jest realizowany w naszej szkole.

Na wszystkich przerwach p. Konrad Gałka „serwował” nam muzykę z tego okresu. Na holu głównym  p. Anna Kosiec i p. Lidia Gomuła umieściły hasła i powiedzenia najpopularniejsze w tamtym czasie. Wybraliśmy najfajniej ubranych uczniów, sfotografowaliśmy i nagrodziliśmy słodkimi upominkami.

 

WALENTYNKI 2018

            W środę 14 lutego obchodziliśmy Święto Zakochanych. Z tej okazji po raz pierwszy SU zorganizował „Pocztę Kwiatową”. Uczniowie kupowali przepiękne róże, które później wraz z dołączonym bilecikiem zostały przekazane wybranej dziewczynie/chłopakowi. Pomysłodawcami tej nietypowej „poczty” byli: Sandra Kumoch i Mikołaj Pikiewicz.

 

Wizyta klasy V b w schronisku dla zwierząt w Radomiu

W I semestrze Samorząd Uczniowski brał udział w wielu akcjach charytatywnych. Były to zbiórki baterii, plastikowych nakrętek, zniczy w ramach akcji "Znicz dla Rossy", drobnych kwot pieniędzy - akcja "Góra grosza" oraz karmy dla zwierząt ze schroniska.

Zbiórką rzeczy dla zwierzaków zajęła się klasa V b, a jej koordynatorami byli uczniowie Mateusz Kaleta i Janek Parszewski. Oni też razem z wychowawczynią p. Małgorzatą Bisińską-Siarą pojechali do schroniska z darami dla zwierzaków.

W II semestrze zamierzamy kontynuować tę pożyteczną akcję.

 

Szlachetna Paczka 2017

 W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Zbieraliśmy datki pieniężne, z których zostanie sfinansowana rehabilitacja chorych dzieci jednej z rodzin z terenu naszej gminy.

SU wspólnie z Wolontariatem i dyrekcją koordynowali akcję na terenie naszej placówki. Do akcji włączyli się także nauczyciele i pracownicy obsługi.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie!

 

Dzień tematyczny - mikołajkowe niespodzianki

6 grudnia szkołę odwiedził Mikołaj wraz z pomocnicami. Ubrani w tradycyjne czerwone stroje, z koszami pełnymi słodkości odwiedzali wszystkie klasy, gabinet dyrekcji, pokój nauczycielski. Rozdawali cukierki i rózgi. W ten sposób zarząd SU zadbał o sympatyczną atmosferę  w tym dniu. Zgodnie z zapowiedziami wielu uczniów założyło czerwone mikołajowe czapki. Niektórzy wykazali się ogromną pomysłowością i zaprezentowali się w pełnej świątecznej krasie.

 

Dzień tematyczny "Postacie z bajek i filmów"

17 listopada 2017 r. 

Zabawa andrzejkowa 2017

22 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się podczas zabawy andrzejkowej. Było wesoło, kolorowo, głośno i zabawnie. Zarząd SU zapewnił napoje i przekąski. Wspólne śpiewy, gry i zabawy zintegrowały starszych i młodszych uczniów.

 

Wróżby i przepowiednie andrzejkowe

29 listopada 2017 r. chętni mogli sobie powróżyć i skorzystać z andrzejkowych przepowiedni u wróżbiarek i wróżbitów naszej szkoły czyli Sandry, Darii, Mikołaja i Filipa. Bardzo chętnie z wróżenia korzystali młodsi – uczniowie klas I – III. Mieli oni okazję do wspólnej zabawy i poznania wielu tradycyjnych zabaw andrzejkowych. Podczas przerw stoliki wróżbitów oblegali starsi.

 

Święto Edukacji Narodowej

W jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Nauczyciela, składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów.

Samorząd Uczniowski

 

 

 

 Rok szkolny 2016/2017

 

"Klasa na medal"

Zarząd Samorządu Uczniowskiego wstępnie podsumował wyniki całorocznego konkursu "Klasa na medal".

Klasa VI c - najlepsza średnia ocen w szkole.

Klasa VI c - najlepsze oceny z zachowania.

