WARSZTATY TEATRALNE Z PANIĄ MAGDALENĄ GLAPIŃSKĄ

W ramach Mazowieckiego Funduszu Teatralnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie odbywały się warsztaty teatralne ,które zostały poprowadzone przez opiekunkę artystyczna naszej grupy teatralnej z ramienia Mazowieckiego Instytutu Kultury – PANIĄ MAGDALENĘ GLAPIŃSKĄ.
Opiekunka Artystyczna „Teatru z Klasą” to  aktorka teatralna i filmowa, znana z takich filmów i seriali, jak „Barwy Szczęścia”, „M jak Miłość”,  „Ojciec Mateusz”, ”Plebania, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej”, „Kasia i Tomek”, „Klan” i wielu innych.
To również wybitna pedagożka  - twórczyni Pracowni Teatralnej  dla dzieci i młodzieży, w której podejmowane aktywności oparte są na pedagogice teatru, dramie i kreatywnym myśleniu.

Artystka wychowuje młodych ludzi poprzez teatr, zaraża pasją do aktorstwa, rozwija talenty.
Warsztaty w naszej szkole z grupą teatralną odbyły się w tym roku szkolnym trzykrotnie: 24.09.22.10 i 26.11.2021 r.
W dniu 10.12 2021 r., planowane są jeszcze zajęcia podsumowujące działania, w formie próby generalnej.
W czasie zajęć niezwykle ważne są: wzajemny szacunek, rozwój i radość tworzenia projektów teatralnych. Metody pracy wykształcone przez p. Magdalenę wpływają na kształtowanie charakteru młodych ludzi w konsekwentnym w dążeniu do celu, samoświadomości, wrażliwości, ciekawości świata i inteligencji.
W ramach zajęć teatralnych przygotowywany jest spektakl pt. „Ptasie radio”, w oparciu o wiersz Juliana Tuwima. Prezentacja spektaklu planowana jest na  11.12.2021 r., w ramach przeglądu teatrów amatorskich na Gali Finałowej Mazowieckiego Funduszu Teatralnego w Warszawie.
Grupę Teatralną pod nazwą TEATR Z KLASĄ tworzy w 2021 roku 8 dziewczynek z klasy 4a: Izabela Adamczyk, Łucja Augustyniak, Agata Jasińska, Lena Kalita, Maja Korgul, Julia Lożyńska, Maja Markowska, Hanna Popis.
Opiekę nad zespołem teatralnym sprawuje p. Anna Kosiec, która również organizuje i prowadzi z tą grupą koło teatralne.

opracowała: Anna Kosiec

Tuesday the 23rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.