GALA MAZOWIECKIEGO FUNDUSZU TEATRALNEGO W MAZOWIECKIM INSTYTUCIE KULTURY W WARSZAWIE

W dniu 11 grudnia 2021 r. w Warszawie odbyła się Gala Mazowieckiego Funduszu Teatralnego.
Wydarzenie to było podsumowaniem dwóch lat pracy instruktorów i prowadzonych przez nich grup teatralnych w ramach projektu „Mazowiecki Fundusz Teatralny- Mój Teatr”.
Wzięło w niej udział 12 zespołów teatralnych wraz z opiekunami.
Grupy teatralne zaprezentowały krótkie spektakle, a instruktorzy wykonali pięć etiud scenicznych, które powstały pod okiem wykładowców: Magdaleny Warzechy, Sławomira Krawczyńskiego, Jerzego Łazewskiego, Bartłomieja Ostapczuka i Marka Ravskiego.
Zespół teatralny z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie, w składzie: Izabela Adamczyk, Łucja Augustyniak, Agata Jasińska, Lena Kalita, Maja Korgul, Julia Lożyńska, Maja Markowska, Hanna Popis wystawił przedstawienie przygotowane na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt. ”Ptasie radio”, wyreżyserowane w ciekawy i niebanalny sposób. Opiekunem Artystycznym grupy była wybitna aktorka Pani Magdalena Glapińska. Grupę teatralną prowadzi p. Anna Kosiec.

Ogromne podziękowania dla Dziewczynek z klasy 4a, które tworzą TEATR Z KLASĄ za chęć i radość tworzenia, niebanalne przedstawienie i niezwykłą kreatywność, dla Rodziców za zaangażowanie, pomoc, wsparcie oraz za dokumentację fotograficzną i filmową wydarzenia, dla Pani Magdy Glapińskiej za wspieranie naszych działań, świetne pomysły, doskonały warsztat aktorski, reżyserię i choreografię, dla Dyrekcji Szkoły za wsparcie działań TEATRU Z KLASĄ oraz dla koordynatorów Mazowieckiego Funduszu Teatralnego za organizację warsztatów dla dzieci i instruktorów, wsparcie merytoryczne i finansowe projektu oraz rozwijanie horyzontów i możliwość współuczestniczenia w szeroko pojętej kulturze.

Anna Kosiec

Thursday the 25th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.