Klasa VI a - zebrała najwięcej plastikowych nakrętek.

Klasa VI a - najaktywniejsza na forum szkoły.

"Dzień Dziecka"

Samorządy klasowe zadbały o sympatyczne spędzenie tego dnia na różne sposoby. Klasy IV b i V a wyszły na wspólne ognisko. Klasa IV a była w pizzerrii a klasa V b na wycieczce rowerowej w Soszynie.

 

"Polska nasz dom"

28 kwietnia odbyła się akademia z okazji 226 Rocznicy uchwalenia rocznicy 3-go Maja. Klasa VI a przygotowała patriotyczny program nawiązujący do najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Następnie odbył się II Szkolny Bieg Konstytucji. Z powodu brzydkiej pogody delegacje klas biegły z flagą Polski po terenie szkoły.

 

"Święto wiosny"

21 marca szkoła na wesoło powitała wiosnę. Klasy 0 - III spędziły ten dzień w swoim gronie na wspólnych grach i zabawach. Klasy IV - VI zorganizowały wesołe lekcje, wspólne oglądanie filmów i poczęstunek.

"Walentynki"

Tradycyjnie w naszej szkole odbyła się poczta walentynkowa. Wybrano "króla" i "królową" walentynek.

"Szlachetna Paczka"

Po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Samorządy klasowe zaangażowały się w zbiórkę datków pieniężnych dla wybranej przez szkołę rodziny. Zakupiono potrzebne rzeczy zaproponowane przez obdarowanych.

"Dyskoteka andrzejkowa"

24 listopada samorządy obydwu szkół zorganizowały wspólną dyskotekę. Doskonałą zabawę urozmaicały wróżby i konkursy.

"Dzień żywej flagi"

10 listopada z okazji święta niepodległości Samorząd Uczniowski ogłosił akcję "Dzień żywej flagi". Wszyscy uczniowie i nauczyciele założyli ubrania w kolorach naszej flagi, przypięli kotyliony lub biało-czerwone kokardki.

Każda klasa została sfotografowana i oceniona. Najlepiej zorganizowana klasa (wszyscy ubrani na biało-czerwono i mający kotyliony lub kokardki) została wyróżniona oceną wzorową z zachowania i dniem bez pytania.

Wygrały klasy IV b i VI a. Gratulujemy. Ilustracją do tej akcji niech będą przepiękne, patriotyczne zdjęcia klas wraz z nauczycielami.

"Pamiętamy o tych, którzy odeszli"

Podobnie jak w ubiegłym roku Samorząd Uczniowski zadbał o zapomniane i bezimienne groby na cmentarzu parafialnym  w Wolanowie. W piątek 28 października 2016 r. grupa uczniów klas szóstych wraz z opiekunem uprzątnęła zapomniane nagrobki i zapaliła znicze. Uczniowie zadbali również o teren wokół pomnika w Chruślicach.

Święto Edukacji Narodowej

W jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Nauczyciela, składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów.

samorząd Uczniowski

 

 

 

Rok szkolny 2015/16

 

Gdyby co dziesiąty mieszkaniec naszej planety

potrafił udzielać pierwszej  pomocy,

rocznie ocaliłoby to milion ludzi.

Mały człowiek może zostać małym ratownikiem

W I semestrze roku szkolnego 2015/2016 trzech uczniów naszej szkoły: Mikołaj Pikiewicz, Adrian Walkiewicz i Jakub Bednarek przeszli szkolenie przeprowadzone przez Pana Jacka Bielawskiego. Po ukończeniu kursu, wchodzili oni do klas 0-6 i przekazywali zdobytą wiedzę umiejętności udzielania pierwszej pomocy innym uczniom. Na końcu szkolenia każdy chętny miał okazję poćwiczyć na fantomie i manekinach.

Każdy uczestnik wie już, że udzielanie pierwszej pomocy ma swój ustalony schemat:

 1. Bezpieczeństwo osoby ratującej życie.
 2. Sprawdzanie przytomności osoby poszkodowanej.
 3. Wezwanie pomocy.
 4. Sprawdzenie oddechu:

a)     gdy jest oddech – układamy poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej,

b)    brak oddechu – wykonujemy 2 oddechy ratownicze i uciskamy 30 razy klatkę piersiową na zmianę, aż do przybycia karetki pogotowia.

