Oddział przedszkolny

Utworzono: poniedziałek, 06 maj 2019

„Śniadanie daje moc”

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę na zabawę. Dlatego też 04.11 i 09.11 uczniowie klas 0 wzięli udział w zajęciach kulinarnych ”Robimy zdrowe i kolorowe kanapki”.
Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się, jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków. Po wskazówkach o higienie oraz bezpieczeństwie posługiwania się nożem uczniowie zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem i układały na nim wybrane przez siebie produkty. Następnie odbyła się degustacja kanapek, a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie.
Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków.
Zajęcia praktyczne z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomość dzieci i rodziców, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Ahoj! „Śniadanie daje moc”!

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 7 listopada dzieci z klasy 0 a i 0b wraz z Biblioteką szkolną i aktywem bibliotecznym celebrowały dzień Postaci z Bajek.
Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć, jak ważne są bajki i, że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Podczas wizyty p. Moniki Gibały wraz z uczennicami dzieci mogły wysłuchać fragmentu bajki pt. „Kopciuszek” oraz rozwiązując zagadki wykazać się znajomością bajek
i baśni. Dzieci wcieli się w Kopciuszka wykonującego zadanie zlecone przez złą macochę. Ponadto kolorowały maski przedstawiające postaci z bajek.
To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele wrażeń. Był to dzień pełen wrażeń.

Monika Gibała

„Baśnie Pana Andersena”

„Chcemy baśni, chcemy bajek.
Świat się od nich mądry staje.
Każde dziecko o tym wie i dlatego czytać chce.”

3 listopada uczniowie naszej szkoły – klasy Oa i Ob wraz ze swoimi wychowawczyniami Roksaną Bilke i Ewą Kijas oraz p. Moniką Gibałą pojechali na wycieczkę do Radomia na spektakl przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji pt. „Baśnie Pana Andersena”.
Spektakl był nowoczesnym wejściem w świat ulubionych przez dzieci Baśni Andersena. Nasi zerówkowicze wraz z aktorami przeniosły się w magiczny świat baśni. Poprzez wspólny śpiew aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym. Było to dla nich niezapomniane przeżycie.

„Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”

„Wszyscy swoje święto mają
Tańczą, skaczą i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają
i też swoje święto mają”.

Dnia 20 września 2022r. uczniowie z oddziałów „Oa” i „Ob” wspólnie ze swoimi wychowawczyniami p. Roksaną Bilkę i p. Ewą Kijas obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Coroczne obchody tego święta w naszej społeczności mają na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.
Klasa „Oa” uczestniczyła w seansie filmowym „Sekretne życie zwierzaków domowych”, zaś dzieci z oddziału „Ob” wykonały smaczną i zdrową sałatkę owocową. W tym dniu nie zabrakło wspólnych zabaw oraz uśmiechów na twarzach dzieci.

Ewa Kijas

Ogólnopolski projekt edukacyjny "EKO LUDEK"

rok szkolny 2022-2023

W roku szkolnym 2022/2023 klasy „0a” i „Ob” biorą udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "EKO LUDEK", którego celem jest:

• przekazywanie dzieciom podstawowych wiadomości o ekosystemach i zjawiskach przyrodniczych znajdujących się w najbliższym środowisku,
  • kształtowanie poczucia odpowiedzialności za wszelkie zmiany w środowisku, których sprawcą jest człowiek,
  • zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami i zadaniami ochrony roślin i zwierząt,
  • przyzwyczajanie do oszczędzania bogactw ziemi, wyrabianie przekonania, że surowce naturalne trzeba oszczędzać, zbierać surowce wtórne,
  • przyzwyczajanie dzieci do ładu i porządku w swoim najbliższym środowisku,
  • kształtowanie wrażliwości estetycznej (ład, porządek w najbliższym otoczeniu),
  • stworzenie sytuacji do bezpośredniego obcowania z przyrodą i dokonywania obserwacji zjawisk przyrodniczych występujących w różnych porach roku,
  • kształtowanie postaw twórczych w kontaktach z przyrodą,
  • rozwijanie u dzieci wrażliwości na piękno przyrody.

Wielkanoc

Prace uczniów