Jan Paweł II - PAPIEŻ PIELGRZYM

Statystyka czytelnicza za marzec 2024 w klasach 1-8

Uczniowie wypożyczyli 703 książki.

Wpłaty na obiady w szkolnej stołówce w Wolanowie

Miesiąc maj 2024 r.
konto

Na wpłacie podajemy imię i nazwisko korzystającego ze stołówki oraz klasę.
W tytule wpłaty przelewu podajemy  szkołę, klasę, miesiąc i rok, na który wykupywane są obiady.

* Wpłaty dokonujemy z góry na dany miesiąc do 24 kwietnia (prosimy o terminowe wpłaty)   obejmujący okres żywienia:
od 06 do 29 maja 2024 r. (dni wolne:1,2,3,14,15,16,30,31.05)
(15 dni roboczych)  kwota za obiady 90,00 zł
* Zwrot za niewykorzystane obiady następuje od następnego miesiąca po zgłoszeniu  nieobecności.
* Nieobecność zgłaszamy telefonicznie u intendenta tel. 574002802.

Prosimy o wpłacenie kwoty podanej w informacji, bez dokonywania zaokrągleń (nadpłat nie  zwracamy).
Zgłoszone nieobecności po uzgodnieniu z intendentką odliczamy  w kolejnych miesiącach.

Wysokość wpłaty za miesiąc maj
(15 dni): 90,00 zł. ( 6,00 zł. X 15 dni = 90,00 zł.)

„Mam Tę Moc!”

Harmonogram warsztatów
pod hasłem
„Mam Tę Moc!”

Góra Grosza 2024

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wolanowie po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W listopadzie i grudniu uczniowie zbierali w swoich klasach drobne monety, które w marcu zostały przekazane na rzecz Towarzystwa „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Za zebrane pieniądze organizowana jest pomoc psychologiczna, rzeczowa oraz specjalistyczna opieka dla potrzebujących dzieci na terenie całej Polski.

W XXIV edycji akcji Góra Grosza uczniowie naszej szkoły zebrali łącznie
617 złotych i 98 groszy.

Karolina Kucharczyk
Małgorzata Bisińska-Siara

Dzień Świętego Patryka

W naszej szkole corocznie obchodzimy dzień Świętego Patryka. Uczniowie piątych klas uczestniczyli w lekcjach kulturowych języka angielskiego, poświęconych temu ważnemu wydarzeniu nie tylko w Irlandii, ale również w innych państwach.  Poznali historię świętego Patryka oraz jego zasługi dla Irlandii, dowiedzieli się, jakie są symbole związane z tym świętem oraz ich znaczenie, oglądali film z obchodów Dnia Świętego Patryka na świecie. Nauczycielki języka angielskiego: Elżbieta Kacprzycka, Magdalena Zarębska oraz Marta Stępień zorganizowały konkurs dla klas piątych, w którym uczniowie z przypiętymi symbolicznymi koniczynkami szukali kolejnych trójlistnych roślinek według podanej instrukcji, odczytywali QR kody, układali puzle z idiomami związanym ze szczęściem,  bawili się w głuchy telefon, wypowiadając zdania w języku angielskim oraz  grali w kahoot, w którym wykazali się niezwykłą wiedzą i spostrzegawczością. Dziękujemy uczniom za przygotowanie się do konkursu. Ich praca, wysiłek i odwaga zostały nagrodzone.

8 marca 2024

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Z tej okazji, w dniu 8 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia  przygotowana przez uczniów klas trzecich. Nasi chłopcy odświętnie ubrani z czerwonymi muszkami przedstawili układ wokalno-taneczny, który wywołał burzę oklasków. Mieliśmy również okazję podziwiać niezwykłe talenty z naszej szkoły: grę na gitarze Dawida, taniec Nadii, śpiew Kornelii i Michała oraz układ taneczny trzecioklasistek.
Panowie życzyli wszystkim Paniom i Koleżankom wszystkiego najlepszego: spełnienia marzeń, samych słonecznych dni oraz uśmiechu  na twarzach!

Akademia została zorganizowana przez:
M. Kowalską, B. Życińską, A. Augustyniak, B. Rosińską i  K. Gałkę

ZARZĄDZENIE Nr 4/2024
WÓJTA GMINY WOLANÓW
z dnia 18 stycznia 2024 r.
w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Wolanów na rok szkolny 2024/2025

ZARZĄDZENIE Nr 5/2024
WÓJTA GMINY WOLANÓW
z dnia 18 stycznia 2024 r.
w sprawie określenia wzoru wniosku o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej oraz wzoru zgłoszenia i wniosku o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025

UCHWAŁA NR XXXVI/248/2021
RADY GMINY WOLANÓW
z dnia 24 września 2021 r.
w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryterium na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Wolanów

Wniosek o przyjęcie dziecka
do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej

Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej,
zamieszkałego w obwodzie szkoły podstawowej

Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej
na rok szkolny 2024/2025

(dotyczy uczniów spoza obwodu szkoły)

Thursday the 25th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.