Swoją wiedzą mogą teraz podzielić się z innymi.

 

„Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy.”

Dnia 12 maja 2016 roku miała miejsce dyskoteka integracyjna klas szóstych ze szkół w obrębie gminy Wolanów. Zaprosiliśmy na nią również uczniów klas 4 i 5 ze szkoły z Wolanowa.

Celem głównym dyskoteki była integracja uczniów klas szóstych, organizacja czasu wolnego, kształtowanie umiejętności odreagowania napięć poprzez taniec, rozwijanie zdolności tanecznych.

W trakcie dyskoteki uczniowie naszej szkoły przygotowali skromny poczęstunek w postaci ciasta i napojów.

Po dyskotece wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że była to jedna z najlepszych dyskotek w naszej szkole i z niecierpliwością czekają na kolejną. Naszą wspaniałą zabawę ilustrują zdjęcia.

 

Wszystkim KOBIETOM dużym i małym składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu.

Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane.

Życzy Samorząd Uczniowski

       Królową Walentynek została:         

Oliwia Zielińska

Królem Walentynek został:

Jakub Bednarek

 

 

Podsumowanie wyników konkursu "Klasa na medal"

za I semestr roku szkolnego 2015/2016

Lp.

Oceny

Zachowanie

Góra Grosza

Korki

Baterie

1.

IV b – 4,4

V a – 5,63

V a – 80,30

V a – 7303

V a

2.

IV a – 4,27

IV b – 5,43

VI a – 30,00

VI a – 5488

VI a

3.

V c – 4,25

V b – 5,25

IV a – 27,01

IV a – 4451

 

4.

V a – 4,1

V c – 5,2

V b – 26,36

VI b – 2358

 

5.

VI a – 4,0

IV a – 5,0

IV b – 23,40

IV b – 750

 

6.

V b – 3,95

VI a – 4,88

VI b – 13,40

 

 

7.

VI b – 3,88

VI b – 4,68

V c – 11,20

 

 

 

  NAJLEPSI UCZNIOWIE

ŚREDNIA OCEN:

4,75-4,99

KLASA

ŚREDNIA OCEN:

5,0 -6.0

KLASA

Sara Kucharska

Wiktoria Wochniak

Katarzyna Moskwa

Bartosz Sokołowski

Karolina Ślusarczyk

Anna Tokarska

Anna Siuda

Maciej Kępczyński

Jakub Bednarek

IV a

IV a

IV b

IV b

IV b

V a

V b

VI a

VI a

Julia Nowocień

Roksana Kostrzewa

Adrianna Chłopecka

Miłosz Pisarek

Mateusz Siara

Zuzanna Golińska

Dominik Lipiński

Wiktoria Lożyńska

Dominika Golińska

Klaudia Szary

Julia Rojek

Laura Kowalczyk

Agata Kępczyńska

Izabela Glibowska

Paulina Pączek

 Oliwia Zielińska

Wiktoria Poneta

Mikołaj Pikiewicz

Natalia Siara

IV a

IV a

IV a

IV a

IV a

IV b

IV b

IV b

V a

V a

V a

V b

V c

 V c

V c

VI a

VI a

VI a

VI b

 

Okulary dla Afryki

 1. Akcja ma zasięg ogólnopolski.
 2. Organizatorami głównymi są: Fundacja Dzieci Afryki
  i Klinika Okulus
  .
 3. Zbieramy używane okulary korekcyjne ( plusy i minusy), bez cylindrów.
 4. Zbieramy również okulary przeciwsłoneczne.
 5. Okulary powinny być czyste, nieuszkodzone, zapakowane w woreczek foliowy, niezawiązany, bez etui.
 6. Najlepiej dołączyć kartkę z opisem mocy szkieł, ale niekoniecznie.
 7. Akcja w naszej szkole potrwa do końca maja 2016r.
 8. Okulary przynosimy do pani M. Bisińskiej – Siary.
 9. Dla uczniów biorących udział w akcji przewidziane są oceny wzorowe z zachowania.

