WYCIECZKA DO TEATRU POWSZECHNEGO W RADOMIU NA SPEKTAKL „TAJEMNICZY OGRÓD

Drukuj

W dniu 16.11..2022 r. odbyła się wycieczka do Teatru Powszechnego w Radomiu na spektakl „Tajemniczy ogród”.
W wycieczce wzięło udział 83 uczniów z PSP w Wolanowie z  klas 4a, 4b, 4c 5a, 5b, pod opieką nauczycieli: Anny Kosiec, Marty Stępień, Magdaleny Zarębskiej, Beaty Czerwińskiej i Ryszarda Kośca.
Przedstawienie zostało wyreżyserowane na podstawie powieści autorstwa Frances Hodgson Burnett pt. „Tajemniczy ogród, która również jest lekturą w szkole podstawowej. Opowiada historię trojga dzieci z zupełnie różnych światów: samolubnej i rozkapryszonej Mary Lennox, ubogiego i kochającego przyrodę Dicka oraz chorowitego i nieszczęśliwego Colina. Tytułowy ogród odmienia życie bohaterów powieści: Mary zmienia się w pełną radości, energii i wrażliwą dziewczynkę, a Colin zaczyna wierzyć, że będzie żył i odzyskuje zdrowie.
„Tajemniczy ogród” to opowieść o znaczeniu przyjaźni i miłości w życiu każdego dziecka.
Spektakl, który obejrzeliśmy w teatrze radomskim był barwnym i mądrym widowiskiem muzycznym, urzekającym urodą plastyczną, świetnym aktorstwem i pięknymi piosenkami.
Niezwykłe przedstawienie zauroczyło odbiorców, co uwidoczniło się w ich żywiołowych i pełnych energii reakcjach. Po spektaklu odbyło się spotkanie z grającymi w nim aktorami, z mnóstwem pytań ze strony odbiorców i ciekawymi opowieściami aktorów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana, a kultura wysoka jest dostępna dla każdego i kontakt z nią może sprawiać wiele radości i satysfakcji.

Anna Kosiec

 

Tuesday the 6th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.