SPEKTAKL TEATRALNY

„Tu , w tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło.
I życie się zaczęło. I szkoła się zaczęła, studia się zaczęły, i teatr się zaczął i kapłaństwo się zaczęło”

św. Jan Paweł II

W dniu 1 czerwca 2023 r. został wystawiony spektakl teatralny dla Rodziców uczniów z PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie.
Opiekunowie mogli zobaczyć montaż słowno- muzyczny pt. „Tu, w tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło”, który został przygotowany i wystawiony po raz pierwszy w szkole z okazji Dnia Patrona”. W spektaklu pokazane zostało dzieciństwo Karola Wojtyły, czas od narodzin, chrzest, młode lata Lolka, jego relacje z mamą i najbliższymi.
Uczniowie wzruszająco przybliżyli atmosferę panującą w domu rodzinnym Jana Pawła II.
To właśnie jego otoczenie, dzieciństwo i bliskie mu osoby silnie wpłynęły na rozwój duchowy i intelektualny przyszłego Papieża. Spektakl uzupełniła piękna muzyka, pieśni i piosenki.
Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów z klasy 5a, 4c, 6b, 7c pod kierunkiem nauczycieli: Anny Kosiec, Marty Stępień, Elżbiety Kazały- Maziarz, ks. Piotra Morawskiego
Układ choreograficzny do biblijnej sceny „Burzy” przygotowały panie: Ewa Kijas i Roksana Bilke wraz z uczniami klas „0”. Za oprawę dźwiękową odpowiedzialny był p. Konrad Gałka, ze wsparciem pań: A. Kosiec, E. Kazały Maziarz, a za nagranie filmu z wydarzenia p. Marta Stępień. Scenografię przygotowała p. Anna Kosiec z pomocą uczennic z klasy 8a.
Rodzice z dużym wzruszeniem obejrzeli spektakl przygotowany przez młodych aktorów.
Oceny były równie pozytywne, jak recenzje popremierowe w Dniu Patrona szkoły.

Friday the 3rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.