 Więcej informacji na stronie: www.okuliscidlaafryki.pl

 Opiekun Samorządu Uczniowskiego

 

Wyniki akcji "GÓRA GROSZA" 2015/16

KL. 0       -    88,52 zł      KL. I     -     B29,40 zł

KL. I C     -  10,91 zł      KL. II A  -     131,75 zł

KL. II B    -   20,71 zł      KL. II C   -    25,30 zł

KL. III A   -   23,04 zł      KL. III B   -   35,17 zł

KL. IV A   -   27,01 zł      KL. IV B   -  23,40 zł

KL. V A    -   80,30 zł      KL. V B    -   26,36 zł

KL. V C   -    11,20 zł      KL. VI A   -   30,00 zł

KL. VI B   -   13,40 zł  

Dodatkowe: 101,80 zł

RAZEM: 678,31 zł

"Pamiętamy o tych, którzy odeszli"

W ramach tej akcji Samorząd Uczniowski przeprowadził w dniach 26-30 października 2015 r. szereg działań mających na celu uczczenie pamięci naszych przodków.

 • Klasa VI a uporządkowała kilka zapomnianych grobów na cmentarzu w Wolanowie.
 • Uczniowie klas IV - VI mieszkający w Chruślicach uporządkowali teren pod pomnikiem pomordowanych jeńców na terenie byłego obozu jenieckiego.
 • Klasy młodsze zapaliły znicze pod pomnikiem poległych obrońców Ojczyzny w czasie II wojny światowej.

W Dzień Wszystkich Świętych w miejscach pamięci narodowej zapalono znicze.

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 22 października 2015 roku odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie.

Przewodniczący SU Mikołaj Pikiewicz złożył w imieniu starszych koleżanek i kolegów serdeczne życzenia pierwszakom i powitał ich w społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Pierwszoklasiści otrzymali upominek na osłodę ich ciężkiego życia uczniowskiego.

 

Dzień Edukacji Narodowej

15 października 2015r. odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę w postaci kosza owoców dla pani Dyrektor i Grona Pedagogicznego.

 

Dyskoteka

1 X 2015r. odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka.

Samorząd Uczniowski zadebiutował w roli organizatora imprezy szkolnej.

Zarząd SU wraz z opiekunem zadbali o zapewnienie zdrowej żywności dla kolegów i koleżanek.

W ofercie były:

- owoce,

- ciasto marchewkowe i śliwkowe,

- kanapki,

- napoje.

Zabawa była fantastyczna a "zdrowa żywność" dodała sił tańczącym.

 

Rok szkolny 2014/2015

Dyskoteka Integracyjna

Dnia 25 maja 2015 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka integracyjna dla klas 6 z terenu gminy i pierwszych gimnazjum. Wstęp na imprezę, która odbyła się w godzinach 16:00 do 20:00 był wolny. Zabawę prowadził DJ Dawid. Celem tego spotkania była integracja uczniów, którzy 1 września 2015 roku rozpoczną naukę w gimnazjum. Nasz wodzirej urządzał zabawy i wspólne tańce, do których dołączyli się nawet Ci, którzy nie lubią się bawić. Uczniom przybyłym na tę imprezę bardzo szybko upłynął czas. Wszyscy świetnie się bawili i w doskonałych humorach wrócili do domów. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za wsparcie w organizacji tej imprezy.

 

 Starsi czytają młodszym

        Myślą przewodnią w realizacji tego przedsięwzięcia było pragnienie rozbudzania i pielęgnowania pojawiające się chęci czytania u dzieci, a w tym potrzeby codziennego kontaktu z kulturą literacką. Od miesiąca października 2014r. do maja 2015r. w każdy dzień tygodnia odbywały się ,,spotkania czytelnicze”. Zerówkowiczom czytali uczniowie z klasy 5a, którzy sami wybierali utwory, a następnie prezentowali je maluchom. Czytanie dzieciom jest coraz bardziej potrzebne nie tylko z powodu szybkiego obniżania się poziomu czytelnictwa, lecz także alarmującego pogorszania się umiejętności językowych dzieci i młodzieży. Współczesne dzieci i nastolatki coraz mniej czytają, dlatego też mają narastające problemy z rozumieniem języka i mówieniem. Ta akcja cieszyła się zainteresowaniem wśród czytających jak i słuchających. Książki bowiem odgrywają ogromną rolę w życiu młodego człowieka.

