„Znamy nasze lektury”

Utworzono: wtorek, 15 kwiecień 2014 Opublikowano

W dniu 28. marca 2014r. w Publicznym Gimnazjum w Wolanowie  odbył się konkurs polonistyczny  „Znamy nasze lektury”. Jego celem głównym było utrwalenie wiadomości  i umiejętności dotyczących treści i analizy obowiązkowych lektur szkolnych.

Konkurs skierowany był do uczniów klas 3, by w konkursowej konwencji zachęcić ich do powtórzenia  wiadomości przed czekającym ich wkrótce egzaminem gimnazjalnym. Pod nadzorem nauczycieli polonistów wyłonione zostały 5- osobowe zespoły reprezentujące wszystkie klasy 3. W jury zasiadły panie: dyrektor Elżbieta Wertejuk, wicedyrektor Bogusława Marszałek, nauczyciel bibliotekarz Jolanta Prawda , nauczycielka biologii Agata Augustyniak oraz przedstawicielka Rady Rodziców, p.Więcaszek.  Organizatorkami  były polonistki – Agnieszka Wlazło i Monika Gibała. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: rozwiązanie testu i krzyżówki, rozpoznawanie cytatów i rekwizytów, recytacja, wykonanie prezentacji multimedialnej i plakatów promujących wskazane lektury. Wszystkie grupy wywiązały się z powierzonych zadań, wykazały się wiedzą, pomysłowością , znajomością technik komputerowych, talentem plastycznym i aktorskim. Po zsumowaniu punktów ogłoszono wyniki:

I m. klasa 3c

II m. klasa 3b

III m. klasa 3d

IV m. klasa 3e

V m. klasa 3a

Wszystkim gratulujemy!

Sunday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.