WARSZTATY TEATRALNE PRZEDPREMIEROWE

Drukuj

W dniu 10 grudnia 2021 odbyły warsztaty, czwarte, ostatnie z cyklu w ramach Mazowieckiego Funduszu Teatralnego. Opiekun artystyczny grupy – Pani Magdalena Glapińska miała możliwość obejrzeć i podsumować dotychczasowe efekty pracy grupy teatralnej, udzielała wskazówek, jak dopracować poszczególne sceny, wydobyć charakter granych postaci, dokonywała ostatnich szlifów reżyserskich. Dokonano ostatnich szlifów reżyserskich, odbyły się próby wieńczące realizowany od projekt.


Prezentacja przedstawienia przygotowanego na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt. „Ptasie radio” odbędzie się w dniu 11 grudnia 2021r. na deskach teatralnych Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie.
Młode aktorki z zespołu TEATRU Z KLASĄ będą miały możliwość po raz pierwszy zagrać na prawdziwej scenie, poczuć emocje towarzyszące występom aktorskim.
Dziewczynki pracowały nad pierwszym swoim spektaklem w terminie wrzesień -grudzień, a w czasie prezentacji, pokonując tremę, zaprezentują efekty wypracowane  podczas warsztatów i zajęć koła teatralnego.
Udział w warsztatach teatralnych pod kierunkiem wybitnej aktorki i pedagoga teatru na pewno będzie miał istotny wpływ na rozwój osobowości i zainteresowań uczestniczek, rozwijanie ich talentów aktorskich, ale również rozwijanie pasji oraz umiejętności pracy w zespole.
Spotkania dziewczynek z Panią Magdą to była czysta radość tworzenia projektów teatralnych.
Ze środków Mazowieckiego Funduszu Teatralnego zostały zakupione stroje i rekwizyty do przedstawienia, materiały do wykonania scenografii, opłacony przejazd na trasie Wolanów- Warszawa-Wolanów oraz zakupione bilety do Teatru w Radomiu dla uczestniczek projektu.

 Opracowała Anna Kosiec

Friday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.