„Czytanie jest podróżą”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Regionalnego Konkursu Czytelniczego „Czytanie jest podróżą” organizowanego przez RODON. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać 4 wskazane książki w kategoriach obyczajowej i fantastycznej. Po eliminacjach szkolnych do kolejnego etapu w Radomiu zakwalifikowało się 8 osób.

W dniu 25 lutego razem z innymi uczniami gimnazjów napisali test ze znajomości treści polecanych książek. Etap ten zakończył się sukcesem dla dwójki uczniów: Zuzanny Sobolewskiej (91%) i Patryka Dąbrowskiego (94%), którzy dostali się do finału. Byli to jedyni gimnazjaliści niepochodzący z radomskiej szkoły. Pokonali w eliminacjach ponad 120 swoich rówieśników! Jesteśmy dumni również z pozostałych uczniów wolanowskiego gimnazjum, ponieważ wszyscy uzyskali powyżej 80% punktów. W dniu 13 kwietnia finaliści przedstawili ustną prezentację wybranej przez siebie książki. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Zuzanny Sobolewskiej z klasy 2b PG w Wolanowie, która zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Wednesday the 8th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.