Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” 2015

W dniu 12 marca 2015 r. w Publicznym Gimnazjum w Wolanowie odbyły się eliminacje szkolne XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.

Uczestniczyło w nich 20 uczniów z miejscowego gimnazjum, którzy rozwiązywali test pisemny z zakresu wiedzy pożarniczej. Po sprawdzeniu testu komisja ogłosiła wyniki, po czym trójka najlepszych uczniów przystąpiła do 2 części konkursu, w której uczestnicy musieli zaprezentować znajomość sprzętu ratowniczo - gaśniczego.

Najlepszy okazał się Tomasz Sokołowski, drugie miejsce zajął Paweł Głogowski, a miejsce trzecie zajął Kacper Jabłonka.

Tomasz Sokołowski i Paweł Głogowski wzięli udział w eliminacjach powiatowych XXXVIII OTWP, które odbyły się w dniu 28 marca w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy pożarniczej. Uczestników przygotowywał Jacek Bielawski.

Opracował: Jacek Bielawski

Monday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.