Do zobaczenia po wakacjach…!

                                  Zuzia – dziewczynka w skórze utkanej z cierpienia.

 Świat jest lepszy, gdy tworzą go lepsi ludzie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji. Wśród uczniów z klas 4-6 zebraliśmy 1060 zł 36gr, a następnie wpłaciliśmy na konto Zuzi. Pamiętajmy, że razem mamy wielką moc. Z niecierpliwością czekamy na dzień, kiedy Zuzia przestanie cierpieć. Dzięki Wam i Waszym odruchom serca dzisiejszy dzień jest piękny.

 

SZLACHETNA PACZKA

W czasie mikołajkowo-świątecznym, w miesiącu grudniu, Samorząd Uczniowski przy ogromnym wsparciu Rady Rodziców przeprowadził szeroko zakrojoną w całej szkole akcję „Szlachetna Paczka”. Zebraliśmy 1100 złotych, za którą to sumę, zakupiliśmy produkty spożywcze i chemiczne. Wszystko to zostało przekazane 5-ciu rodzinom dzieci z naszej szkoły.

Relacje wolontariusza:

„Pomysł na „Szlachetną Paczkę” zrodził się w nas znikąd. Nagle ogarnęła nas potrzeba podarowania komuś trochę swojej dobroci. Reakcja rodzin, zwłaszcza kobiet i dzieci, bardzo mnie zaskoczyła. U niektórych na twarzach widniały łzy szczęścia i szczery uśmiech. Ścisnęło mnie za serce to jak taki mały gest może kogoś uszczęśliwić i spełnić jego marzenie na lepsze święta. To doświadczenie pokazało mi, że warto pomagać.”

                                                                                                                             - Odkison123

„Ich reakcja bardzo mnie zaskoczyła. Wiele osób płakało ze wzruszenia. Nie sądziłam, że można się tak ucieszyć z niewielkiego prezentu. Teraz wiem, że warto pomagać innym, bo uśmiech na twarzy drugiego człowieka to najpiękniejsze podziękowanie.”

                                                                                                                             - Luna

 Schronisko

W miesiącu listopadzie i w czerwcu przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę dla Schroniska w Radomiu. Cieszymy się, że tak wielu uczniów z klas 1-6 wzięło udział w naszej akcji i, że los bezdomnych i porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. W celu zachęcenia dzieci do uczestnictwa w zbiórce wykonano plakaty informujące o akcji. To przedsięwzięcie koordynowała Patrycja Kaleta, uczennica klasy 6a.

  

Dziękujemy wszystkim za okazane serce.

Jest taka jedna noc…

 Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dzicięcą, uczą kreatywności , pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń. I tak oto w pewnej szkole dnia 27.11.2014 rok uczniowie klas 5 zorganizowali dla klas 0-3 wróżby. Każdy mógł poznać swoją przyszłość, imię przyszłej sympatii, oraz dowiedzieć się co nas czeka. Ciekawe, czy przepowiedziana przyszłość przełoży się na rzeczywistość…?


 

Następnie o godz. 16:00 odbyła się długo oczekiwana zabawa andrzejkowa. Uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami mieli okazję pobawić się przy rytmach muzyki współczesnej.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego spotkania składamy serdeczne podziękowania.

Samorząd Uczniowski

 

 

 

„Witaj wiosno!”- konkurs na extra przebranie wagarowicza

21 marca 2014r. z okazji pierwszego dnia wiosny samorząd uczniowski zorganizował konkurs na „Extra przebranie wagarowicza”. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: indywidualnej – najoryginalniej przebrany uczeń i grupowej – najciekawiej przebrana klasa.

W kategorii indywidualnej zwycięzcą został Mateusz Gutkowski - uczeń klasy Va, drugie miejsce przypadło Cezaremu Kozyrze, a trzecie Mateuszowi Majowi, obydwaj uczniowie uczęszczają do klasy VIa.

