Aktualności

Drukuj

 

Szkoła pamięta...

 

W piątek 5 listopada 2021 roku Samorząd Uczniowski podsumował akcję ogłoszoną przed Świętem Zmarłych, której celem było uczczenie pamięci zmarłych uczniów, pracowników oświaty oraz żołnierzy polskich.
Akcja polegała na zbiórce zniczy w szkole, wyjściu dużej delegacji SU na cmentarz parafialny w Wolanowie i wspólnym, uroczystym zapaleniu zniczy na grobach zmarłych uczniów, nauczycieli, obrońców naszej Ojczyzny a także na zapomnianych i opuszczonych mogiłach. W zbiórce wzięło udział 23 uczniów, którzy podarowali nam 77 zniczy. Wszystkie zostały zapalone na grobach naszych zmarłych. Delegację SU stanowili uczniowie klasy 8b i 8c oraz trzy uczennice z klasy 6b.
Naszym przewodnikiem był ksiądz Mariusz Chamerski, któremu bardzo dziękujemy za oprowadzenie i przekazanie informacji o najstarszych pomnikach i zabytkowych nagrobkach wolanowskiego cmentarza.

 

 

Spotkanie z dyrekcją szkoły

 

Jednym z zadań SU jest reprezentowanie całej społeczności uczniowskiej oraz systematyczne kontakty z dyrekcją szkoły. Aby jak najlepiej wywiązać się z tych powinności Zarząd SU zorganizował pierwsze w tym roku spotkanie wszystkich przewodniczących klas IV - VIII i opiekunek SU z dyrektorem naszej szkoły, panem Zbigniewem Sarnatem. Spotkanie odbyło się w środę 27 października w sali nr 16.
Przy pięknie nakrytym stole, z przygotowanym słodkim poczęstunkiem szybko nawiązała się swobodna rozmowa. Przewodniczący zaprezentowali się świetnie. Opowiedzieli o swoich klasach, przedstawili zainteresowania, zdolności i pasje swoje i swoich kolegów. Jednym z ważniejszych dla uczniów punktów spotkania było zadawanie pytań panu dyrektorowi. Pytania dotyczyły zainteresowań, planów i dokonań a także wspomnień z czasów szkolnych. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. Przewodnicząca SU już planuje następne w grudniu.

 

 

Szkolny Dzień Gier Planszowych

 Październik to jesienny miesiąc pluchy, braku słońca, często ponurych wieczorów, ale też idealny czas, by w gronie bliskich pochylić się nad „planszówką”. Dlatego w tym miesiącu przypadają obchody Dnia Gier Planszowych. Fanów scrabbli, szachów, memory czy grzybobrania nie brakuje również w naszej szkole. Ponieważ zabawa ta stymuluje pracę mózgu, doskonali pamięć i umiejętności poznawcze, obniża stres, Samorząd Uczniowski zorganizował w dniu 28 X 2021 roku Szkolny Dzień Gier Planszowych. Nie brakowało chętnych do rywalizacji w miłej atmosferze, której sprzyjała płynąca ze szkolnych głośników muzyka przygotowana przez p. Konrada Gałkę. Uczniowie klas I-VIII rywalizowali, współpracowali, ćwiczyli własną cierpliwość i kreatywność. Pozytywne skutki gier planszowych nie sposób przecenić, więc na pewno tę zabawę powtórzymy….

 

 Opiekunki SU

 

 Dzień Nauczyciela

W środę 13 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej, zwane potocznie Dniem Nauczyciela. W tym roku Samorząd Uczniowski obdarował dyrekcję, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły słodkimi upominkami. Były oczywiście kwiaty, życzenia od samorządów klasowych dla swoich wychowawców i wszystkich nauczycieli uczących w ich klasach.

Samorząd Uczniowski jeszcze raz składa serdeczne życzenia wszystkim pracującym w PSP w Wolanowie zdrowia, sukcesów
w pracy zawodowej, radości w życiu osobistym i tylko pogodnych i pozytywnych dni.

