Konkurs Plastyczny „Tradycyjna Palma Wielkanocna”

Utworzono: czwartek, 17 kwiecień 2014 Opublikowano

Zorganizowany przez Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu

Celem konkursu było propagowanie lokalnego folkloru, poprzez popularyzację twórczości własnej związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej, aktywizacja w kierunku uprawiania sztuki ludowej.

W konkursie wzięło udział 23 uczniów ZSO- PG w Wolanowie. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela zajęć artystycznych p. Anny Kosiec wykonali palmy wielkanocne z materiałów naturalnych, które zostały dostarczone do organizatora konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpiło w Muzeum Wsi Radomskiej w dniu 14 kwietnia 2014 r. podczas uroczystości Niedzieli Palmowej. Wśród nagrodzonych uczestników konkursu zalazła się Weronika Bieniek, uczennica klasy III B.

Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w muzeum.

Monday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.