Lekcja otwarta

07.02.2014 r. p. Jolanta Węglicka we współpracy z p. Anną Kosiec, p. Janiną Laskowską oraz p. Konradem Gałką przeprowadziła lekcję otwartą z języka polskiego w klasie I C. Temat brzmiał „Dlaczego śmiejemy się czytając „Zemstę”?

Na początku lekcji p. K. Gałka zaprezentował piękny strój szlachcica sarmaty, jaki pewnie nosili główni bohaterowie utworu- Cześnik i Rejent.

Był to wspaniały żupan, kontusz, pas słucki, czapka z piórami drapieżnych ptaków, szerokie spodnie, skórzane, długie buty, a także szabla, pistolet i inne akcesoria polskiego szlachcica.

Następnie klasa została podzielona na 6 grup, które miały za zadanie przygotować krótkie scenki, obrazujące rodzaje komizmu w „Zemście”.

Były tam oczywiście oświadczyny Papkina, pisanie listu przez Cześnika, krótkie fragmenty mowy wygłaszanej charakterystycznymi słowami dla Rejenta i Papkina, a także pantomimiczne przedstawienie cech osobowości Cześnika i Rejenta.

Na podsumowanie lekcji uczeń, który wcielił się w rolę A. Fredry, przeprowadzał krótkie wywiady z uczestnikami lekcji, aby dowiedzieć się, czy dobrze spełnił swe zamierzenie, pisząc komedię.

Jako zadanie domowe uczniowie opiszą najzabawniejsza scenę z utworu.

Następnie wszyscy zapragnęli mieć wspólne zdjęcie z polskim szlachcicem.

Gośćmi byli: pani dyr. E. Wertejuk, pani dyr. M. Chrzanowska oraz panie- M. Gibała, J. Bednarek, J. Prawda, D. Bujak, E. Walkiewicz i oczywiście A. Kosiec i J. Laskowska.

Opracowała p. Jolanta Weglicka

Saturday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.