 

Wybory Rady i Opiekunów Samorządu Uczniowskiego

10 września 2021 roku odbyły się w naszej szkole wybory Rady i Opiekunów Samorządu Uczniowskiego na rok szk. 2021/2022. Uczniowie klas IV-VIII głosowali na jednego z dwunastu kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego i jednego nauczyciela spośród nauczycieli uczących w  klasach starszych.
Uczniowska Komisja Wyborcza w składzie: Paulina Frąk (klasa VIII c), Zuzanna Woźniak (klasa VIII b), Antoni Pieczeniak (klasa VIII a) przeprowadziła głosowanie, policzyła głosy (łącznie oddano 180 ważnych głosów) i wyłoniła sześcioro uczniów z najwyższą liczbą głosów. Weszli oni w skład nowej Rady Samorządu Uczniowskiego i objęli następujące funkcje:

 

Przewodnicząca: Milena Sławińska (klasa VIII c)
Wiceprzewodniczący: Łukasz Sadowski (klasa VIII a)
Skarbnik: Julia Siwak (klasa VIII c)
Sekretarz: Katarzyna Łęcka (klasa VIII a)
Członkowie: Gabriela Borkowska (klasa VII b)
Łukasz Pisarek (klasa VI a)

W wyniku głosowania na Opiekunów Samorządu Uczniowskiego komisja wyłoniła trzech nauczycieli z najwyższą liczbą głosów. Są to panie:

Małgorzata Bisińska-Siara
Dorota Bujak
Agnieszka Wlazło.

Wszystkim gratulujemy i życzymy samych sukcesów w działalności na rzecz naszej szkoły!     

                                                                                                             Samorząd Uczniowski

Kolorowy Dzień Dziecka

 

 

1 czerwca  Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Kolorowy dzień”. Samorządy klas  4- 8 losowały wcześniej kolory lub wzory  i w tym dniu zespoły klasowe razem z wychowawcami prezentowały wybrane barwy lub wzory ( paski, kwiatki, kropki).
Było naprawdę kolorowo i wesoło.
  Komisja oceniająca przyznała punkty za zaangażowanie uczniów i ogólny wygląd klasy. Wszyscy uczniowie wyróżnionych klas otrzymują dodatnie punkty z zachowania.
Oto wyniki:

 

I miejsce: kolor czerwony, klasa IV a
II miejsce: kolor granatowy, klasa VI b
III miejsce: kolor zielony, klasa IV b, kolor niebieski, klasa VI a

 

Wyróżnienia: kolor różowy, klasa V b, kolor biały, klasa VII b, kolor żółty, klasa VII a, wzór w paski, klasa V c

 

I miejsce – 20 p.
II miejsce – 15 p.
III miejsce – 10 p.
Wyróżnienie – 5 p.

 

 

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II              

W związku z przypadającym w dniu 18 maja 2021 roku w naszej szkole  Dniem Patrona, Samorząd Uczniowski organizuje akcję „Promyki Dobra”.  

  • Akcja będzie polegała na czynieniu dobrych uczynków dla ludzi i  swojego otoczenia, np.: pomoc potrzebującym osobom  w codziennych czynnościach, opieka nad zwierzętami, sprzątanie najbliższego otoczenia (lasu, ulicy),segregowanie śmieci, uporządkowanie  miejsc pamięci narodowej lub opuszczonej mogiły itp.
  • Czas trwania: 5 – 13 maja 2021 r.
  • Dokumentacja: zrobienie zdjęć  i przesłanie na adres mailowy opiekunów Samorządu Uczniowskiego,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Wydrukowane zdjęcia będą umieszczone na tablicach w szkole i na stronie internetowej.
  • Udział w akcji będzie nagrodzony dodatnimi punktami z zachowania.

 Organizatorzy: Opiekunki i Zarząd SU ( Milena Sławińska, Katarzyna Wojcieszak, Katarzyna Łęcka, Łukasz Sadowski, Igor Gocel)

 

               BĄDŹCIE AKTYWNI I DOBRZY DLA INNYCH!

 

   ”Biało-czerwone” warsztaty plastyczne

2 Maja uroczyście obchodzimy w naszym kraju Święto Flagi. To jeden z trzech symboli narodowych obok godła i hymnu. Z tej też okazji Samorząd Uczniowski przeprowadził warsztaty plastyczne dla uczniów zerówek. Pod okiem starszych kolegów dzieci przygotowały piękne biało-czerwone prace: serca z hasłami „Kocham Polskę”, „Polska – moja Ojczyzna”,  „Jestem Polakiem” oraz kwiaty i flagi. Prace wykonane przez uczestników naszych warsztatów ozdobiły szkolne tablice i korytarze.