W kategorii grupowej zwycięzcą okazała się klasa VIa, drugie miejsce przypadło  klasie Va, a trzecie IVa.

Nagrody i dyplomy podczas apelu wręczyła pani wicedyrektor Bogusława Marszałek.


 

    Regulamin konkursu:

 Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski działający przy ZSO – PSP w Wolanowie.

 1. Celem konkursu jest:
 • rozwijanie inwencji twórczej uczniów
 • zacieśnianie więzi społecznych
 • zachęcanie do pozytywnej rywalizacji
 1. Uczestnicy:

- uczniowie klas 4-6 ZSO- Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie.

      4.  Konkurs odbędzie się 21 marca 2014r. na 2 i 3 lekcyjnej. W tym czasie komisja odwiedzi poszczególne klasy i dokona oceny, a następnie wyboru zwycięzców konkursu. Wyniki ogłoszone zostaną na apelu, który odbędzie się tego samego dnia.

      5.  Zasady konkursu:

           Konkurs rozegrany zostanie w dwóch kategoriach:

          - indywidualnej – najoryginalniej przebrany uczeń

          - grupowej – najciekawiej przebrana klasa

           Ocenie podlega:

           - pomysł kostiumu

           - staranność jego wykonania

           - poczucie humoru

           - ogólne wrażenie

           - w przypadku klasy – zaangażowanie wszystkich uczniów

      6.  W kategorii indywidualnej komisja przyzna 3 miejsca. Laureaci I, II i III miejsca w tej kategorii otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe oraz punkty dla swojej klasy na konto konkursu „Super Klasa. Zwycięskie trzy klasy otrzymają dyplomy na ręce wychowawców i również punkty na „Super Klasę”

 

Zapraszamy do zabawy!!!

 

 

NIEWAŻNE, GDZIE SPĘDZASZ FERIE, SĄ ZASADY, O KTÓRYCH ZAWSZE NALEŻY PAMIĘTAĆ:

 • Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz
 • Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu – to może skusić potencjalnego złodzieja
 • Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im
 • Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze
 • Nikomu nie podawaj swojego adresu zamieszkania, nazwiska, nr telefonu
 • Jeśli ktoś próbuje Cię skrzywdzić, wołaj głośno o pomoc
 • Jeśli ktoś krzywdzi Twojego kolegę, reaguj natychmiast i zawołaj osobę dorosłą

BEZPIECZEŃSTWO NA ULICY I PODWÓRKU

 • kiedy spadnie śnieg - poruszaj się ostrożnie po chodnikach i drogach: nie ślizgaj się, nie popychaj kolegów
 • informuj rodziców lub opiekunów dokąd idziesz i o której wrócisz
 • idąc w pobliżu drogi zachowaj szczególną ostrożność – długość hamowania pojazdów zimą jest znacznie dłuższa wskutek śliskiej nawierzchni
 • nie baw się w odosobnionych miejscach – jeśli będziesz potrzebował pomocy, nikt Cię nie usłyszy
 • nie wsiadaj do obcych samochodów, nie rozmawiaj z obcymi i nie ulegaj żadnym namowom obcych
 • nie przyjmuj od nieznajomych żadnych przedmiotów na przechowanie – mogą pochodzić z kradzieży
 • przed wyjściem ustal z rodzicami obszar, na jakim możesz się bawić
 • jeśli chcesz pójść do kolegi, zapytaj wcześniej o zgodę opiekuna

BEZPIECZEŃSTWO NA ŚNIEGU I LODZIE

 • do zjeżdżania na sankach wybieraj miejsca oddalone od ruchu samochodowego
 • nigdy nie zjeżdżaj sankami leżąc na nich
 • nie stój blisko zjeżdżających saneczkarzy i nie zastawiaj ścieżki zjazdu
 • teren do zjazdu należy oczyścić z krzaków, kamieni i nierówności
 • upewnij się, że Twoje sanki nie mają połamanych szczebli bądź wystających śrub. Jeśli mają, koniecznie poproś opiekuna o naprawę
 • nie doczepiaj sanek do samochodu
 • ślizgaj się na placach przeznaczonych na ślizgawki i lodowiska, unikaj zamarzniętych stawów, jezior, gdyż lód może być niewystarczająco wytrzymały, co grozi bardzo poważnym wypadkiem
 • przebywając na lodowisku nie należy trzymać rąk w kieszeni
 • nie rzucaj śnieżkami w samochody i zwierzęta
 • nie rzucaj śnieżkami, gdy znajduje się w nich jakiś ciężki bądź niebezpieczny przedmiot (np. kamień)

