Uczniowie klasy teatralnej wzięli udział w projekcie „Śladami Oskara Kolberga”

Uczniowie klasy II c w terminie wrzesień - grudzień 2014 brali udział w projekcie „Śladami Oskara Kolberga”. Uczniowie uczestniczyli w życiu kulturalnym szkoły, integrowali się ze środowiskiem szkolnym i środowiskiem lokalnym. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie piosenki „Na ludową nutę” oraz w konkursie na wycinankę ludową.

W dniu 10 grudnia 2014 odbyło się podsumowanie obchodów Roku Oskara Kolberga w Wolanowie połączone z programem artystycznym pt. ,,Czas świętowania” . Uczniowie przedstawili zwyczaje, zabawy stroje ludowe. Uczniowie klasy humanistyczno- teatralnej zaprezentowali małą formę teatralną pt.: ”Pożytek soli”, na podstawie ”Bajek, opowieści gadek przez Oskara Kolberga zebranych” przygotowaną przez p. J. Węglicką i J. Laskowską oraz Annę Kosiec (scenografia). Uczennice z tej klasy śpiewają też w zespole „Wolanianki”, który występował na imprezie. Relacja z tego wydarzenia znalazła się w radomskiej gazecie „Echo Dnia”. Uczniowie pogłębili wiedzę związaną z postacią Oskara Kolberga, wzbogacili słownictwo dotyczące etnografii, folkloru. Podejmowane działania twórcze pozwoliły na poznanie tajników warsztatu z zakresu sztuki ludowej.

Saturday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.