Podsumowanie konkursów na temat Unii Europejskiej i państw członkowskich.

Konkurs pt. „Europa – wczoraj, dziś i jutro” odbył się 28 kwietnia 2014r. w Publicznym Gimnazjum w Wolanowie. Miał formę testu składającego się z 27 zadań (w tym 25 zamkniętych i 2 otwartych).W zadaniach zamkniętych poruszono kwestie dotyczące początków Unii Europejskiej, etapów jej tworzenia, „Ojców Europy”, instytucji i ich siedzib, symboli. W rozwiązywaniu zadań otwartych uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat państw członkowskich. W pierwszym zadaniu na podstawie krótkich charakterystyk uczniowie mieli za zadanie rozpoznać kraj i wpisać jego nazwę. W drugim zadaniu otwartym przedstawione były zdjęcia wybranych charakterystycznych obiektów, znajdujących się w stolicach państw członkowskich. Zadaniem uczniów było dopasować zdjęcie do nazwy obiektu i stolicy.

„Europa – wczoraj, dziś i jutro”

W konkursie wzięło udział 15 uczniów PG w Wolanowie z klas I – III.

Komisja konkursowa w składzie: p. Jadwiga Bednarek, p. Renata Bieniek, p. Anna Klusek, oceniła prace i wyłoniła zwycięzców.

Największą wiedzą na temat Unii Europejskiej i państw członkowskich wykazali się:
1. Katarzyna Siara kl. III c – I miejsce
2. Dariusz Łobodziński kl. I d – II miejsce
3. Angelika Śledź kl. III d – III miejsce

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

1. Konkurs plastyczny na najładniejszy plakat poświęcony wybranemu krajowi Unii Europejskiej. W konkursie wzięło udział 16 uczniów PG w Wolanowie z klas I – III. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 30 kwietnia 2014r.

Komisja konkursowa w składzie: p. Monika Gibała, p. Małgorzata Kuśmierczyk, p. Jolanta Prawda, dokonała oceny prac, biorąc pod uwagę estetykę wykonania, szatę graficzną i poprawność językową.

Najładniejsze prace wykonali:
    1. Magdalena Rogozińska z kl. III b – I miejsce za plakat na temat Cypru
    2. Sylwia Malczewska z kl. III b – II miejsce za plakat o Grecji
    3. Ilona Kaluga i Filip Korbecki z kl. III b – plakat na temat Niemiec
        Aleksandra Wojtysiak z kl. III c – plakat na temat Belgii

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i życzymy dalszego zaangażowania w tego typu inicjatywach.  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  2. Konkurs na pracę plastyczną pt. „Symbol Polski w Unii Europejskiej”. Do konkursu w tej kategorii swoją pracę zgłosiła tylko jedna uczennica – Katarzyna Siara z kl. III c, której serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Wykaz uczniów biorących udział w konkursie pt. „Unia Europejska – wczoraj, dziś i jutro.”:
1. Aleksandra Górnik
2. Agata Kaźmierczak
3. Dariusz Łobodziński
4. Sebastian Sambor
5. Paulina Chłopecka
6. Emilia Golińska
7. Katarzyna Janas
8. Ewa Stępniak
9. Weronika Bieniek
10. Konrad Domagalski
11. Filip Korbecki
12. Agnieszka Maciąg
13. Katarzyna Siara
14. Angelika Śledź
15. Dawid Życiński

Wykaz uczniów biorących udział w konkursie na plakat dotyczący wybranego kraju Unii Europejskiej.
1. Magdalena Rogozińska – kl. III b
2. Sylwia Malczewska – kl. III b
3. Ilona Kaluga – kl. III b
4. Filip Korbecki – kl. III b
5. Weronika Bieniek – kl. III b
6. Agnieszka Maciąg – kl. III b
7. Paulina Bielecka – kl. III b
8. Aleksandra Wojtysiak – kl. III c
9. Natalia Adamus – kl. III c
10. Joanna Dróżdż – kl. III c
11. Katarzyna Siara – kl. III c
12. Katarzyna Janas – kl. II a
13. Ewa Stępniak – kl. II a
14. Wiktoria Kępczyńska – kl. I d
15. Klaudia Drabik – kl. I a
16. Karolina Różalska – kl. I a
17. Jakub Chwała

Wykaz uczniów biorących udział w konkursie na pracę plastyczną pt. „Symbol Polski w Unii Europejskiej”.

1. Katarzyna Siara – kl. III c

Monday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.