Samorząd Uczniowski

Dzień tematyczny

13 lutego (wtorek) SU zorganizował szień tematyczny pod hasłem „MODA LAT 70-tych i 80-tych XX w.”. Było to częścią projektu „TEATROTEKA SZKOLNA”, który jest realizowany w naszej szkole.

Na wszystkich przerwach p. Konrad Gałka „serwował” nam muzykę z tego okresu. Na holu głównym  p. Anna Kosiec i p. Lidia Gomuła umieściły hasła i powiedzenia najpopularniejsze w tamtym czasie. Wybraliśmy najfajniej ubranych uczniów, sfotografowaliśmy i nagrodziliśmy słodkimi upominkami.

 

WALENTYNKI 2018

            W środę 14 lutego obchodziliśmy Święto Zakochanych. Z tej okazji po raz pierwszy SU zorganizował „Pocztę Kwiatową”. Uczniowie kupowali przepiękne róże, które później wraz z dołączonym bilecikiem zostały przekazane wybranej dziewczynie/chłopakowi. Pomysłodawcami tej nietypowej „poczty” byli: Sandra Kumoch i Mikołaj Pikiewicz.

 

Wizyta klasy V b w schronisku dla zwierząt w Radomiu

W I semestrze Samorząd Uczniowski brał udział w wielu akcjach charytatywnych. Były to zbiórki baterii, plastikowych nakrętek, zniczy w ramach akcji "Znicz dla Rossy", drobnych kwot pieniędzy - akcja "Góra grosza" oraz karmy dla zwierząt ze schroniska.

Zbiórką rzeczy dla zwierzaków zajęła się klasa V b, a jej koordynatorami byli uczniowie Mateusz Kaleta i Janek Parszewski. Oni też razem z wychowawczynią p. Małgorzatą Bisińską-Siarą pojechali do schroniska z darami dla zwierzaków.

W II semestrze zamierzamy kontynuować tę pożyteczną akcję.

 

Szlachetna Paczka 2017

 W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Zbieraliśmy datki pieniężne, z których zostanie sfinansowana rehabilitacja chorych dzieci jednej z rodzin z terenu naszej gminy.

SU wspólnie z Wolontariatem i dyrekcją koordynowali akcję na terenie naszej placówki. Do akcji włączyli się także nauczyciele i pracownicy obsługi.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie!

 

Dzień tematyczny - mikołajkowe niespodzianki

6 grudnia szkołę odwiedził Mikołaj wraz z pomocnicami. Ubrani w tradycyjne czerwone stroje, z koszami pełnymi słodkości odwiedzali wszystkie klasy, gabinet dyrekcji, pokój nauczycielski. Rozdawali cukierki i rózgi. W ten sposób zarząd SU zadbał o sympatyczną atmosferę  w tym dniu. Zgodnie z zapowiedziami wielu uczniów założyło czerwone mikołajowe czapki. Niektórzy wykazali się ogromną pomysłowością i zaprezentowali się w pełnej świątecznej krasie.

 

Zabawa andrzejkowa 2017

22 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się podczas zabawy andrzejkowej. Było wesoło, kolorowo, głośno i zabawnie. Zarząd SU zapewnił napoje i przekąski. Wspólne śpiewy, gry i zabawy zintegrowały starszych i młodszych uczniów.

Wróżby i przepowiednie andrzejkowe

29 listopada 2017 r. chętni mogli sobie powróżyć i skorzystać z andrzejkowych przepowiedni u wróżbiarek i wróżbitów naszej szkoły czyli Sandry, Darii, Mikołaja i Filipa. Bardzo chętnie z wróżenia korzystali młodsi – uczniowie klas I – III. Mieli oni okazję do wspólnej zabawy i poznania wielu tradycyjnych zabaw andrzejkowych. Podczas przerw stoliki wróżbitów oblegali starsi.

Święto Edukacji Narodowej

W jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Nauczyciela, składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów.

Samorząd Uczniowski

Wednesday the 5th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.