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

w trakcie zimowego wypoczynku rodzice mogą pozwolić Ci na większą swobodę czasową w korzystaniu z Internetu. Surfowanie w sieci to świetna zabawa, pamiętaj jednak, że i tam może czekać na Ciebie niebezpieczeństwo:

 • zamieszczane w Internecie informacje są publiczne, każdy może je zobaczyć i wykorzystać, dlatego nie podawaj swoich danych, nie dziel się prywatnymi informacjami
 • nigdy nie zamieszczaj lub nie wysyłaj czegokolwiek, co może posłużyć do zlokalizowania Ciebie lub innej osoby (na przykład imienia i nazwiska, adresu email, czy też adresu domowego lub numeru telefonu)
 • zachowaj dystans - nie organizuj spotkań z przypadkowymi osobami poznanymi w sieci
 • bądź szczery – nie podawaj się za kogoś, kim nie jesteś; bądź uprzejmy, ale nie wdawaj się w dyskusję z natrętnymi osobami

BEZPIECZNE ZIMOWISKO

Wyjazd z kolegami na obóz to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości i świetnej zabawy. By te wspomnienia miały swój urok zadbaj o to, by nic złego nie przydarzyło Ci się w trakcie zimowiska:

 • ustal z rodzicami godzinę, o której będą do Ciebie dzwonić każdego dnia bądź Ty do Nich
 • zawsze uważnie słuchaj poleceń opiekunów
 • nie oddalaj się od grupy podczas wycieczek
 • nie noś przy sobie wartościowych rzeczy – komórki, pieniędzy, MP3…

 

WALENTYNKOWY APEL

14 lutego 2014 roku odbył się apel z okazji Dnia Świętego Walentego, podczas którego zostały ogłoszone wyniki poczty walentynkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Pani wicedyrektor Małgorzata Chrzanowska wręczyła upominki dla dziewczyny i chłopca, którzy otrzymali najwięcej kartek, byli to Natalia Ługowska z kl. Vb i Kacper Korba z kl. IVb.

Wręczone zostały także nagrody dla najlepszych dyskotekowych tancerek Izabeli Kobiery z kl. 6a i Darii Oparcik z kl. 5a oraz tancerzy Michała Gadaszewskiego i Dawida Korby z kl. 6b.

Korzystając z okazji Pani wicedyrektor życzyła wszystkim uczniom udanego i bezpiecznego wypoczynku podczas ferii.

 

 

Samorząd Uczniowski informuje, że 3 lutego 2014r. rusza

„POCZTA WALENTYNKOWA” !!!!!

Walentynki dla swoich sympatii będzie można wrzucać do skrzynki w sali 42. Bardzo prosimy na kartkach napisać dla kogo jest kartka (imię nazwisko

i klasa).  Poczta  trwa od 3 do 12 lutego.

Kartki walentynkowe będą rozdawane 14 lutego w dzień Świętego Walentego.

Dziewczyna i chłopiec, która zbierze najwięcej walentynek dostanie mały upominek.

 

Andrzejki

29 listopada 2013 roku Samorząd Uczniowski zorganizował „Salon Wróżb Andrzejkowych”.


