Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 17 marca 2018 roku w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni Letnisko odbyły się Eliminacje Powiatowe 41 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.
Do konkursu przystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Naszą szkołę reprezentowali finaliści lokalnych eliminacji Piotr Sobczak i Patryk Pucuła ( III D gimnazjum). Do finału zakwalifikował się Patryk Pucuła, który ostatecznie zajął II miejsce.
Finaliści konkursu otrzymali puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy!

III MIEJSCE DLA „TEATRU Z KLASĄ”

Klasa II B pod kierunkiem p. Anny Kosiec i p. Jolanty Węglickiej

W I MŁODZIEŻOWYM PRZEGLĄDZIE TEATRALNYM 2017 W RADOMIU

zorganizowanym przez PSP Integracyjną nr 14

Sukces Mikołaja Pikiewicza, ucznia klasy 1d PG

24. kwietnia 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Słowackiego 17 w Radomiu odbył się finał Regionalnego Konkursu Czytelniczego dla gimnazjów „ Czytanie jest podróżą”. Jego organizatorem jest Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Wzięło w nim  udział 2 przedstawicieli PG w Wolanowie: Mikołaj Pikiewicz i Nikodem Czubak z klasy 1d. Obaj chłopcy przygotowali pod kierunkiem p. Agnieszki  Wlazło ustne prezentacje w kategorii lektur fantastycznych. Jury, które oceniało treść, kompozycję, język oraz wyraz artystyczny wystąpień, doceniło zwłaszcza pokaz Mikołaja Pikiewicza i przyznało mu III miejsce. Gratulujemy!

Sukces ucznia PG w Wolanowie

W dniu 1 czerwca 2016 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny  „Bezpieczni na drodze”. Organizatorem konkursu, w ramach Forum Profilaktyki i promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym” było Starostwo Powiatowe w Radomiu wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu.
Celem konkursu było propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, popularyzacja działań twórczych i wyłonienie najbardziej oryginalnych prac plastycznych
Podczas festynu w Radomiu zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym. Komisja na czele z przewodniczącym wicestarostą Leszkiem Margasem wybrała po trzy najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych.
Wśród grupy gimnazjalnej pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły – Szymon Mężyk z klasy I B.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Matematyczny sukces Darii Oparcik uczennicy klasy ID

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces uczennic z klasy integracyjnej na konkursie ,,Włącz integrację” organizowanym przez X Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Radomiu

Uczennice klasy integracyjnej 3e: Aleksandra Górnik, Agata Kaźmierczak i Katarzyna Gac wzięły udział w konkursie ,,Włącz integrację” organizowanym przez X  Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Radomiu i Urząd Miejski w Radomiu. W pierwszym etapie rywalizacji uczestniczki wykonały pracę plastyczną pod kierunkiem p. Anny Kosiec. Etap finałowy odbył się w dniu 19 maja 2016 r. podczas Radomskich Dni Godności organizowanych prze Urząd Miejski w Radomiu.  Uczennice pod kierunkiem p. Moniki Gibały przygotowały się do udziału quizie dotyczącym integracji i niepełnosprawności.  Zespół reprezentujący nasze gimnazjum znalazł się wśród laureatów tego konkursu. Uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Notatkę opracowała: Monika Gibała

Konkurs Plastyczny "Tradycyjna Palma Wielkanocna"

organizowany przez Muzeum Wsi Radomskiej

Nagroda:

Weronika Bieniek Kl.III B

pod kierunkiem p. Anny Kosiec

V Regionalny Konkurs Plastyczny inspirowany twórczością Bolesława Leśmiana

Organizatorzy konkursu: Dom Kultury w Iłży, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Iłżeckiej, Mazowieckie Kuratorium Oświaty - Delegatura w Radomiu.

III miejsce - Aleksandra Pisarek kl.III B

Wyróżnienie - Magdalena Rogozińska kl.III B

pod kierunkiem p. Anny Kosiec

Przegląd Małych Form Teatralnych

Wyróżnienie - "Teatr z klasą" z ZSO - PG w Wolanowie za przedstawienie "Łąka"

pod kierunkiem: p. J Węglickiej, p. J. Laskowskiej i p. A. Kosiec

Sunday the 28th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.