Uczniowie klas 4-6 mogli powróżyć swoją przyszłość na stoisku przy sali 48 podczas przerw, natomiast młodszych kolegów i koleżanki z klas 1-3 wróżbici odwiedzali w ich salach. Na szczęście większość mogła liczyć na przychylność losu i była zadowolona z tego co przyniesie przyszłośćWink

 

Dyskoteka

W I semestrze roku szkolnego 2013/14 Samorząd Uczniowski  Szkoły Podstawowej w Wolanowie zorganizował dwie dyskoteki szkolne. Pierwsza odbyła się z okazji Dnia Chłopaka, druga z okazji Andrzejek. Uczniowie klas 4 - 6 świetnie się bawili w rytm najnowszych hitów polskiej i zagranicznej piosenki. Podczas każdej dyskoteki uczestnicy zabawy głosowali na „Najlepszego Tancerza i Tancerkę”. Zwycięzcami podczas pierwszej dyskoteki byli Sylwia Kobiera z kl. 6a i Michał Gadaszewski z kl. 6b, a podczas drugiej Daria Oparcik z kl. 5a i Dawid Korba z kl. 6b. Serdecznie gratulujemySmile

 

Konkurs na najciekawszy wystrój sali - informacja

Samorząd Uczniowski w okresie Świąt Bożego Narodzenia przeprowadził konkurs na „Najciekawszy świąteczny wystrój sal”. Uczniowie klas 4-6 dołożyli wszelkich starań, żeby w ich salach czuć było atmosferę świąteczną. 18 grudnia 2013r. jury konkursowe w składzie p. Małgorzata Chrzanowska p. Bogusława Marszałek, p. Lidia Gomuła i p. Marta Stępień oceniło pracownie szkolne. Każdy członek komisji oceniającej miał do przyznania 5, 3 i 1 punkt. Po zliczeniu punktów I miejsce ex aequo przyznano sali 42, którą opiekuje się p. Beata Stanik z klasą Va i sali 31, którą opiekuje się p. Dorota Nowakowska z klasą VIb. III miejsce przypadło sali 62 czyli klasie 6a i p. Agnieszce Paździor. Zwycięskie trzy klasy otrzymały punkty na konto konkursu na Super Klasę.

 

AKCJA EKOSZKOŁA

Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w Akcji Ekoszkoły, której celem jest zbiórka niepotrzebnych już użytkownikom telefonów komórkowych i przekazanie ich do recyklingu. Postarajmy się zebrać jak największą liczbę telefonów.

W zamian za nie szkoły w zależności od potrzeb otrzymają sprzęt sportowy, pomoce edukacyjne lub środki pieniężne, które mogą przeznaczyć na własne potrzeby lub przekazać na cele dobroczynne.

W ramach Akcji organizator przekaże nam materiały informacyjne na temat zmian w środowisku naturalnym powodowanych szkodliwą działalnością człowieka. Pozwolą one w przystępny sposób uświadomić nam skutki nieodpowiedzialnego gospodarowania sprzętem elektronicznym oraz przedstawią możliwości jej ponownego, zgodnego z przeznaczeniem wykorzystania.

Akcja Ekoszkoła pomaga uczniom zrozumieć, że ich działania w domu, szkole i w konsekwencji w ich późniejszym życiu mają realny wpływ na środowisko w jakim żyją.

 Przypominamy również o zbiórce zużytych płyt CD/DVD, zużytych baterii oraz korków.

 

Z góry dziękujemy za włączenie się do akcji!!!

 

KONKURS na LOGO Samorządu Uczniowskiego

 

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs

na najlepszy projekt

LOGO Samorządu Uczniowskiego.          W konkursie przyjmujemy prace przygotowane w dowolnym programie graficznym na płytach CD-ROM oraz jednocześnie wydrukowane na kartkach formatu nie mniejszego niż A4. Logo należy zapisać w rozszerzeniu: gif, jpeg, png lub bmp. Każdy uczestnik zgłasza jeden projekt Logo SU.


         Tematyka pracy powinna być bezpośrednio związana z Samorządem Uczniowskim, działającym przy ZSO-PSP, lub też jego działalnością.

 

         Zwycięski projekt LOGO SU zostanie wykorzystany jako oficjalne logo Samorządu Uczniowskiego. Autor zwycięskiego projektu, otrzyma dyplom oraz nagrodę niespodziankę.

 

         Projekty prosimy przynosić do 31 stycznia 2014 roku i przekazywać je opiekunowi Samorządu Uczniowskiego.

 

         Więcej informacji możecie znaleźć w regulaminie konkursu.

 

ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE !!!

 

 

Saturday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.